Mělnický tým Fuji Bikeranch Racing Team ve spolupráci s Městským úřadem Mělník a Policií České republiky uspořádal v sobotu 9. 8. 2008 časovku družstev Spící panna.

Závod byl stejně jako v minulém roce zařazen do pohárové soutěže Unie amatérských cyklistů.
Na startu se nakonec sešlo dvacet sedm týmů ze Středočeského kraje. Týmy tvořilo vždy pět závodníků. Mezi jezdci se objevilo i několik rodilých Mělničáků. Domácí tým nakonec překvapil v kategorii příchozích, ale o tom až dále.

První tým se postavil na start závodu v 11.30 hodin, další týmy se na trať vydávaly v intervalu dvou minut.
Na ověřené trati vedoucí z Mělníka do Velvar a zpět byl nakonec nejrychlejší kombinovaný tým jedoucí v sestavě: Pavel Krob, Petr Zahrádka, Martin Krupička, Petr Čapek a Zbyněk Kudrna.

Druhé místo obsadil tým CK Královice, jenž se na start závodu postavil v sestavě: Petr Novák, Tomáš Vitáček, Ondřej Charvát, Radek Procházka a Michal Svoboda.

Třetí příčku vybojoval tým Vinohradské šlapky, jenž trať závodu absolvoval ve složení: Marek Lachot, Jiří Malík, Jan Dubec, Stanislav Hájek a Petr Vaňkát.

Vítězné družstvo využilo příznivých cyklistických podmínek, které panovaly po celou dobu konání závodu. Absolvovalo trať dlouhou 43 kilometrů v čase 53 minut a 37 vteřin, tedy průměrnou rychlostí 48,12 km/h. To je nový traťový rekord a podle dosažené průměrné rychlosti se jedná o velmi kvalitní čas.

Čtvrté místo dokázal vybojovat domácí tým, jedoucí pod hlavičkou Kola Derfl. Jeho složení bylo: Stanislav Derfl mladší, Pavel Mráček, Michal Zelenka, Jan Legerský a Jakub Krasnička. V hodnocení týmů složených z příchozích jezdců tak dokázali vybojovat vítězství.

Novinkou letošního ročníku bylo vypsání kategorie týmů, složených výhradně z žen.
Vítězství vybojoval tým Cyklosport Kern startující ve složení: Lucie Kočí, Zuzana Denigerová, Tereza Pinkasová a Martina Säcklová.
Druhý do cíle dorazil tým Vinohradských šlapek, jenž reprezentovali Michaela Srbová, Lenka Bartošová, Lucie Řimnáčová, Jana Barešová a Markéta Lorenzová.

Třetí místo obsadil tým TJ Sokol Králův Dvůr, složený z Aleny Štysové, Květy Černé, Zuzany Czechmanové, Jany Johanydesové a Kláry Lipovské. Vítězný tým žen absolvoval trať v čase 1:07:49. Průměrná rychlost byla 37,45 kilometrů v hodině.

V cíli závodu se jezdecké pole shodlo na dobrém zajištění tratě Mělník, Velvary a zpět. K bezpečnému průjezdu frekventovaným úsekem přispěla především spolupráce s Policií Mělník, Velvary a Kladno, za což jim patří poděkování.

Slavnostní vyhlášení v areálu restaurace U Cinků bylo tak třešinkou na dortu, kterou doplnily sladké ceny, dodané pekařstvím Řízek. Věcné ceny pak věnovaly cykloservis Ottis a Kola Derfl.

„Celkově závod dopadl na výbornou a za rok se tak můžeme těšit na jeho další pokračování,“ zhodnotil závod jeden z pořadatelů, Petr Škrabal.