Holas hned při svém prvním startu vyhrál

Mělník – Dvaačtyřicátý ročník tradičního mezinárodního silničního závodu na 25 kilometrů, Běhu Kokořínským údolím, měl na startu průměrnou účast padesáti běžců, z nich rekordní počet deseti běžkyň a 27 nových prvostartujících.

7.10.2011

Mělnický maraton míru.Foto: Martin Bouška

Tradiční účastníky i při nádherném podzimním počasí zřejmě odradila nejistota zvěsti o revitalizaci mělnického náměstí, a nebo dali přednost maratonu v Košicích.

A tak startovali letos s největší účastí 18 závodů domácí Michal Michálek a bývalý Mělničan Jiří Stránský ze Cvikova.

Zahraniční účastníky zastupovali běžci ze Slovenska, kteří byli mile překvapeni slovenskou hymnou při slavnostním zahájení.

V kategorii A (muži 18 – 39 let) při účasti 21 běžců zvítězil při svém prvním startu časem 1:26:23 absolutní vítěz 27. Běhu Kokořínským údolím Štěpán Holas z AC Jičín před Rudolfem Junem z SK Chotěboř (1:27:53) a loňským vítězem Jiřím Wallenfelsem ze Sokola Vinohrady (1:28:20).

V kategorii B (muži 40 – 49 let) byl z devítky běžců časem 1:38:24 nejrychlejší Miloš Lambert z KP BKÚ Mělník – VK Lysá nad Labem, kategorii C (muži 50 – 59 let) ovládl v konkurenci šesti závodníků časem 1:50:05 Jaromír Šilhan z domácího KP BKÚ a v kategorii D (muži 60 let a starší) utekl dalším dvěma časem 1:58:04 Jiří Kudrna ze Spartaku Praha.

V kategorii E (ženy 18 – 34 let) získala mezi pěticí startujících první místo Tereza Rydvanová z Prahy časem 2:10:31.

V kategorii F (ženy 35 let a starší) Michaela Dimitriadu z KP BKÚ Mělník nejenže obhájila časem 1:41:23 své loňské vítězství, ale také zvítězila v otevřeném přeboru Mělnicka a zlepšila svůj traťový rekord kategorie z minulého roku (1:42:14).

A jak se umístili ostatní mělničtí běžci?

Celkově páté místo obsadil Michal Michálek z KP BKÚ – Sokol Mělník, který časem 1:33:15 zvítězil také v otevřeném přeboru Mělnicka, celkově 6. skončil Václav Koláčný z Želíz, 7. Miloš Lambert, 8. Jaroslav Brynda (Tri star Kučera), 13. Michaela Dimitriadu, 20. Jaromír Šilhan, 24. Vladimír Bernard, 43. Jiří Stránský a 48. Eliška Anna Kubičková – všichni z KP BKÚ Mělník.

Organizátoři pořadatelského Klubu přátel Běhu Kokořínským údolím děkují touto cestou všem partnerům a sponzorům za pomoc při organizování závodu.

SVATOSLAV LUGR

7.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Útok před britským parlamentem
10

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Cesmína je pěvecký sbor z mělnického Centra seniorů.
13

Cesmína pokřtila už druhý hudební nosič

Při oslavách Dne vody stylově pršelo

Na mělnickém náměstí Míru byl ve středu ke Světovému dni vody připraven bohatý kulturní program s prodejními stánky a kolotoči.

Brány tajemných zámků a hradů otevírají už v dubnu

Turistická sezóna začíná a s ní se otevřou dveře středočeských zámků a hradů. Mnohé z nich nabídnou novinky, které stojí za to vidět. Mezi ty nejnavštěvovanější patří starý hrad Kokořín, který své brány otevře už první dubnový víkend. Turisté, kteří do kamenné památky zamíří, si mohou vybrat ze dvou prohlídkových okruhů.

Taekwondisté v Havířově ukořistili medaile soupeřům

Mělník – Mělničtí taekwondisté pod vedením trenérů Petra Limprechta a Martina Motáka mají za sebou další medailové úspěchy z uplynulého víkendu. V Havířově posbírali medaile soupeřům, a to jich na turnaj vzdálený téměř čtyři stovky kilometrů odjelo jen devět.

Generální stop. Nová funkce umožní rychlejší zastavení vlaků

Sadská - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) doplní dispečerské terminály o funkci, která umožní dálkové zastavení vlaku i na tratích s digitálním radiovým systémem. Dosud se na těchto typech tratí v krizových situacích muselo volat strojvedoucímu a upozorňovat ho na nebezpečí. Nově bude moci vlak zastavit přímo výpravčí, čímž se ušetří cenné vteřiny, které často rozhodují o lidských životech. Novinku ve středu SŽDC představila na nádraží v Sadské na Nymbursku. Vlak při zkoušce zařízení sám zastavil po stisknutí příslušného políčka na dotykové obrazovce.