Kralupští „mladíci" vyšli bodově i střelecky naprázdno

Příbram – S nejmladší sestavou (průměr 27 let) za dobu působení ve vyšších soutěžích a pravděpodobně ve své historii odehráli futsalisté kralupského AFC utkání 17. kola krajského přeboru. Na vině byla řada omluvenek převážně zdravotního charakteru. V hale příbramského týmu VIVA z toho byla porážka 0:3.

17.2.2015

VIVA Příbram - AFC Kralupy; 17. kolo krajského přeboru; 14. února 2015Foto: Jan Hájek

Utkání hrané na menší ploše než v Kralupech bylo celkem vyrovnané, ale větší možnosti si vypracovávali favorizovaní domácí, kteří se také tečovanou střelou zdálky dostali do vedení. Na konci první půle odstoupil zraněný Vymětalík, a než se podařilo zajistit jeho lékařské ošetření, inkasovali nekoncentrovaní hosté podruhé.

Potřetí se Příbram prosadila nedlouho před koncem. Náhradní brankář Polák na obdržených brankách nemá žádnou vinu, hosty naopak několikrát podržel. AFC si vypracoval stoprocentní šanci až za rozhodnutého stavu v poslední minutě, ale Mára pouze nastřelil brankáře. Velkým kladem utkání je návrat Harmáčka do sestavy po jedenáctitýdenní zdravotní pauze. V tabulce klesl AFC na sedmou příčku, k jistotě záchrany potřebuje ještě čtyři body. První pokus má v pátek od 20 hodin doma proti MCE Slaný.

Za prvenstvím v soutěži nadále směřuje rezerva Olympiku, která ve druhém poločase otočila domácí zápas s Rakovníkem a pět kol před koncem má desetibodový náskok.

Olympik Mělník B – Atlantic Rakovník 8:3 (2:3)
Branky: Veselý 3, Frýzek 2, Vokoun, Dzimko, Trnka – Weis 2, Tvrz. ŽK: Dzimko, Vokoun – Jirásek.

VIVA Příbram – AFC Kralupy 3:0 (2:0)
Branky: Pravda, Štochl, Drašnar. ŽK: Drašnar – Tetiva. AFC: Polák – Vymětalík, Mára, Všolák – Tetiva, Šaroch, L. Moravec, Harmáček.

Buldoci slaví titul. Trenér Chabada se proletěl nad hlavami hráčů

Neratovice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Během čtyřiadvaceti hodin odehráli dva náročné finálové zápasy, odměna je ale sladká. Hokejisté Neratovic si ve třetí sezoně své existence vychutnávají první postup, do krajské ligy. Z po střechu nabitého zimního stadionu v Čáslavi, kde remízou 3:3 potvrdili domácí výhru 3:2, se centrum oslav přesunulo do Neratovic. A kam jinam než do restaurace Cylindr, sousedící se zimním stadionem. Mistři! znělo sálem.

Věra Špinarová si nikdy nehrála na hvězdu. Na pódiu, ani v zákulisí, říkají pořadatelé

Kolín – Věra Špinarová, zpěvačka s hlasem, ze kterého dokázalo až mrazit, měla být hostem letošního ročníku Kmochova Kolína. Kdo nahradí v programu její místo poté, co odešla do hudebního nebe, není zatím jasné.