Stěžejní částí prostoru Institutu přírodní medicíny o celkové výměře 155 metrů čtverečních je tzv. SPA, ve které se vedle samostatných šaten nachází doprovodné léčebné procedury - finská sauna, kryosauna a terapie prouděním vzduchu.

Použité materiály
broušený beton – podlahakámen žula – podlahacementová stěrka – povrchy stěnocel (ZTV) – obklady stěn, nábytek dle autorského návrhunerez (děrovaný plech) – nábytek dle autorského návrhunerez (super-mirror) – obklady sloupůlakovaná MDF – nábytek dle autorského návrhukeramický obklad – obklady stěnskleněné tyče – obklady stěnDubový masiv – podhled

Do vstupního foyer, který zároveň slouží jako čekárna, je vsazena samostatná kruhová buňka, v níž je ordinace lékaře. Recepce se sesternou se nachází při vstupu.

„Při návrhu jsme vzhledem k měkkému tvarování všech stěn kladli důraz na jednoduchost a zároveň nápaditost povrchů a obkladů. Tmavé tóny a hladké stěrkované povrchy společně s denním světlem výrazně podtrhují hravě modelovaný prostor, zatímco sesternu a ordinaci lékaře jsme ponechali v jemných světlých odstínech, které návštěvníka nerozptylují,“ přibližují architektky ze studia Formfatal Dagmar Štěpánová a Martina Homolková.

Vnější plášť ordinace je obložen svislými ocelovými pláty, které se postupně sklápí až po rovný hladký obklad s integrovanými dveřmi.

Autorky si pak velmi vhodně barevně pohrály s barvami ve spa části. Sauna je jako oheň (červená), kryosauna jako led (modrá) a proudění vzduchu jako vítr (šedá).

„Malé kruhové šatny jsme pomocí půlkruhových zad z děrovaného podsvíceného plechu u zrcadel rozsvítili do hry světla a stínů opět s rastrem svislých pásků. Všechny tyto principy a materiály jsme zopakovali v dalších pozměněných formách po celém prostoru interiéru, abychom docílili harmonického celku,“ doplnily autorky.

Institut přírodní medicíny se prezentuje jako nestátní zdravotnické zařízení, které spojuje poznatky tradiční čínské medicíny s nejmodernější počítačovou technikou. Používá metody celostní medicíny, tzn. holistický přístup k člověku. Institut přírodní medicíny Praha je občanské sdružení lékařů a příznivců přírodních léčebných postupů a biorezonančních technik pro podporu zdraví člověka. Vychází ze skutečnosti, že příčiny zdravotních problémů nejsou vždy totožné s příznaky, jakými se choroba projevuje navenek. Cílem je nikoliv potlačit chorobný příznak, ale odstranit příčinu onemocnění.

Institut přírodní medicíny je nestátní zdravotnické zařízení, které spojuje poznatky tradiční čínské medicíny s nejmodernější počítačovou technikou. PoužÍvá metody celostní medicíny, tzn. holistický přístup k člověku. Institut přírodní medicíny Praha je občanské sdružení lékařů a příznivců přírodních léčebných postupů a biorezonančních technik pro podporu zdraví člověka. Vychází ze skutečnosti, že příčíny zdravotních problémů nejsou vždy totožné s příznaky, jakými se choroba projevuje navenek. Cílem je ne potlačit chorobný příznak, ale odstranit příčinu onemocnění.