VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na den otevřených dveří přijel na Komendu i tygr ussurijský

ralupy – Přestože doby, kdy školy musely bojovat pro nedostatek žáků o každého nastupujícího prvňáčka, už minuly, tradice dnů otevřených dveří zůstala. V sobotu se návštěvníkům představila kralupská základní škola na Komenského náměstí, kterou navštěvuje šest set žáků.

25.11.2013
SDÍLEJ:

Boba, mládě tygra ussurijského, přivedl do skoro plné školní tělocvičny Jaroslav Kána z Veletic na Žatecku.Foto: Jiří Herain

Podle ředitelky Jiřiny Hereinové hostila škola téměř tři sta dětí i dospělých. Prohlédli si učebny i další prostory Komendy, jak se škole mezi místními říká, seznámili se i s ukázkami výukových pomůcek, technikou a pracemi žáků. Mohli zavítat i do kavárničky, ve výtvarné dílně se pustili do zdobení perníčků nebo testovali svou šikovnost při pletení košíku.

V sekci volné zábavy byla připravena sbírka známé stolní hry pexeso, žertovné hudební kvizy a rébusy. Fungovalo tam i improvizované televizní studio.
Především děvčátka, která se přišla jako budoucí školačky seznámit s prostředím, nadchlo malování na obličej nebo je maminky svěřily do rukou mladých.

Do programu se během dne svým opakovaným vystoupením zapojovali i žáci prvního stupně.
A aby den otevřených dveří nebyl jen o zábavě, škola prezentovala ukázku činnosti ve sféře výuky anglického jazyka pro budoucí prvňáky. Kdo měl chuť, absolvoval ukázkovou lekci metodou Helen Doron. Jde o techniku vyučování od dvanácti měsíců věku až do čtrnácti let, kdy se děti učí jazyk kombinací vizuálních, sluchových a pohybových vjemů.

Asi největším magnetem v nabídce pro návštěvníky dne otevřených dveří bylo představení kralupského hokeje Martinem Procházkou, českým reprezentantem – mistrem světa z let 1996, 1999, 2000 a 2001 a olympijským vítězem z roku 1998.

Nejvíce zaujala ukázka sedmiměsíčního Boba, mláděte tygra ussurijského, kterého přivedl do skoro plné školní tělocvičny Jaroslav Kána z Veletic na Žatecku, který chová tygry, lva, medvědy hnědé i ocelota a jeho zvířata vystupují ve filmech i reklamách. Chovatel šelem byl se svým tygrem také v show Jana Krause. V kralupské škole doprovodil prezentaci mnohými zajímavostmi o této vzácné šelmě a její náročné drezúře.
A jak byla spokojena ředitelka uvedené školy Jiřina Hereinová: „Den otevřených dveří se vydařil. Přišlo téměř tři sta lidí, což bylo nečekané. Naším cílem je nejen představit školu, ale také připravit smysluplnou zábavu pro celou rodinu, což se, myslím, podařilo. Za úspěchem ale stojí také spousta práce a volného času všech našich zaměstnanců a dětí, kteří se na tento den pečlivě připravují. Už teď přemýšlíme, co zajímavého nabídneme na dni otevřených dveří za rok." (Jiří Herain)

Autor: Redakce

25.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Z parku zmizí fontána

Fotbalisté Poděbrad vyhráli po dlouhé době na svém stadionu, porazili tým Kly 3:0.
30

Tři facky. Okresním týmům druhé kolo hrubě nevyšlo

Květinové záhony se do Mostní zase vrátí

Kralupy – Smutný pohled je v létě na travnaté plochy podél hlavního tahu městem, který na jaře poprvé v historii města lemovaly květinové záhony. „Je naděje, že se do Mostní ulice v příštím roce zase vrátí?“ ptají se řidiči i chodci, mezi které patří i Kateřina Poláchová. Na tulipánovou záplavu vedle silnice vzpomíná s potěšením.

Na Tanci za sluncem nechyběla trumpeta ani pozoun!

Kralupy nad Vltavou - Téměř tisícovku tančících návštěvníků zaznamenali během odpoledne, večera i noci pořadatelé místního sobotního festivalu elektronické hudby v kralupském Lobečku. Na hned pěti pódiích vystoupila mezi sobotním polednem až půlnocí téměř padesátka místních i přespolních pouštěčů, a to hned včetně několika velmi známých DJ.

KRÁTCE: Děti se loučí s prázdninami

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Foto: Na historický jarmark do Úštěka přišly tisíce lidí

Úštěk - Řemeslné stánky, početný průvod královské družiny, středověká hudba, kejklíři, výstavy a nakonec velkoleppý ohňostroj. Takový byl 20. ročník Úštěckého historického jarmarku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení