VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

14.6.2017

Evropský den židovské kultury otevře památky

Mělnicko - V rámci Evropského dne židovské kultury si v pátek nejen u nás připomeneme historii tohoto náboženství. V České republice se například otevírají dveře synagog, doprovodné akce se konají na hřbitovech a dalších židovských památkách.

14.6.2017

KRÁTCE: Závodníci poběží podle Labe

Tuhaň – Další ročník běžeckého závodu Běh Polabím 2017 se uskuteční v pátek 23. června od dvaceti hodin. Start závodu je tradičně z tuhaňské návsi.

14.6.2017

FOTO: Šermíři pobavili děti soubojem

Mělnicko - Děti z Olovnice oslavily svůj svátek na místním fotbalovém hřišti trochu opožděně. Celé odpoledne si tu ti nejmenší, ale i jejich rodiče mohli například zaskákat v pytli, shodit míčkem pár kuželek nebo zaběhnout připravenou štafetu. Pro děti tu byl zdarma k dispozici nafukovací hrad se skluzavkou a pouťové houpačky. Nechybělo ani občerstvení s limonádou a zmrzlinou.

14.6.2017

Výtěžek autokina podpoří vybudování pracovních míst v přilehlém okolí

Ředhošť – V areálu tradičních místních trhů, které se tu konají už více než padesát let, bylo zřízeno autokino už před dvěma lety. Zprovoznili ho místní nadšenci, kteří založili spolek podporující Mikroekonomiku a Mikroekologii.

14.6.2017

Opravy zcela uzavřou starý most přes Labe

Mělník – Strakův most se začne opravovat nejpozději v listopadu. Práce potrvají aždo léta příštího roku.

13.6.2017

Manželskou smlouvu může sepsat jen notář

Mělnicko - Manželství berou české páry čím dál méně vážně. Je stále víc těch, kteří nechtějí, aby byl jejich majetek včleněn přímo do společného jmění manželů (SJM), které vzniká automaticky při uzavření sňatku.

13.6.2017

KRÁTCE: Stavba omezí úřední dny úřadu práce

Neratovice – Sídlo neratovického pracoviště úřadu práce v ulici Na Výsluní čeká rekonstrukce. Stavební práce budou příčinou omezení provozu.

13.6.2017

Oprava kulturního domu se protáhne do září

Mělník – Vedení města vybralo na druhý pokus zhotovitele pro nákladnou rekonstrukci v místním Masarykově kulturním domě. Renovovat se bude hlediště a vzduchotechnika v hlavním sále. Zakázku získala slovenská nadnárodní společnost,  která už pracovala například na obnově hlediště ve slovenském národním divadle.

12.6.2017

KRÁTCE: Den na řece zahájí parník

Kralupy – Letošní Den na řece nabídne v sobotu 17. června od 13 hodin nejen plavby parníkem Fidelio z Libčic do Kralup nad Vltavou, ale také možnost řízení malého plavidla bez kapitána.

12.6.2017

FOTO: Den bezpečnosti nalákal stovky diváků

Kralupy nad Vltavou - V Kralupech posledních pět dní slavili místní tradiční Dny Kralup, které doprovázely četné kulturní a sportovní akce. Oficiálně byly celé slavnosti zahájeny v turistickém infocentru u tamního Masarykova mostu představiteli města.

12.6.2017

Systém bude varovat všechny mělnické čtvrti

Mělník – Radnice začne v letošním roce připravovat varovný informační systém ochrany obyvatelstva, který bude šířit při velké vodě a dalších pohromách výstrahy po celém městě.

11.6.2017

FOTO: Na zámku byl den Růžového vína

Mělník - Růžový den uspořádali na stylově vyzdobeném mělnickém zámku. V rámci soutěže Král vín byla připravena pro návštěvníky degustace všech růžových vín, klaretů a šumivých vín od desítek vinařů z celé republiky.

10.6.2017

Děti budou soutěžit o titul Kedlubnožrouta

Zálezlice – První ročník akce pro všechny milovníky zeleniny a zábavy startuje už v neděli 25. června od deseti hodin a potrvá až do šestnácté hodiny. Den farmářské zeleniny, jak byl tento festival pojmenován, se uskuteční v Zálezlicích v areálu mochovské společnosti.

10.6.2017

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Mělnicko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

10.6.2017

KRÁTCE: Vlaky budou mít zpoždění

Mělnicko – V sobotu 10. a v neděli 11. června bude kvůli výluce na železniční trati omezen provoz mezi stanicemi Kralupy a Roztoky, v obou dnech od 7.20 do 16.40 hodin.

9.6.2017

Běhu na Hostibejk se zúčastnilo rekordních 225 závodníků

Kralupy – Jubilejní dvacátý ročník běhu na kopec Hostibejk nedaleko centra zahájil letošní Dny Kralup, které budou končit až tuto neděli. Možnost vyběhnout si na čas 187 betonových schodů si nenechalo ujít rekordních 225 závodníků v celkem sedmi věkových kategoriích rozdělených na chlapce a dívky.

9.6.2017

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Mělnicko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

9.6.2017

Opravy zavřou nový most na celý víkend

Mělník – V souvislosti s probíhající rekonstrukcí mělnického nového mostu přes Labe na silnici číslo 16 dojde k jeho úplnému uzavření na celý víkend. Původní termín byl plánován na neděli 11. června, Ředitelství silnic a dálnic ale uzavírku odsunulo. Potvrdila to i mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová. „Autem řidiči neprojedou v sobotu 24. června a v neděli 25. června," uvedla. K dalšímu úplnému zavření dojde ještě za několik týdnů.

8.6.2017

Na Chloumku roste smrtelně jedovatá vláknice

Mělník – V parku u hřbitova na mělnickém Chloumku začínají v posledních dnech růst vláknice začervenalé, smrtelně jedovaté houby, které si laici mohou splést s májovkami. Potvrdil to místní mykolog Jaroslav Malý.

8.6.2017

Uvidí Mělník nový světový rekord ve shybech?

Mělník /ROZHOVOR/ – Úspěšný trenér a světový rekordman ve shybech Jan Kareš se pokusí společně s Martinem Müllerem překonat svůj rekord, který vytvořil během šesti hodin.

7.6.2017

FOTO: Teenageři nasadili strážníkům botičku

Mělník - Žáci osmých a devátých tříd všech mělnických škol a studenti víceletého gymnázia Jana Palacha mezi sebou soutěžili ve fyzické zdatnosti. Soutěž Zvládneš být strážníkem? pro ně připravili místní strážníci v rámci oslav pětadvaceti let svého fungování v Mělníku.

7.6.2017

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Mělnicko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

7.6.2017

KRÁTCE: Děti mohou střílet z luku

Mělník – Střelnice FOX Mělník pořádá v neděli 25. června od 13 hodin Dětský den. Stejně jako v minulých letech si děti mohou vyzkoušet střelbu ze vzduchovek a lukostřelbu. Čeká na ně i skákací hrad a paintball.

7.6.2017

Mělnické nádraží se stane uměleckým dílem

Mělník – Výtvarný happening Živé kreslení začne ve středu 28. června od 10 hodin a bude pokračovat až do následujícího dne do 17 hodin na autobusovém nádraží. Akce je doprovodným programem k výstavě Toy_Box Práce na papíře instalované v galerii Ve Věži.

7.6.2017

Prokletá trať dostane nové zabezpečení pro chodce

Neratovice – Po sérii železničních neštěstí na trati u Mlékojed bude vybudována nová železniční zastávka s chráněným přechodem pro chodce přes železniční trať. Během tří měsíců zemřelo v úseku několika metrů, kterému se mezi místními lidmi říká prokletá trať nebo trať sebevrahů, pět lidí.

6.6.2017

FOTO: Hasiči závodili na lyžích o sud piva

Kralupy nad Vltavou - Soutěž v požárním útoku a zároveň dětský den pořádali dobrovolní hasiči z Kralup Minic. Byl to už šestnáctý ročník O pohár starosty města Kralupy nad Vltavou.

6.6.2017

FOTO: Hajného neobelstili a museli se vykoupit

Chodeč - Tradičnímu kácení máje v Chodči předcházela vtipná hříčka vykoupení se z trestu za pokus o její krádež šibalskou dvojicí selky a sedláka. Hajný se však nedal ošálit a tak se výtečníci museli vykoupit finanční podporou od přihlížejících hostů.

6.6.2017

Tábory hlásí: Máme plno!

Mělnicko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

6.6.2017

Neratovice přišly po letech o oblíbené trhy

Mělnicko – Tradiční tržiště u staré benzínky ukončilo provoz. Pár stánků se přesunulo na parkoviště na náměstí Republiky.

5.6.2017

FOTO: Dětský den v Cítově

Mělnicko - Dětský den oslavili na fotbalovém hřišti v Cítově. Pro nejmenší byly přichystané soutěže jako skákání v pytli, malování křídou na betonový plácek nebo lovení papírových ryb. Děti se potom mohly svézt v povoze taženém koňmi nebo si zaskákat na trampolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení