VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

5.6.2017

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Mělnicko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

5.6.2017

Stavební práce omezí v létě provoz v Kojetické

Neratovice – Rekonstrukce Kojetické ulice, která je hlavním tahem od Kojetic k centru města, komplikuje na sklonku jara dopravu. Práce na nových chodnících, které začaly před dvěma týdny, budou pokračovat až do konce letních prázdnin. Náklady přesáhnou osm milionů korun. Podle mluvčí neratovické radnice Jiřiny Kovářové na ně městu přispěje dotace.

4.6.2017

OBRAZEM: Pacienti oslavili Den Ne!závislosti

Horní Beřkovice - V psychiatrické nemocnici v Horních Beřkovicích slavili Den Ne!závislosti. V rámci dramaterapie si současní klienti připravili divadelní představení o královně Závislosti a princezně Abstinenci, které s nimi secvičil David Vačilja, manažer místního multikulturního centra.

3.6.2017

Výluka omezí dopravu z Kralup do Prahy

Mělnicko – Provoz na železniční trati mezi Roztoky a Kralupy bude od pondělního rána omezen. Až do 14 hodin bude na trati probíhat plánovaná výluka všech železničních spojů.

3.6.2017

Archeologové objevili ve Mšeně vzácné nálezy

Mšeno - Dlouhých dvacet let trval archeologický výzkum ve Mšeně. Ve své nové knize, nazvané Osídlení ze starší etapy vývoje kultury s vypíchanou keramikou ve Mšeně, o něm píše šéf výzkumu Milan Lička. Jeden z předních odborníků na období mladší doby kamenné odhaluje výsledky prací probíhajících v prostoru hliniště bývalé mšenské cihelny. V místech, kde se dnes nachází skládka komunálního odpadu.

2.6.2017

V Kralupech nešel přes hodinu proud

Kralupy nad Vltavou - Páteční rozsáhlý výpadek elektřiny v Kralupech trval hodinu a dvacet minut. Proud nešel v levobřežní části města, a to v lokalitách sídlištních celků V Zátiší i Hůrka. Mimo provoz byla také kralupská radnice.

2.6.2017

Dobrovolníci vyběhali Markétce peníze na asistentku

Kly - Běh pro Markétku s nemocí motýlích křídel pořádala Základní škola J. A. Komenského ve Klích spolu s Kontem bariéry.

2.6.2017

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Mělnicko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

1.6.2017

Opravy na D8: Na cestě mezi Prahou a Ústím počítejte se zdržením

Mělnicko – Na dlouhé minuty čekání v kolonách se musí připravit řidiči mířící po dálnici D8 z Prahy na Ústí nad Labem.

1.6.2017

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Mělnicko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

AKTUALIZOVÁNO
31.5.2017

Žákovské týmy představily příběhy tří pamětníků

Mšeno, Byšice - Životní příběhy, osudy mnohdy ztrpčené těžkou dobou druhé světové války a komunismu, velké odhodlání i chuť jít dál. To byly momenty, které se objevily v příbězích tří pamětníků, jež na sále mšenské základní školy představil jeden místní žákovský tým a dva týmy ze Základní školy v Byšicích v rámci projektu Příběhy našich sousedů.

31.5.2017

Výjezdy mšenských hasičů urychlil systém Fireport

Mšeno - U požárů, popadaných stromů a jiných nepředvídatelných událostí bude Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Mšeno zase o něco dříve. A to díky novým technologiím.

31.5.2017

KRÁTCE: Veteran Rallye startuje v Mělníku

Mělnické Vtelno - Veteran Rallye Mělník startuje v sobotu 3. června od 11 hodin z mělnického autocampu. V Mělnickém Vtelně je pak od 11.30 hodin připravena výstava stabilních motorů a auto-moto veteránů. Letos je to už 29. ročník Veteran Car, který pořádá mělnický klub veteránů.

31.5.2017

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Mělnicko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

30.5.2017

KRÁTCE: Noc kostelů otevře i kaple

Mělník – V pátek 9. června se otevřou stovky kostelů, kaplí a modliteben po celém Česku. Chystá se Noc kostelů, která veřejnosti nabídne možnost nezávazně se setkat s křesťanstvím, církví, vírou.

30.5.2017

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Mělník - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

30.5.2017

ANKETA: Od středy zakazuje zákon kouřit v hospodách. Je to správný krok?

Zeptali jsme se, co si lidé myslí o protikuřáckém zákonu. Jsou pro nebo proti?

30.5.2017

KRÁTCE: Spolana prodlouží výrobu

Neratovice – Neratovická Spolana získala od Krajského úřadu souhlas na změnu integrovaného povolení a prodloužení provozu amalgámové elektrolýzy pro výrobu chloru a louhu sodného do konce listopadu. Společnost se zároveň zavázala k následné ekologické sanaci odstaveného provozu.

29.5.2017

Záchranáři bojovali s posádkami z Japonska i Kanady

Mělník/Šumperk - Mělničtí záchranáři se zúčastnili mezinárodní soutěže Rallye Rejvíz 2017, která se konala na Šumpersku.

29.5.2017

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Mělnicko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

29.5.2017

Mělnické referendum musí mít vlastní komise

Mělník – O stržení nemovitosti na náměstí Míru, přezdívané místními Amerika, Hold nebo Teherán, rozhodnou Mělničané v říjnovém referendu, které ale zastupitelé vyhlásí až ve druhé polovině července.

28.5.2017

KRÁTCE: Nový most bude zcela uzavřen

Mělník - V souvislosti s probíhající rekonstrukcí nového mostu přes Labe na silnici číslo 16 dojde na jeden den, a to v neděli 11. června, k úplné uzavírce mostu. Celá generální oprava by měla skončit do konce října letošního roku.

27.5.2017

Houbaři čekají na déšť

Mělnicko – Hub je v lesích zatím málo. Sem tam pár voňavých májovek, kačenek nebo smržů. Stačí ale pořádný déšť a houbaři se mohou těšit i na hříbky.

27.5.2017

KRÁTCE: Vlak přiveze pohádky

Mělnicko – Kimenatograf navštíví v příštích dnech Mělnicko. Poslední tři dny v květnu se zdrží v Kralupech a Mělníku.

26.5.2017

V Ovčárech a Neratovicích prověří kamiony váhy

Mělnicko – K bezpečnějšímu provozu na frekventovaných silnicích druhé a třetí třídy ve středních Čechách má přispět skoro devadesát inteligentních ukazatelů rychlosti, úsekové detektory a dynamické váhy, které odhalí přetížené nákladné vozy. Potvrdil to středočeský krajský radní pro dopravu František Petrtýl.

26.5.2017

Sebevrazi volí nejčastěji smrt pod koly vlaků

Mělnicko - Jaro je podle statistik obdobím, kdy lidé páchají sebevraždy nejčastěji. Příčinami jsou většinou rodinné a finanční problémy nebo deprese. Právě ty mohou lidi dovést až na kraj propasti. První příznaky přitom nemusí být pro jejich okolí jasně patrné. V poslední době je jednoznačně nejhojnějším způsobem dobrovolného odchodu ze života smrt na kolejích.

25.5.2017

Muzeum bylo plné mladých archeologů

Mělník - Týdenní projekt Den s archeoložkou Alenou Veselou a muzejní pedagožkou začal v mělnickém muzeu tento týden. Absolvovat by ho mělo více než čtyři sta dětí.

25.5.2017

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Mělnicko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

24.5.2017

S holemi v ruce rozchodí Civilky

Mělník - Čtvrtý ročník projektu Rozchodíme Civilky je zahájen a navazuje na úspěšný třetí ročník, ve kterém účastníci společně nachodili 108 261 kilometrů na podporu svého zdraví. Civilkami nazývají členové Svazu postižených civilizačními chorobami toto onemocnění i samotný projekt.

24.5.2017

Mělnické muzeum je druhé nejlepší v Česku

Mělník – Návštěvníci Regionálního muzea rozhodli, že to mělnické je druhé nejlepší v celé zemi. Podle jeho zástupce, Jitky Králové, může i malé muzeum ukázat, že lze vytvářet místo poznávání a setkávání pro své návštěvníky a svou komunitu. „Sdílíme všichni velikou radost nad oceněním, které nám přisoudili naši návštěvníci," vysvětlila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení