Kralupští žáci doma vyšli naprázdno

Kralupy nad Vltavou - Ani domácí prostředí nepomohlo ve druhém turnaji společného pražského a středočeského přeboru k bodovému zisku kralupským florbalistům kategorie starších žáků.

27.10.2011

Starší žáci FBC Kralupy - sezona 2011/2012Foto: FBC Kralupy

Ti se nejdříve utkali s dosud neporaženými Athletics Praha a úvod zápasu jim vyšel lépe. Po nahrávce Adama Kozla se prosadil svoji premiérovou trefou Petr Husťák. Jenže soupeř vyrovnal za necelou minutu a za další skóre zcela otočil. Také domácím se podařil rychlý kontr a během půl minuty to bylo zásluhou Jakuba Procházky opět nerozhodně. První část tak skončila smírně 2:2.

Ve druhé třetině Kralupští strhli vedení opět na svoji stranu využitou přesilovkou, když střelu Jiřího Horského tečoval Pavel Tóth. Hráči Athletic ale dvě minuty před koncem prostřední části opět vyrovnali. Závěrečná třetina se svěřencům trenéra Jiřího Cimlera nepovedla vůbec. Pražané dvěma rychlými góly odskočili a k prvním bodům nepomohlo ani Tóthovo snížení.

„Kluci určitě nebyli horším týmem, ale zejména nepřesnost naší střelby a zbytečné hrubky v defenzivní činnosti rozhodly před výbornou diváckou kulisou o naší prohře,“ konstatoval trenér poražených Jiří Cimler.

Nápravu a bodový zisk si Kralupané slibovali od druhého utkání s Nebušicemi. To se ale nakonec proměnilo ve velké zklamání. První i druhou třetinu sice soupeře přehrávali, ale on dával góly. Domácí nebyli na rozdíl od Nebušických schopni trefit branku. Hosté spoléhající na rychlé brejky jejich chyby tvrdě trestali. Gólově prosazovat se domácí začali až za stavu 0:5, a to už bylo pozdě. Branky Dana Bohaty, Adama Kozla a Pavla Tótha tak už pouze kosmeticky dokreslily výsledek.

„Bohužel se naplno projevila naše nepřesná střelba. Šancí jsme měli na tucet branek, ale vsítili jenom tři. Soupeř nebyl lepší, ale efektivnější,“ dodal trenér Kralup.

27.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Útok před britským parlamentem
10

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Cesmína je pěvecký sbor z mělnického Centra seniorů.
13

Cesmína pokřtila už druhý hudební nosič

Při oslavách Dne vody stylově pršelo

Na mělnickém náměstí Míru byl ve středu ke Světovému dni vody připraven bohatý kulturní program s prodejními stánky a kolotoči.

Brány tajemných zámků a hradů otevírají už v dubnu

Turistická sezóna začíná a s ní se otevřou dveře středočeských zámků a hradů. Mnohé z nich nabídnou novinky, které stojí za to vidět. Mezi ty nejnavštěvovanější patří starý hrad Kokořín, který své brány otevře už první dubnový víkend. Turisté, kteří do kamenné památky zamíří, si mohou vybrat ze dvou prohlídkových okruhů.

Taekwondisté v Havířově ukořistili medaile soupeřům

Mělník – Mělničtí taekwondisté pod vedením trenérů Petra Limprechta a Martina Motáka mají za sebou další medailové úspěchy z uplynulého víkendu. V Havířově posbírali medaile soupeřům, a to jich na turnaj vzdálený téměř čtyři stovky kilometrů odjelo jen devět.

Generální stop. Nová funkce umožní rychlejší zastavení vlaků

Sadská - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) doplní dispečerské terminály o funkci, která umožní dálkové zastavení vlaku i na tratích s digitálním radiovým systémem. Dosud se na těchto typech tratí v krizových situacích muselo volat strojvedoucímu a upozorňovat ho na nebezpečí. Nově bude moci vlak zastavit přímo výpravčí, čímž se ušetří cenné vteřiny, které často rozhodují o lidských životech. Novinku ve středu SŽDC představila na nádraží v Sadské na Nymbursku. Vlak při zkoušce zařízení sám zastavil po stisknutí příslušného políčka na dotykové obrazovce.