Plochodrážníci Plzně vyhráli úvodní závod druhé poloviny extraligy družstev. Na stadionu ve Mšeně se hned v úvodu sobotní soutěže dostali do vedení a to s výjimkou krátké pauzy mezí čtvrtou a sedmou jízdou udrželi až do konce.

Jediným soupeřem, který dokázal vzít Západočechům průběžnou první pozici, byl domácí tým, který chtěl zapomenout na špatné výsledky z první části extraligy. Mšeno tentokrát předvedlo dobrý výkon, ale ve druhé části závodu z boje o vítězství odpadlo.

Druhý skončil obhájce titulu a vedoucí tým soutěže ze Slaného. Ten však pouze jednou dokázal s Plzní srovnat krok, závěr závodu opět vyzněl pro západočeské jezdce. Výborně zajel především Filip Šitera, který ztratil pouhé dva body a byl nejlepším mužem závodu.

Sobotní kolo se vůbec nepovedlo oporám pražského Olympu. Adrian Rymel a Luboš Tomíček se v úvodu potýkali s technickými problémy a výkony France s Kůsem stačily pouze na bodovou rovnost s domácím týmem. V dodatkové jízdě o třetí místo pak domácí Kosciuch porazil France.

Extraliga pokračuje 24. srpna v Pardubicích, které měly v tomto kole volno.

VÝSLEDKY

1. PK Plzeň 39 (Šitera 13, Simota 10, Huszcza 9, Jeleniewski 7), 2. AK Slaný 33 (Staszek a Vaculík po 9, Puszakowski 8, Málek 6, Babička 1), 3. PDK Mšeno 24 (Kosciuch 11, Jaroš 6, Vandírek 5, Piekarski 2), 4. PSK Olymp Praha 24 (Franc 13, Kůs 10, Tomíček 1, Rymel a Ondrašík 0).
Průběžné pořadí (po šesti závodech): 1. Slaný 16 bodů (186 pomocných bodů), 2. Plzeň 14 (166), 3. Olymp 12 (159), 4. Pardubice 12 (127), 5. Mšeno 6 (80).