Přestože Kolínští předešlá tři kola prohráli, proti dosavadnímu suverénovi se prezentovali precizní obranou i přesnou střelbou. Výsledkem byla dokonce dvouciferná výhra 10:5. „Zápas jsme zvládli na jedničku," liboval si trenér vítězů Michal Škopek.

Zatímco domácí, v tabulce až osmí, dali dohromady téměř nejsilnější možnou sestavu, hostující rezerva se tentokrát musela obejít bez pendlů z áčka, které vévodí pro změnu druhé lize. V utkání navíc vůbec nezachytila úvod. Hostitelé vedli po sedmi minutách tříbrankovým rozdílem a do konce utkání už náskok nepustili. Střelecky se dařilo především duu Seifert – Slezák, podepsanému pod sedmi góly.

„Nastoupili jsme hodně vlažně s vědomím, že hrajeme se soupeřem ze spodních pater. Jenže ten byl velmi kvalitní a jeho hra neodpovídala momentálnímu umístění. Pokud by předváděli takové výkony i v ostatních utkáních, je to tým do třetího místa," gratuloval soupeři k cennému skalpu mělnický mazák Michal Hamšík. Sám si zklamání zmírnil alespoň dvěma vstřelenými góly.

Druhým nejúspěšnějším středočeským týmem ve třetí nejvyšší soutěži je Rakovník, který obratem v závěru vyhrál nad ex-druholigovým Turnovem přímý souboj o třetí příčku. O tom, že domácí prodlouží vítěznou sérii už na devět zápasů, rozhodl rozdílový gól Severina pouhých sedmnáct vteřin před závěrečným hvizdem. „Zápas byl neuvěřitelně náročný. Výhra je nejtěžší ze všech. Turnov je silný," svěřil se po utkání rakovnický Marek Tvrz.

Dramatem až do konce bylo derby Brandýska s Čechií, ve kterém hosté zachránili bod v předposlední minutě.

Vyloučení favorita nemrzelo
Nečekaně hodně práce měl vedoucí celek krajského přeboru s výhrou na hřišti posledního. Bělá v poločase nad Kralupy dokonce těsně vedla. Hosté navíc brzy přišli o Tomáše Koláčka, který po jednom ze zákroků soupeře neudržel nervy a strčením si vykoledoval červenou kartu. Favorit ale povedeným vstupem do druhého poločasu odvrátil překvapení, aby nakonec vyhrál 7:3. V čele tabulky má dva body k dobru na Třebusice.

Divize A

13. kolo: Hrasl Slaný – Slatina 8:6 (4:2, Landvojtovič ml. 2, Procházka 2, Kuba, Rössler, Klusáček, Kozák – Paluka 4, Klempt, Jeřábek), Brandýsek – Čechie Slaný 5:5 (2:2, P. Kroc 2, Kroc, Růžička, Stökl – Švásta 2, Mrština 2, Stolár), Rakovník – Turnov 4:3 (1:2, Tvrz 2, Severin, Červený – Pařízek, Tvrdý, Špína), Benešov – Teplice 3:6 (0:4, Horký 2, Verner – Černý 5, Kulhánek), Kolín – Mělník B 10:5 (7:2, Seifert 4, Slezák 3, Antoš 2, Král – Hamšík 2, Benda, Rejman, Chaloupka), Třebenice – Legie Příbram 4:4 (2:1, Potočný 2, Hurt, Baran – V. Zákoucký 2, Valta, M. Zákoucký).

Krajský přebor

13. kolo: Dobřichovice – Kročehlavy 9:7 (3:3, Obermajer 3, Kocman 2, Černý, Plzák, Hnilička, Kustoš – T. Vysloužil 2, Ferneza 2, Přichystal, L. Vysloužil, Kochlefl), MCE Slaný – Třebusice 1:6 (0:0, vlastní – Sedlák 3, Měkota 2, Čížek), HFK Příbram – Foboz Slaný 5:3 (1:2, Junek 2, Kříž, Šutek, Mezera – Novák, Fedrhanc, Kratina), Rozdělov – Joga M. Boleslav 5:7 (3:2, Balík 3, Větrovec, Nachtigal – Kiceluk 2, Novák 2, Mulač, Beran, Šimáček), Ak. Kladno – Viva Příbram 7:11 (2:4, Balog 3, Bíba 2, Zlata, Maroušek – Kunc 3, Sklenář 3, Drašnar 3, Hausleitner, Branžovský), Bělá p. B. – Kralupy n. V. 3:7 (1:0, Zimmermann, Valeš, Kvajsar – Moravec 3, Všolák, Harmáček, Tetiva, Jindřich, ČK: T. Koláček – Kr.).

1. Kralupy n. V. 13 10 0  3 84­:41  30
2. Třebusice 13  9 1  3 93­:67  28
3. MCE Slaný 13  8 2  3 88­:56  26
4. Viva Příbram 13  8 2  3 98­:73  26
5. Joga Ml. Boleslav 13  8 1  4 78­:66  25
6. Ak. Kladno 13  6 0  7 94­:90  18
7. Dobřichovice 13  5 1  7 57­:93  16
8. Foboz Slaný 13  5 0  8 68­:80  15