Rakovničtí Kings kralovali i bez střídajících

Kralupy nad Vltavou - V 17. kole krajského přeboru hostili futsalisté AFC tým Kings Rakovník, hrající o záchranu. Hosté přicestovali jen v pěti, bez možnosti střídání.

16.2.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Před utkáním se tak mohlo zdát, že se početná lavička domácích prosadí. Opak byl pravdou, techničtí rakovničtí futsalisté vhodně zvolenou taktikou s vysunutým brankářem drželi po většinu zápasu míč pod kontrolou, a tím šetřili kondici.

V prvním poločase dvakrát vyrovnal vedení soupeře výborně hrající Mára, i když Kings měli většinu času převahu a nastřelili ještě dvakrát tyč. Po přestávce sice začaly ubývat soupeři síly, ale přesto se po komplikovaných a často chybných rozehrávkách hráčů AFC dostával lacino do gólových příležitostí a také je od 29. minuty začal na rozdíl od domácích útočníků využívat.

Ve 36. minutě tak Rakovník vedl už 2:5. Teprve od tohoto okamžiku se domácím začalo kombinačně dařit a za dvě minuty bylo po brankách V. Pavlíčka a opět Máry zaděláno na drama v koncovce.

Na zvýšení Králů střelou přes celé hřiště do prázdné brány rychle odpověděl v čase 38:45 J. Pavlíček. Za stavu 5:6 jedenáct vteřin do konce utkání si vzali hráči AFC oddychový čas na sehrání secvičeného signálu, ale nejlepší hráč hostí Kešner vystihl další nepřesnou přihrávku z rohového kopu a dovezl míč přes celé hřiště do opuštěné branky.

Za předvedený výkon zaslouží vedle Máry pochvalu pouze Pelc, ostatním kralupským hráčům zápas nevyšel a také týmová bojovnost byla velmi nízká. Navíc si AFC za celý zápas neporadil se spolehlivě rozehrávajícím brankářem Kings.

Soupeř byl rozhodně hratelný, vždyť jediná branka hostí padla z vypracované akce, ostatní góly způsobily vlastní chyby Kralupských. Zbytečnou ztrátu bodů se AFC pokusí napravit v pátek při utkání s Rohožníkem Praha.

AFC Kralupy – Kings Rakovník 5:7 (2:2)
Sestava a branky AFC:
Pelc – Mára (3), Urban, Janouškovec, Karas, A. Moravec – J. Pavlíček (1), V. Pavlíček (1), L. Koláček, T. Koláček. (am)

16.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

ilustrační foto

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

12

Hasiče čeká krušná noc

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.

KRÁTCE: Večer patří swingové kapele

Mělník - Další ze série swingových večerů pokračuje v Masarykově kulturním domě ve středu 3. května od 19,30 hodin.