VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA TESNEROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Maskovaní dostali v Lobkovicích i dárek

Lobkovice - V areálu lobkovického zámku se o víkendu konal tradiční masopust, který pořádalo tamní občanské sdružení. Každý, kdo přišel v masce, se navíc domů odnesl drobnou odměnu. Kromě tradičních i méně tradičních pouťových stánků a atrakcí na příchozí čekali koně i velbloud, na nichž se děti mohly projet, pro malé návštěvníky si pak pohádková představení připravily kralupský divadelní soubor Scéna a rodinné loutkové putovní divadlo Čudidlo.

Zahradníci letos opět soutěží o nejlepší výpěstky

Mělnicko – Kralupské ekocentrum vyhlásilo už třetí ročník pěstitelské soutěže pro každého s názvem Co se dá vypěstovat ve městě?

Čečelští se nové kanalizace dočkají v polovině prázdnin

Čečelice - Letos o prázdninách by měla být dokončena výstavba spádové kanalizace v Čečelicích. Stavba, která obec vyjde na více než tři desítky milionů, je pro Čečelské jednoznačnou investiční prioritou.

V lese za Zahájím našel muž dva granáty z války

Chorušice - Není nijak neobvyklé, že středočeští policisté vyjíždějí do terénu kvůli ohlášení nálezu výbušnin, granátů a jiné staré munice. Zatím posledním případem, který se stal na Mělnicku, byl nález dvou nevybuchlých granátů v lesním porostu za obcí Zahájí u Chorušic.

Neratovice chtějí prodat část městských bytů

Neratovice – Více než pět stovek bytů má ve svém vlastnictví město. O jejich správu a údržbu se stará smluvní firma. V budoucnu by toto číslo mělo výrazně klesnout, Neratovice totiž uvažují o prodeji části svého bytového fondu stávajícím nájemníkům.

Školáky čekají přijímačky, letos poprvé budou pro všechny stejné

Mělnicko - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou vyjma uměleckých škol a konzervatoří.

Opékání špekáčků je možné jen se souhlasem vlastníka pozemku

Mělník - S příchodem teplého jarního počasí chtějí lidé trávit čím dál více času venku pod širým nebem. Nejlépe ve společnosti přátel. Ti, kteří mají vlastní domy se zahradami, si mohou večery zpříjemnit například zapálením menšího ohýnku a opékáním špekáčků. Co ale mají dělat lidé, kteří žijí v mělnických bytech a možnost posezení u táboráku nemají?

Vraky, které si neodvezete, nechají radnice odtáhnout

Mělnicko - Nepotřebná auta, tedy vraky, které už jejich majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích měst, na parkovištích nebo i na odlehlejších místech, kde mohou mnohdy vadit třeba hasičské technice.

Kácení více než pěti stovek stromů? Jen poplašná zpráva

Neratovice – Pořádný poprask mezi neratovickými občany způsobila inventarizace neboli kvalitativní zhodnocení dřevin, které je součástí kategorizace veřejné zeleně.

Brigádník si denně vydělá pár stovek i tisíc korun

Vydělat si na nový mobilní telefon, počítač, motorku nebo na cestovní výlohy. To jsou nejčastější důvody, které vedou studenty k tomu, aby o prázdninách obětovali část svého volného času a našli si brigádu. Právě teď, na začátku jara, je přitom podle zaměstnavatelů správná doba si brigádu rezervovat. Na některých lukrativních místech však může být i s předstihem několika měsíců pozdě.

Spolana se chce zbavit rtuti o pět měsíců později

Neratovice – Pouze do začátku letních prázdnin má neratovická chemička Spolana povoleno používat při výrobě chloru a hydroxidu sodného, který je hlavní surovinou při výrobě polyvinylchloridu, amalgámovou elektrolýzu. Pak musí přejít na jinou výrobní technologii, při které nebude používat rtuť. Další možností je výrobu zastavit a chemikálie dovážet odjinud.

OBRAZEM: Maikoland díky dobrovolníkům opět zazářil červenou a bílou

Kdo by neznal Maikoland, poctu fotbalovému klubu SK Slavia Praha, který před mnoha lety vytvořil ze svého domu fanoušek červeno-bílých Jan Maik z Libiše?

Drogově závislým v Neratovicích pomáhají streetworkeři

Neratovice – V minulém roce vyměnili terénní pracovníci organizace Semiramis ve městě přes sedm tisíc injekčních stříkaček.

Noc s Andersenem se konala také v Neratovicích

Neratovice /FOTOGALERIE/ - Noc s Andersenem, mezinárodní akce k podpoře dětského čtení, se konala také v neratovické městské knihovně. Místní knihovnice připravily pro pětadvacet dětí, které v knihovně strávily noc, zábavný i poučný program.

Nekončíme, říká ředitelka odborného učiliště v Kanině

Kanina – Školu navštěvují žáci s mentálním postižením i s diagnostikovanými psychiatrickými nebo vývojovými poruchami chování.

Lidé čím dál častěji využívají úklidové firmy

/ANKETA/ - Zatímco ještě před několika lety bychom si jen těžko dokázali představit, že by jarní úklid domácnosti za nás udělala firma, dnes je tomu naopak.

Cyklistům, kteří porušují předpisy, hrozí pokuty

Nejen řidiči motorových vozidel porušují dopravní předpisy. Mezi hříšníky, kteří kvůli nedodržování zákona a místních vyhlášek bývají nebezpeční sobě i druhým, patří také cyklisté.

Opilá řidička domů nedojela

Kralupy – Škodu ve výši čtvrt milionu korun způsobila padesátiletá žena, která usedla za volant auta v podnapilém stavu a vydala se s ním do ulic města.

Stávka? Řidiči zatím mlčí

Celorepubliková stávka řidičů autobusů veřejné dopravy, kterou oznámil Odborový svaz dopravy (OSD), by se cestujících na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Nymbursku dotknout neměla. Na lepší platy řidičů ve středních Čechách, které museli provozovatelé autobusové dopravy na základě zákona zvýšit už od začátku letošního roku, totiž kraj schválil 124 milionů korun.

Uzavření mělnické nemocnice? Jenom fámy

Mělník – Informace o uzavření některých oddělení mělnické nemocnice, které kolují na sociálních sítích, jsou podle Lady Banetkové ze společnosti Mediterra, jež nemocnici provozuje, pouze fámy.

AKTUALIZOVÁNO

Dvojice mužů doloupila, skončila ve vazbě

Mělnicko – Několik desítek rodinných domů, obchodů, firem, autodílen a dalších objektů nejen na Mělnicku, ale i v jiných regionech středních Čech i v Praze bylo cílem dvojice mužů, kteří si v uplynulých měsících vydělávali na živobytí majetkovou trestnou činností.

Ochotníci musí vystačit s málem. Ale jsou srdcaři

V pondělí oslaví herci Světový den divadel. Deník se zajímal hlavně o to, jak fungují amatérské spolky, z čeho žijí a kde berou tolik energie a nadšení.

Vyšetření spolehlivě odhalí vrozené vady

Mělnicko – Budoucí maminky mohou o příspěvek na screening žádat až do konce letošního listopadu.

Nelahozeves může získat desítky milionů

Nelahozeves – O více než dvacet milionů korun může být už brzy bohatší nelahozeveská obecní pokladna. Jedná se o poplatky za uskladnění odpadu na skládce, která se nachází v katastrech obcí Nelahozeves a Uhy.

Největší zájem je o urnová místa, kapacita ale stačí

O hroby na historických hřbitovech, kde nebožtíci leží ve stínu starých stromů a náhrobky připomínají přední osobnosti veřejného života, je velký zájem, a pokud se hrobové místo uvolní, bývá obsazeno jedna dvě. Je stejný zájem o místa na novějších hřbitovech? Stačí existující místa poptávce? A kolik se dnes platí za hrob?

Lávka v Lužci? Obec čeká, zda získá dotaci

Lužec nad Vltavou – Několikaleté úsilí lužeckého starosty Patrika Rolla a jeho kolegů, kteří usilují o stavbu lávky přes Vltavu pro pěší a cyklisty, už má jasné obrysy. Pokud se obci podaří získat více než třicetimilionovou dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury, lávka by mohla být hotová do konce tohoto roku.

Mělnické farmářské trhy začnou o Velikonocích

Mělnicko /ANKETA/ - Sezona farmářských trhů ve středních Čechách opět začíná. Na sklonku zimy a začátku jara se ale po ránu stále vracejí přízemní mrazíky, a tak si zákazníci musí hlídat kvalitu nabízených potravin. Zelenina nebo brambory totiž mohou být nízkými teplotami znehodnoceny.

Přístaviště v Lobkovicích dostalo od kraje zelenou

Krajský úřad Středočeského kraje potvrdil územní rozhodnutí pro stavbu přístaviště v neratovické městské části Lobkovice. Výstavbě veřejného přístaviště, jehož součástí má být také kotviště pro malé lodě a výletní parníky, tak už nic nebrání.

Muzeu schází depozitář, některé dary musí odmítat

Kapacita depozitářů mělnického muzea je vyčerpaná. Nové prostory pro uskladnění stávajících sbírek však muzeum nejspíš hned tak nedostane. Podle ředitelky muzea Miloslavy Havlíčkové proto muzeum dokonce musí odmítat některé dary, které by se jinak staly cennou součástí muzejních sbírek.

Nulté ročníky budí vášně

Šestileté děti, které kvůli odkladu nezamíří do první třídy, mohou místo dalšího roku ve školce navštěvovat přípravné třídy. Ty bývají součástí některých základních škol a říká se jim nulté ročníky. Jaké jsou s nimi zkušenosti z praxe?

Havárií na vodovodním řadu je proti loňsku víc

Celkem třináctkrát vyjížděli zaměstnanci Středočeských vodáren v průběhu ledna a února na Neratovicko kvůli haváriím na vodovodním řadu. Každou z havárií dokázali poměrně rychle vyřešit, přesto byli lidé, jichž se porucha týkala, nuceni obejít se několik hodin bez vody. Opravy totiž v zimním období trvají o něco déle než jindy, ze standardní doby čtyř až šesti hodin se protáhnou zhruba na osm hodin.

Nový systém platby za odpad je složitější

Neratovice – Změna způsobu úhrady poplatku za svoz komunálního odpadu, ke které v loňském roce přistoupili Neratovičtí, vede podle správkyně poplatku Marcely Dixové k nejasnostem. Úřednice finančního odboru proto vyzývá občany, aby byli pozornější ve chvíli, kdy platbu zadávají.

Nový zákon sníží školné v lesní školce až o polovinu

Lesní mateřská škola Dubínek, která našla zázemí v mongolské jurtě v lokalitě Na Skalách v neratovické části Lobkovice, má naději získat po více než třech letech fungování akreditaci ministerstva školství. Potvrdila to hlavní koordinátorka školky Lenka Petržílková s tím, že žádost o přijetí do registru ministerstva už vedení Dubínku podalo.

Zákaz kouření je příliš tvrdý, myslí si i nekuřáci

Mělnicko /ANKETA/ - Zákaz kouření. Tento nápis už od 31. května uvidí návštěvníci všech restaurací, hospod, kaváren, barů, klubů a dalších zařízení provozujících stravování. Plošný zákaz kouření v těchto provozovnách nařizuje protikuřácký zákon, který nedávno schválila sněmovna.

Podomní prodejci už své zboží v Libiši neprodají

Libiš – Prodejci, kteří do vesnice přijedou s tím, že místním chtějí nabídnout nové zboží nebo služby, budou mít už brzy smůlu. Od 22. března včetně totiž v obci začne platit nařízení o zákazu podomního a pochůzkového prodeje na území Libiše.

Malá Bětka jde ve stopách své starší sestry Pavlínky

Chloumek – Bude se historie opakovat? Pavlínka Koutenská vyhrála titul Miminko 2014 roku poté, co zvítězila v anketě Miminko čtvrtletí. Její mladší sestra Bětka už má na kontě také čtvrtletní vítězství, a v právě probíhajícím čtenářském hlasování o nejoblíbenější miminko loňského roku si podle průběžných výsledků vede velmi dobře.

Den bezpečí a pořádku čeká letos na jaře i Neratovice

Neratovice - Den bezpečí a pořádku, tedy přehlídka práce a techniky záchranných složek, který se každý rok na jaře koná v Mělníku v rámci Programu prevence kriminality města, si letos poprvé užijí také v Neratovicích. Potvrdila to strážnice a neratovická preventistka kriminality Mirka Dobsová.

Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Černá smrt. I tak někdy nazývají rybáři ptačí predátory, kormorány velké, kteří v posledních letech doslova devastují na některých místech rybí společenstva. Pro rybáře jejich hejna znamenají obrovské škody, které jim bohužel nikdo nezaplatí. Dočkají se pouze částečných kompenzací ze zvláštního programu od ministerstva zemědělství.

Nemocnice lákají mladé lékaře na bonusy. Marně

V českých nemocnicích chybí lékaři. Vedení zdravotnických zařízení nabízejí nejrůznější motivační bonusy, které mají mladé lékaře přilákat, přesto to nestačí.

Školu v Nelahozevsi čeká rozšíření o 90 míst

Nelahozeves – Budova místní základní školy, do které v současnosti dochází sto jedenáct dětí navštěvujících první až pátou třídu, by se měla rozšířit o přístavbu se třemi místnostmi. Ta má vyrůst nad školní jídelnou.

Tržnici ve Klích čekají v průběhu jara změny

Původní projekt museli Kelští rozdělit na dvě části, před výstavbou stánků je nutné změnit územní plán.

OBRAZEM: Kniha radí, jak se připravit na maraton

Nadšený běžec Aleš Dvořák pokřtil na mělnické radnici svou knihu Z hospody na maraton. Čtenářům v ní popisuje svou cestu od hospodského stolu až na start (a do cíle) mělnického maratonu. Kmotrem knihy byl zpěvák Aleš Brichta.

Policisté hledají sebevraha

Čtyřiadvacetiletý muž z kelského Záboří, který se v sobotu 25. února pokusil o sebevraždu předávkováním léky, byl tentýž den převezen do mělnické nemocnice. Z té však v neděli ráno utekl neznámo kam.

Elektronická evidence tržeb zavřela některé prodejny

Druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET), která v Česku startuje právě dnes, zavřela rolety některých provozoven ve středních Čechách.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Spalovna odpadů u Mělníka možná nebude

Kromě spalovny přichází v úvahu například využití už existujících nebo připravovaných zařízení v sousedních krajích.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Kly čekají v květnu volby do zastupitelstva

Kly – Důvodem vyhlášení nových voleb je loňská rezignace čtyř zastupitelů ze sedmi.

OBRAZEM: Masopust v Lobkovicích

V areálu lobkovického zámku se poslední únorovou sobotu konal tradiční masopust.

KRÁTCE: Co se děje na Mělnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT