VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deset dnů do 1. září: kdo bude učit školáky v Pražské ulici?

Mělník/ Podle výsledné zprávy České školní inspekce jsou v mělnické škole J. Matiegky závažné nedostatky

22.8.2008 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Kucej

„Kdo bude učit naše děti?“ ptali se zoufalí rodiče na konci školního roku vedení mělnické školy v Pražské ulici, když zaslechli zprávy o hromadném odchodu nespokojených učitelů. Otázka je o to více aktuální, když se nelítostně blíží první školní den.

Bude stát tedy prvního září za katedrou dostatek učitelů? Podle vyjádření ředitele školy Miroslava Jiřičky děti žádný problém nepocítí: „Úvazky máme obsazené a výuka nebude v žádném případě ohrožena.“

Největší obavy z neutěšené situace ve škole, která vyvrcholila na konci školního roku odchodem celkem devatenácti kantorů, mají rodiče. Přestože je ředitel už před prázdninami ubezpečil, že má za tyto učitele náhrady, mnozí tomu nevěřili. „Na schůzkách nám vedení nechtělo prozradit jména nových učitelů. Pro děti bylo nepříjemné, když ani po rozdání vysvědčení nevěděly, kdo je bude další rok učit,“ řekla Martina Sklenářová, maminka tamní školačky.

Podle výsledků šetření České školní inspekce, která na konci školního roku problémy školy prověřovala, ještě v tu dobu ale smlouvy s novými pedagogy podepsány nebyly. Vedení tehdy počítalo s devíti kantory, z nichž pouze dva měli příslušnou odbornou kvalifikaci.

Kontrolou některých oblastí, které jsou důležité pro fungující chod školy, zjistila školní inspekce závažné nedostatky. Vyhotovená inspekční zpráva poukazuje na pochybení hned v několika oblastech: za rizikové považuje například častou nepřítomnost vedení školy ve dnech vyučování, neblahý vliv na výuku kvůli opakovaným změnám v personálním obsazení nebo pochybení při plnění učebních plánů.

Jaké budou mít tyto výsledky dopad na personální obsazení vedení školy, je dosud nejasné. Podle mělnického starosty Miroslava Neumanna se budou radní záležitostí zabývat na začátku příštího týdne. „O tom, zda stávající ředitel školy Miroslav Jiřička zůstane i nadále ve své funkci, nebo bude z místa odvolán, budeme poprvé jednat v pondělí,“ uvedl starosta.

Jak jsme již čtenáře Deníku před časem informovali, většina nespokojených učitelů opustila své místo kvůli dlouhodobým vleklým sporům se svými nadřízenými.

Podle jejich slov byl ředitel školy spolu se zástupkyní Radislavou Jiřičkovou, která je současně také jeho manželkou, na půdě školy jen velmi málo k zastižení. Své soukromé aktivity stavěli nad zájmy školy a nebrali ohled na potřeby učitelů ani samotných dětí.

Další informace přineseme v sobotním vydání Deníku.

Autor: Gabriela Benešová

22.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Návštěvníci uvidí veterány

Autorka hry Hadar Galron
4

Divadlo zlákalo izraelskou režisérku!

Mezi nejlepšími! Kluk z Mělnicka už trénuje s áčkem Slavie

Mělnicko – Je to jako pohádka, která nekončí! Z obyčejného klubu fungujícího na okresní bázi se Pavel Bucha dostal až do Slavie Praha, kde předváděl vynikající výkony v mládežnických kategoriích. To mu nestačilo - před několika dny poprvé nakoukl do hlavního mužstva českého velkoklubu.

OBRAZEM: Policisté testovali svou fyzickou i psychickou odolnost

Mělnicko - Čtvrtek byl pro policisty z celého kraje, ale i z celého Česka, prověrkou jejich fyzické zdatnosti a psychické odolnosti. Trasa vedoucí skalami na Kokořínsku dlouhá dvaadvacet kilometrů prověřila policejní i hasičské schopnosti. Po cestě je navíc čekaly téměř dvě desítky náročných úkolů jako například záchrana muže, kterému vlak rozjel jednu nohu, pomoc postřelenému muži v lese, brodění se desítky metrů po pás v nevzhledné vodě nebo výměna kola bez použití heveru. Soutěže se zúčastnilo 19 pětičlenných družstev mužů a pět ženských družstev.

Mělnické nemocnici chybí dárci krve, pomohly úřednice

Mělník – Místní sociální pracovnice pomáhají potřebným nejen ve svém zaměstnání, ale rozhodly se pomoci i darováním krve. Tento týden se staly prvodárkyněmi Dana Poustková a referentka odboru sociálních věcí a zdravotnictví mělnické radnice Lenka Bruthansová. „Mám z toho super pocit a zvládla jsem to bravurně," radovala se Lenka Bruthansová.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies