Mladí svěřenci Zbyška Petržílka a jeho kolegů získali bezmála třetinu ze všech pódiových umístění české reprezentace. Ta u našich západních sousedů vybojovala osm zlatých, stejný počet stříbrných a devatenáct bronzových medailí. Borci z Shotokanu se přitom zasloužili o zisk tří titulů kontinentálních šampionů, tří druhých míst a pěti bronzových příček.

„Zúročili jsme téměř tříměsíční přípravu, v jejímž průběhu jsme zavedli dvou a třífázové tréninky a absolvovali pravidelné klubové kempy," popsal Zbyšek Petržílek. Potěšilo ho, že se karatisté dokázali prosadit i v neustále se zvyšující a zlepšující konkurenci zemí západní i východní Evropy, zejména ruské reprezentace.

Tři evropské tituly

Pod jeho vedením se z titulů evropských šampionů radovali Dan Beneš v kategorii kata individual 16-17 let, Anežka Dolanská z týmu kumite bez rozdílu vah 14-15 let a kata tým 16-17 let ve složení Beneš, Plachý a Walder. Vicemistry Evropy se stali Kuba Drápalík v kategorii kumite individual dvanáctiletých, Anet Zítková z kumite týmu 12-13 let a kata tým 12-13 let ve složení Zítková, Hurdálková a Kalinová. Bronzové medaile pak získali Míla Šoltys v kategorii kata individual 17-18 let, Jirka Boháč v kumite individual čtrnáctiletých, Bára Semkovičová v kumite bez rozdílu vah šestnáctiletých, Anežka Dolanská v kumite bez rozdílu vah čtrnáctiletých a Adam Kříž v kata individual třináctiletých.

Kromě umístění na stupních vítězů se neratovickým karatistům podařilo získat i trochu nevděčná, ale přesto výborná čtvrtá a pátá místa.

Porážky s vítězi

„Do finálové čtyřky se probojovali Ondra Žampach v kategorii kata 17-18 let a Pavel Zach za kata 16-17 let. Pokud jde o páté příčky, naši zástupci většinou prohráli na praporky s pozdějším vítězem kategorie," připomněl Zbyšek Petržílek s tím, že pátou pozici obsadili Anet Zítková v kata i kumite a čtveřice Kuba Drápalík, Jirka Boháč, Dan Rucki a Tien Nguyen v kategorii kata.

Sportovní klub Shotokan se v Německu díky svým zástupcům stal nejúspěšnějším klubem ve výpravě celé české reprezentace.

Národní pohár

O další vavříny navíc neratovičtí karatisté bojují i v národním poháru. V jeho prvním kole, které se konalo v Klášterci nad Ohří, se jim podařilo získat stěží uvěřitelných čtyřiapadesát medailí, z toho rovnou dvacet čtyři bylo z nejcennějšího kovu. Závodníci uspěli ve všech věkových kategoriích od žáčků přes mládež, dorost a juniory až po dospělé.