Výstava má podle Petra Tomšíka, jenž má celou akci na starosti, informovat mladé lidi o tom, že potrat není jen odstranění shluku buněk, ale vražda živého člověka. „Ten tvor má hlavu, ruce, nohy. Tluče mu srdce a v celém tělíčku má nervy. A lékaři ho odstraní tím, že ho roztrhají na kusy," popsal.

Nejen tento názor, ale hlavně samotná výstava, která se sestává převážně z fotografií plodů dětí po potratu, pobouřila širokou veřejnost. Ve facebookové skupině Mělník – City se do organizátorů akce opřeli například otec a syn Petr a Jakub Pátrovi, k nimž se postupně přidávali mnozí další. Zejména maminky malých dětí, které kolem výstavy procházely. 
V úterý před zdravotnickou školou a ve středu před mělnickým gymnáziem.

„V oblasti školky a sídliště se ve velké míře vyskytují malé děti, pro které jsou fotografie přinejmenším nevhodné. Nestačil jsem se divit, když jsem to tam viděl. Podle mě jde o mravní ohrožování dětí a mládeže," nebral si servítky Jakub Pátra. Jeho otec hodlá jít ještě dál: „Podám trestní oznámení za mravní ohrožení mládeže, a to jak na osobu odpovědnou za tuto výstavu, tak i na osobu, která povolila její konání a nezabezpečila ji před nezletilými," uvedl Petr Pátra, známý mělnický šermíř, kterého výstava šokovala. Neumí si totiž představit, jak by obsah vystavených snímků vysvětlil svému mladšímu čtyřletému synovi, pokud by panely s fotografiemi někde spatřil…

To se navíc může lehce stát. Výstava, jejíž součástí je také snaha získat podpisy pod petici, která bojuje za ochranu života člověka od početí po přirozenou smrt, se totiž dnes objeví u autobusového nádraží. A nikdo tomu nezabrání.

Tajemník města Mělníka Jaroslav Šuk vysvětlil, že město nemá žádnou možnost podobnou akci zakázat, pokud byla ze strany organizátorů splněna pětidenní ohlašovací povinnost. „Bylo nám řečeno, že se jedná o výstavu proti genocidě a násilí. My navíc nemáme žádnou oporu v zákoně, i kdybychom výstavu chtěli zakázat," připustil tajemník, s tím, že by současnou situaci rád změnil. „Bylo by dobré, pokud by města měla možnost takovouto akci nepovolit, ale to by se nejprve muselo vyřešit legislativně," poznamenal s tím, že město po několika stížnostech ze strany občanů zkontaktovalo dokonce státní policii. „Snímky prý žádné kodexy neporušují," uzavřel Jaroslav Šuk.

Z výstavy byla silně pobouřená také ředitelka střední zdravotnické školy Ilona Jiřičková. Neměla totiž ani tušení, že se něco podobného přímo před budovou školy v úterý objeví. „Nikdo nás o výstavě neinformoval. Dokonce za námi přišlo několik lidí, kteří byli pohoršení, co že jsme to tady udělali. Přitom vůbec nešlo o naši akci, s něčím takovým bych nikdy nesouhlasila," prohlásila rezolutně.

Podle Petra Tomšíka jsou podobně šokující snímky potřeba. „Na slova dnešní mládež často vůbec nereaguje, potřebují vizuální podněty," hájil obsah výstavy. „Navíc máme na začátku a na konci varovné cedule, že jsou obrázky drsné. Stačí tedy, aby lidé, kteří je nechtějí vidět, šli jinudy," vysvětlil. Zároveň dodal, že ho nijak netěší, když výstavu vidí malé děti, zabránit tomu prý ale nelze. „Děláme to hlavně pro věkovou skupinu čtrnáct až dvacet let, proto si vybíráme místa v blízkosti středních škol. Z mapy pak těžko poznáme, jestli je někde v okolí třeba školka nebo školní jídelna," uzavřel.