VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deset dnů do 1. září: kdo bude učit školáky v Pražské ulici?

Mělník/ Podle výsledné zprávy České školní inspekce jsou v mělnické škole J. Matiegky závažné nedostatky

22.8.2008 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Kucej

„Kdo bude učit naše děti?“ ptali se zoufalí rodiče na konci školního roku vedení mělnické školy v Pražské ulici, když zaslechli zprávy o hromadném odchodu nespokojených učitelů. Otázka je o to více aktuální, když se nelítostně blíží první školní den.

Bude stát tedy prvního září za katedrou dostatek učitelů? Podle vyjádření ředitele školy Miroslava Jiřičky děti žádný problém nepocítí: „Úvazky máme obsazené a výuka nebude v žádném případě ohrožena.“

Největší obavy z neutěšené situace ve škole, která vyvrcholila na konci školního roku odchodem celkem devatenácti kantorů, mají rodiče. Přestože je ředitel už před prázdninami ubezpečil, že má za tyto učitele náhrady, mnozí tomu nevěřili. „Na schůzkách nám vedení nechtělo prozradit jména nových učitelů. Pro děti bylo nepříjemné, když ani po rozdání vysvědčení nevěděly, kdo je bude další rok učit,“ řekla Martina Sklenářová, maminka tamní školačky.

Podle výsledků šetření České školní inspekce, která na konci školního roku problémy školy prověřovala, ještě v tu dobu ale smlouvy s novými pedagogy podepsány nebyly. Vedení tehdy počítalo s devíti kantory, z nichž pouze dva měli příslušnou odbornou kvalifikaci.

Kontrolou některých oblastí, které jsou důležité pro fungující chod školy, zjistila školní inspekce závažné nedostatky. Vyhotovená inspekční zpráva poukazuje na pochybení hned v několika oblastech: za rizikové považuje například častou nepřítomnost vedení školy ve dnech vyučování, neblahý vliv na výuku kvůli opakovaným změnám v personálním obsazení nebo pochybení při plnění učebních plánů.

Jaké budou mít tyto výsledky dopad na personální obsazení vedení školy, je dosud nejasné. Podle mělnického starosty Miroslava Neumanna se budou radní záležitostí zabývat na začátku příštího týdne. „O tom, zda stávající ředitel školy Miroslav Jiřička zůstane i nadále ve své funkci, nebo bude z místa odvolán, budeme poprvé jednat v pondělí,“ uvedl starosta.

Jak jsme již čtenáře Deníku před časem informovali, většina nespokojených učitelů opustila své místo kvůli dlouhodobým vleklým sporům se svými nadřízenými.

Podle jejich slov byl ředitel školy spolu se zástupkyní Radislavou Jiřičkovou, která je současně také jeho manželkou, na půdě školy jen velmi málo k zastižení. Své soukromé aktivity stavěli nad zájmy školy a nebrali ohled na potřeby učitelů ani samotných dětí.

Další informace přineseme v sobotním vydání Deníku.

Autor: Gabriela Benešová

22.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
7

Boleslavsko by se mohlo obejít bez úpravny vody

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
DOTYK.CZ
9

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

Ráno po odvolání z funkce: exministr Babiš zavítal mezi starosty na Kutnohorsko

Zbraslavice - Pozván a ohlášen byl ještě jako ministr financí a vicepremiér, ovšem přijel už jen jako bývalý ministr financí a bývalý vicepremiér. Hned první den „v civilu" zavítal Andrej Babiš do Zbraslavic na Kutnohorsku, na setkání starostů obcí sdružených v Místní akční skupině Lípa pro venkov.

Vtelenská dechparáda láká na oblíbenou Krajanku

Jizerní Vtelno – Majestátní hrad Stránov bude v neděli 28. května v obležení přátel dechovky. Před hradem zahraje a zapěje Modrá muzika Zdeňka Thumy, kapela Jižani, vítěz Zlaté křídlovky z roku 2012 z jižních Čech, slovenská Záhorienka a finále letošního ročníku bude patřit jedné z našich nejlepších dechovek, Krajance.

AKTUALIZOVÁNO

Prokletá trať? Vlak u Mlékojed srazil dalšího člověka

Mlékojedy /FOTOGALERIE/ - Tragická pověst železniční trati mezi Tišicemi a Neratovicemi se ve středu 24. května opět potvrdila. Brzy ráno zemřel u Mlékojed pod koly vlaku další člověk. Je už pátou obětí na místě, kterému se mezi místními lidmi říká prokletá trať nebo trať sebevrahů.

Audit Deníku: Miliardy z hazardu. Připraví se o ně města?

Region - Česko, jako hazardní ráj uprostřed Evropy. Smutné přízvisko „zdobí" naši zemi už léta. Podle dat z minulého týdne je nyní v Česku přesně 59 033 různých herních automatů. Jen v Praze je tolik „beden" jako v celém Německu (cca 5500).

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies