VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benefiční aukce uměleckých děl pro Cestu domů znamenají radost na druhou

Praha - Doby, kdy bylo obvyklé říkat veřejnosti: „Přispějte na to či ono" a jednotlivci i firmy tak činili, jsou pryč. Celý sektor dárcovství se proměňuje, vztahy s podporovateli jsou více partnerské a způsob oslovení potenciálních dárců více kreativní. A je to dobře, pokud má přispěvatel radost, že je o něj postaráno nebo dokonce něco za svůj příspěvek obdržel, je to rovnovážný a tudíž trvalejší vztah.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Z benefiční aukce uměleckých děl pro Cestu domů.Foto: www.cestadomu.cz

Cesta domů před pěti lety přibyla s aukcí výtvarného umění. Nebyla první, ale pokusila se o čistý koncept. Oslovila významné osobnosti současné výtvarné scény a letos, ještě lépe než dříve, kombinuje díla zástupců jednotlivých výtvarných technik. V katalogu lze vysledovat dva důležité směry, kterými je aukce ovlivněna: škála starých mistrů a kvalita mladé současnosti.

Pozvánka na benefiční aukci uměleckých děl pro Cestu domů v kostele sv. Anny - centru Pražská křižovatka.Mezi velikány patří ti, kteří jsou často v zahraničí známější než v domovině: Karel Malich, Alena Kučerová, Stanislav Kolíbal či Daisy Mrázková nebo již zesnulí Jaroslav Šerých a fotografka Dagmar Hochová. Současná generace, v čele například s Krištofem Kinterou, smysluplně podporuje hospic Cesta domů rozmanitými díly, kterých jsou v katalogu aukce na dvě stovky. Letošní novinkou je takzvaná tichá aukce: tato část dražby probíhá celý měsíc předem a v den aukce paralelně s aukcí s licitátorem.

Půvabné naplnění jakési trojčlenky

Při tomto komplikovaném způsobu podpory neziskového sektoru dochází k půvabnému naplnění jakési trojčlenky: na straně jedné je autor, výtvarník, který je ochoten věnovat dobročinné organizaci své dílo. Na straně další je organizátor, v tomto případě Cesta domů, která profesionálním způsobem organizuje velkou aukci a rozšiřuje ji o rozměr společenský, neboť součástí dražebního večera je setkání dobrých lidí nad číší vína. A na vrcholu třetím pak stojí dražitelé, jež při vědomí dobročinnosti srdnatě zápolí o mnohá díla a naplňují tak rovnici pomoci.

Cesta domů - logo.Bez žádného z vyjmenovaných by soukolí pomoci nezaklaplo a nebylo by jak podporovat bohulibou činnost hospice. Pro každého, kdo si na webu www.cestadomu.cz/aukce požádá, je připraven unikátně zpracovaná katalog aukce 2015, která se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu v kostele sv. Anny od 19 hodin v Centru Pražská křižovatka. 

Snad i iniciátor obnovy tohoto místa, prezident Václav Havel, by měl z této smysluplné taškařice radost!

Autor: Redakce

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pšovka si v zápase s Čelákovicemi připsala dva body.

Bez nápadů a momentů překvapení. Pšovka musí zapnout

Účastníci cykloběhu se zastavili i v Mělníku.
5

FOTO: Účastníci cykloběhu se zastavili i v Mělníku

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Díky nízké nezaměstnanosti najdou absolventi lehce práci

Mělnicko /ANKETA/ - Do lavice v září už neusednou, škola je pro ně minulostí, ale poslední prázdniny si ještě většina z nich pořádně užije. Čerství absolventi s nástupem do zaměstnání nespěchají. Status studenta, to znamená úhrada zdravotního a sociálního pojištění, mají studenti středních odborných učilišť a středních škol do 31. srpna. U studentů vysokých škol platí, že pojištění je placeno do konce následujícího měsíce po vykonání státní zkoušky.

KRÁTCE: Bazar pomůže opuštěným kočkám

Kralupy – Velký bazar kočičího útulku Devět životů začíná v pondělí 17. července od dvanácti do osmnácti hodin v prostorách šatny kulturního domu Vltava.

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies