VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedoucí odboru zadrželi policisté zfetovanou

Region - Policisté ze Slaného, kteří prováděli silniční kontrolu v ulicích města, se nestačili divit. Při testování jedné řidičky na přítomnost alkoholu a drog bylo zjištěno, že mladá žena před jízdou požila zakázané návykové látky. O to zarážející je skutečnost, že se jednalo o vedoucí odboru slánského městského úřadu.

21.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

„Policejní hlídka v ulici Petra Hrubého ve Slaném zastavila osobní motorové vozidlo značky Renault Megane. Auto řídila čtyřiatřicetiletá žena, která se na výzvu podrobila testu ke zjištění alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek. Test byl pozitivní na přítomnost návykových látek amphetamin metamphetamin.

Žena sice uvedla, že užívá léky na potlačení zánětu, avšak další odborné vyšetření a odběr biologického materiálu, který by potvrdil či vyvrátil přítomnost návykových látek, odmítla. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Zda šoférka skutečně užila před jízdou například drogu pervitin, je nyní předmětem vyšetřování. Pokud jí bude trestný čin prokázán, hrozí ji i pobyt za mřížemi.

Jelikož byla žena dlouhodobě pověřena vedením odboru životního prostředí Městského úřadu ve Slaném a na výkon své funkce nestačila, vypsalo vedení města na její pozici shodou okolností na počátku týdne výběrové řízení.

„O tom, co se událo ve čtvrtek, zatím nic nevím. Patrně to bylo po pracovní době. Vzhledem k tomu, že se na vedoucí pozici úřednice neosvědčila už před zmiňovanou událostí, rozhodlo vedení úřadu ji ve funkci nahradit a vypsat výběrové řízení.

Zkrátka na svoji práci nestačila," řekl v pátek dopoledne Kladenskému deníku místostarosta Slaného Milan Grohmann.

Bývalá vedoucí OŽP ve Slaném zaslala do redakce Kladenského deníku své vyjádření k celé záležitosti:

Slaný, 22.11.2015


Bohužel nemám právní vzdělání. Mým koníčkem byly odmala spíše přírodní vědy. Proto mám vystudovanou Ekologii a ochranu přírody SZEŠ v Rakovníku a Krajinné inženýrství ČZU v Praze.

Na odboru životního prostředí Městského úřadu ve Slaném působím od roku 2003. Zde jsem začala na úseku ochrany přírody a krajiny se zaměřením na ochranu dřevin ve městě a správu údržby veřejné zeleně ve městě.

K této činnosti mi postupem let přibyla administrativa odboru, rybářství, ochrana zemědělského půdních fondu, v roce 2013 z části lesy a myslivost, ochrana zvířat proti týrání a ochrana přírody na úseku státní správy.

Před více než rokem jsem byla pověřena vedením odboru, což znamenalo k mé činnosti do 2 měsíců zvládnout problematiku rozpočtu města, tedy jeho části ve výši 33000000,- Kč svěřené našemu odboru. Za rok 2013-2014 jsme díky píli a obezřetnosti mě a mého předchůdce a nynějšího kolegy ušetřili na nákladech města min. 1600000,- Kč.

O tom, že užívám drogy, jsem slýchávala často. Nepřikládala jsem tomu váhu. Sama jsem několik druhů drog ze zvědavosti vyzkoušela, naštěstí k nimi nezískala pozitivní zkušenost. Nejhorší drogu z nich, alkohol, si držím od těla krom skleničky vína čí piva také.

Nebudu lhát, že ve svém volnu do budoucna žádnou drogu již neužiju. Nestydím se za to a nebudu zakrývat, že v kruhu mých nejbližších přátel jsou lidé co s drogou mají nemalé zkušenosti.

I po letech vedou tak těžký boj, že nikdo, kdo jen vysloví slovo ,,feťák špinavej, alkoholička,, nemá ani ponětí, jací oni jsou hrdinové, že tenhle boj vůbec kdy začali. I v tak nelehké situaci mi jako jediní poskytli pomocnou ruku a pomohli uvědomit si životní hodnoty. A já i kdyby se celé město na hlavu stavělo, jejich přátelství nezatratím.
Postup policie i bez konzultace s právníky označuji jako urážku na cti. Kontrola nebyla náhodná, jelikož vozidlo s hlídkou mě čekalo přímo před domem ve všední den odpoledne. Se slovy, to je náhoda paní Kindlová, mi byl proveden test, který jsem neměla po celou dobu kontroly na očích.

Druhý kontrolní test mi již proveden nebyl. Poté mi bylo sděleno, že pokud pojedu na krev mohu tím být postižena za trestní čin a odnětím svobody, při odmítnutí vše spadá do přestupkového řízení. Co by jste zvolili?

Nejsem opravdu v posledních týdnech v pořádku. Užívám spoustu léků. Ty mi způsobuji silnou únavu. Po jejich vysazení se mi rozsypal imunitní systém a bojuji se zánětem končetiny.

Vzhledem k problémům v osobním životě, kdy mi po navrácení do Slaného bylo odcizeno vozidlo Audi A3 (podotýkám 2x během tohoto čtvrtletí) v sídlišti pod kamerovým dohledem, kdy poprvé pachateli, ač zjevně opilému nebyl sdělen ani přestupek a podruhé vozidlo již nalezeno nebylo by mě spíše překvapilo, kdyby test na chemické látky v těle byl negativní.

Proto tímto žádám kolegy od PČR aby svou pozornost zaměřili správným směrem.

Vymáhání pokut od občanů, kteří řádně pracují, platí daně na pořízení kamerového systému, nezpůsobili nikdy nehodu pod vlivem návykové látky se mi nejeví správné, žádám aby nás nenutili k tak potupnému ponížení, jako je olizování testu pod blikajícím majákem.

Majákem si radši posviťte na partu mladých výtržníků, co nejen na Dolíkách přepadají nevinné občany. To potom ještě týž den hlaste do kladenských novin.
A pokud mne na úřadě již nechtějí? Mě se svět nezhroutí. Já tu práci dělala pro lásku k přírodě, nikoliv pro cca 21 tisíc čistého příjmu. Protože, komu se nelení tomu se zelení.

Ing. Ivana Kindlová, vedoucí odboru životního prostředí

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
21.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tatrováckou techniku využívalo několik hodně rychlých aut.
AUTOMIX.CZ
68

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

U pomníku padlých partyzánů v Zahájí pořádali pietní akt jako vzpomínku na padlé ve druhé světové válce.
10

OBRAZEM: V Zahájí vzpomněli na padlé za druhé světové války

KRÁTCE: Děti dostanou špekáčky

Hořín – Hasiči z Brozánek připravují na poslední dubnový večer pálení čarodějnic, které začíná v areálu jejich klubu v osmnáct hodin. Děti se mohou těšit na soutěže a opékání špekáčků, které dostanou zdarma, na dospělé čeká tanec na večerní zábavě.

Skalní obydlí Lhotka má nová kachlová kamna

Lhotka – Byt ve skále se připravuje na novou sezónu, která začíná první květnový týden.

AKTUALIZOVÁNO

Smutná zpráva. Fotbalista Rajtoral spáchal sebevraždu

Českým fotbalem otřásla v neděli večer tragická událost. Fotbalista František Rajtoral působící v Gaziantepsporu spáchal sebevraždu. Podle jednoho z šéfů klubu byl nalezen mrtvý ve svém domě.

Před dluhy neutekla, dostala ale druhou šanci

Do dluhové pasti se před lety dostala i dnes dvaatřicetiletá Kateřina. Na začátku přitom chtěla jen pomoci své matce, která se nacházela ve složité životní situaci. Kdyby prý tenkrát věděla, jak vše dopadne, půjčku by si nikdy nevzala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies