Obec po Řípfestu uklidí sama, pořadatel to zaplatí

Krabčice /FOTOGALERIE/ - Místo konání megakoncertu Řípfest 2010 nad obcí Rovné na Roudnicku je více jak týden po vystoupení rockových hvězd stále plné odpadků a vypadá, jako by se tu konalo cvičení ženijní techniky.  


15×foto Diskutovat (0) 8.9.2010 11:54 aktualizováno 8.9.2010 23:19

Úpatí Řípu 6. září 2010.

Flashový přehrávač se spouští.

Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.

Už samotný koncert se odehrával za velice nepříznivých klimatických podmínek. Louka, na které Řípfest 2010 probíhal, se deštěm změnila na bahenní lázně, ve kterých si několik fanoušků způsobilo dokonce i zlomeninu nohy.

Nepořádek, který po koncertu pod Řípem zůstal, měla agentura uklidit už minulý víkend, to však nebylo kvůli všudypřítomnému bahnu možné. „Déšť celou akci strašně zkomplikoval, ani úklid pak nemohl proběhnout tak, jak měl. Jediné, co se dalo minulý víkend uklidit, byla alej z obce pod Říp,“ vysvětluje starosta Krabčic Josef Tachecí.

Pořadatel koncertu Vladimír Veselý byl před konáním akce dokonce upozorňován na to, že by bylo nejlepší festival zrušit. „Na to jsme nepřistoupili,“ říkal minulý týden Veselý.

Starosta Krabčic Josef Tachecí říká, že úklid prostor, na kterých se rockeři sešli, by se měl podařit v tomto týdnu. „V těchto dnech by se už měly odvézt také panely, které sloužily jako část pódia. Co se týká úklidu zbytku odpadků, agentura nás požádala, zda bychom ho nemohli provést my, s tím, že náklady obci uhradí,“ říká Josef Tachecí.

S tím nesouhlasí opoziční, nedávno odstoupivší zastupitel obce Krabčice Zdeněk Lukeš. „Vzhledem k tomu, že akce nebyla výdělečná, je otázka, zda náklady na úklid nepotáhne obec,“ myslí si bývalý zastupitel.

Ten je navíc toho názoru, že se podobné megakoncerty pod Říp nehodí. „Existují vhodnější lokality, okolí Řípu si toto nezaslouží, stačí, že se z Řipské pouti postupně stává vietnamské tržiště,“ říká Zdeněk Lukeš.

Ten dodal, že si nedokáže představit, že by Řípfest skutečně navštívilo původně očekávaných 50 tisíc příznivců rockové hudby. Pod Říp se přitom v sobotu 28. srpna sjelo kolem 10 tisíc lidí.

Ti se podle informací krabčického starosty chovali před i po koncertu slušně a neměli žádný konflikt jak s místními občany, tak s dohlížejícími pořadateli a policií.

Co se týká nepořádku, který po koncertu zůstal, starosta Josef Tachecí říká, že každá taková akce zanechá následky. „Řípfest proběhl v klidu, dokonce klidněji, než každoroční Řipská pouť,“ domnívá se starosta.

O průběh úklidu a obnově louky se zajímá Inspekce životního prostředí z Ústí nad Labem, jejíž lidé byli včera na místě.

Krabčice z konání koncertu budou sami profitovat. Podle Josefa Tachecího získali finanční prostředky zdejší sportovci, a to za výběr parkovného, další peníze by pak prý měly do Krabčic putovat formou podílu z vybraného vstupného.

Místo události:

Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality