VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benefiční aukce uměleckých děl pro Cestu domů znamenají radost na druhou

Praha - Doby, kdy bylo obvyklé říkat veřejnosti: „Přispějte na to či ono" a jednotlivci i firmy tak činili, jsou pryč. Celý sektor dárcovství se proměňuje, vztahy s podporovateli jsou více partnerské a způsob oslovení potenciálních dárců více kreativní. A je to dobře, pokud má přispěvatel radost, že je o něj postaráno nebo dokonce něco za svůj příspěvek obdržel, je to rovnovážný a tudíž trvalejší vztah.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Z benefiční aukce uměleckých děl pro Cestu domů.Foto: www.cestadomu.cz

Cesta domů před pěti lety přibyla s aukcí výtvarného umění. Nebyla první, ale pokusila se o čistý koncept. Oslovila významné osobnosti současné výtvarné scény a letos, ještě lépe než dříve, kombinuje díla zástupců jednotlivých výtvarných technik. V katalogu lze vysledovat dva důležité směry, kterými je aukce ovlivněna: škála starých mistrů a kvalita mladé současnosti.

Pozvánka na benefiční aukci uměleckých děl pro Cestu domů v kostele sv. Anny - centru Pražská křižovatka.Mezi velikány patří ti, kteří jsou často v zahraničí známější než v domovině: Karel Malich, Alena Kučerová, Stanislav Kolíbal či Daisy Mrázková nebo již zesnulí Jaroslav Šerých a fotografka Dagmar Hochová. Současná generace, v čele například s Krištofem Kinterou, smysluplně podporuje hospic Cesta domů rozmanitými díly, kterých jsou v katalogu aukce na dvě stovky. Letošní novinkou je takzvaná tichá aukce: tato část dražby probíhá celý měsíc předem a v den aukce paralelně s aukcí s licitátorem.

Půvabné naplnění jakési trojčlenky

Při tomto komplikovaném způsobu podpory neziskového sektoru dochází k půvabnému naplnění jakési trojčlenky: na straně jedné je autor, výtvarník, který je ochoten věnovat dobročinné organizaci své dílo. Na straně další je organizátor, v tomto případě Cesta domů, která profesionálním způsobem organizuje velkou aukci a rozšiřuje ji o rozměr společenský, neboť součástí dražebního večera je setkání dobrých lidí nad číší vína. A na vrcholu třetím pak stojí dražitelé, jež při vědomí dobročinnosti srdnatě zápolí o mnohá díla a naplňují tak rovnici pomoci.

Cesta domů - logo.Bez žádného z vyjmenovaných by soukolí pomoci nezaklaplo a nebylo by jak podporovat bohulibou činnost hospice. Pro každého, kdo si na webu www.cestadomu.cz/aukce požádá, je připraven unikátně zpracovaná katalog aukce 2015, která se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu v kostele sv. Anny od 19 hodin v Centru Pražská křižovatka. 

Snad i iniciátor obnovy tohoto místa, prezident Václav Havel, by měl z této smysluplné taškařice radost!

Autor: Redakce

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Na Mohelce se objevilo Čapí hnízdo
40

Na Mohelce se objevilo Čapí hnízdo

Na Krásné louce závodili chrti

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Uplynulou sobotu bylo na dostihové dráze na Krásné louce v Mladé Boleslavi pořádně rušno. Konaly se zde chrtí dostihy XI. FRIENDLY CUP, tradiční dostih pro whippety na váhu.

0:3? Žádný problém! Mělník uhrál s favoritem remízu

Mělník – Další povzbudivý výsledek! Futsalisté Olympiku Mělník ve svém třetím přípravném utkání uhráli remízu 3:3. A to i přesto, že s nedalekými Litoměřicemi tým kouče Pavla Šuby prohrával už 0:3.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení