VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA WALTEROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VOLBY KRÁTCE: Drahoš uspěl v sedmi obcích

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

Svého prezidenta si zvolili i v lužecké základní škole

Lužec – Historicky prvním prezidentem Základní školy v Lužci nad Vltavou se stal Daniel Sekanina z osmé třídy. Proti němu stáli kandidáti ze sedmé třídy Filip Klempíř a ze šestky Lucie Tylová. Zástupce deváté třídy Filip Skokan odstoupil ze své kandidatury ještě před koncem loňského roku. 

Ve Lhotce volily více než tři čtvrtiny lidí

Mělnicko - Nejvyšší volební účast měly při historicky druhé přímé volbě prezidenta Českého státu na Mělnicku ve Lhotce. Tam dorazilo k urnám více než 78 procent zdejších voličů. Stříbrná byla Jeviněves s účastí 75.84 procent a třetí se 75.35 procenty byla Dolní Zimoř. Přes sedmdesát procent se vyšplhaly ještě v Kadlíně, Dobřeni, Veltrusech, Všestudech a Nosálově.

Nad služebnou strážníků budou tři sociální byty

Mělník – První tři městské sociální byty v Husově ulici přímo v sídle městské policie by měly být hotové už v letošním roce. Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla bude projekt připravený v únoru, pak začnou stavení práce. „Hledáme další prostory, které bychom mohli využít k sociálnímu bydlení,“ připomněl Schweigstill.

V Byšicích mají sedm prvovoličů

Mělnicko – Přesně dvě hodiny po poledni se v pátek otevřely dveře všech volebních okrsků po celé republice. 

Jak jsme žili v Mělníku za dob Československa

Mělnicko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Mělníka.

Mladá rodina z vyhořelého domu má byt od města

Mělník – Mladá rodina s rok a půl starou dcerou, které v pondělí časně ráno shořela střecha nad hlavou v mělnické ulici Okrouhlík, se včera nastěhovala do startovacího bytu v Domově Ludmila. Město na vlastní náklady prostřednictvím technických služeb zajistilo vyklizení požářiště.

Pomůžete objasnit poštovní loupež? Policie žádá záznamy z kamer v autech

Mělnicko – Policisté žádají o pomoc při hledaní poštovního lupiče, který v úterý 9. ledna krátce před 13. hodinou přepadl s nožem v ruce pobočku České pošty v mělnické Českolipské ulici.

OBRAZEM: Škola slaví dvacetileté výročí

Neratovice - Již tradičně se počátkem ledna uskutečnila ve Společenském domě Neratovice vernisáž výstavy Prezentace činnosti SOŠ a SOU Neratovice. Letos s podtitulkem 20 let školy. 

Poštovní bandita měl nůž a tyrkysovou tašku

Mělník – Pachatel, který přepadl poštu během polední pauzy, zatím uniká spravedlnosti, i když po něm policie intenzivně pátrá.

Neratovice finančně podpoří sportovce a kulturní spolky

Neratovice – Vedení města nabízí dotace pro sportovce, kulturní, vzdělávací, sociální a zdravotní spolky pro letošní rok.

AKTUALIZOVÁNO

Dům zachvátily plameny. Hasiči zachraňovali matku s dítětem oknem na terase

Mělník – Rodinu v noci na pondělí probudily plameny uvnitř jejich vlastního domu. Těsně před půl čtvrtou ráno dorazili k hořícímu domu nedaleko základny mělničtí hasiči. To už byla podle velitele zásahu polovina střechy v plamenech. Požár byl v plném rozsahu. Uvnitř ovšem ještě stále byla osmadvacetiletá maminka s dítětem.

Policie pátrá po lupiči z kadeřnictví, žádá svědky o pomoc

Neratovice – Mělničtí policisté zatím marně pátrají po lupiči, který okradl jednu z klientek neratovického kadeřnictví, proto teď žádají případné svědky o pomoc.

Na Mělnicku chodí falešní koledníci

Mělnicko - Jako každý rok, i letos probíhá na území českých měst a vesnic Tříkrálová sbírka. První dva týdny začátku nového roku se mohou lidé setkat s koledníky v kostýmech Tří králů. Policisté ale varují, že koledování podléhá přesným pravidlům a už teď se na Mělnicku objevili podvodníci. Marie Zvonařová se s nimi setkala například ve Svatováclavské ulici v Mělníku.

Prvním letošním miminkem je Anička

Mělník – První miminko letošního roku a zároveň první mělnický občánek je děvčátko Anička Matějíčková, která se narodila ve zdejší porodnici krátce po třetí hodině ranní hned prvního lednového dne.

Silvestrovská bilance: shořelé popelnice, poraněné oko a nepořádek v ulicích

Mělnicko – Po oslavách konce starého roku zbyl v ulicích měst nepořádek, poškozená vozidla a převrácené nebo dokonce shořelé popelnice a odpadkové koše. Například neratovické náměstí Republiky vypadalo včera po rozednění jako ve válečném stavu. V předzahrádce jedné z restaurací byly vytrhané dřevěné plaňky a odpadky v každém koutu. „Byla jsem ráno na procházce se psem a ten nepořádek je snad rok od roku horší,“ uvedla Markéta Svobodová z Neratovic.

OBRAZEM: Výstava prodlouží ducha Vánoc

Mělník - Vánoční čas je možné si prodloužit na výstavě Vánoční ozdoby, která je instalovaná ve velkém sále Regionálního muzea Mělník a trvá do neděle 7. ledna. Tradiční vánoční výstava je věnována fenoménu zdobení vánočního stromečku a zavede návštěvníky do historie zdobení do konce 19. a začátku 20. století. Na výstavě jsou velmi vzácné exponáty vatových ozdob, které byly muzeu zapůjčeny. Výstavou provádí fundovaná průvodkyně, která návštěvníky provede i výstavou Z historie železnice aneb železniční hračky. Nejstarší mašinka pochází ze 40. let 20. století. 

Mělník schválil rozpočet, do provizoria nepůjde

Mělník – V příštím roce půjde více peněz z rozpočtu města na opravy místních komunikací a mostů a výstavbu nových chodníků. Milionovým projektem bude i zahájení výstavby nové mateřské školy.

OBRAZEM: Betlémské světlo projelo Mělnickem

Mělnicko - Betlémské světlo rozdávali skauti po celé republice. Plamínek, který byl zažehnut v rodišti Ježíše Krista, doputoval i na Mělnicko. Rozdávalo se nejen v Mělníku, Kralupech, Nelahozevsi, Veltrusech, Velvarech, ale i v mnoha dalších obcích po celém okrese. V mnoha domácnostech, které si od skautů světélko vyzvedli, bude hořet minimálně do Nového roku. „My jsme si byli pro Betlémské světlo den před Štědrým dnem a maminka říká, že u nás doma bude hořet až do příštího pondělí,“ svěřila se sedmiletá Adélka.

Zubní pohotovost v Mělníku zahájí provoz za čtyři dny

Mělník – Nová zubní pohotovost zahájí v Mělníku provoz už za čtyři dny. Od 1. ledna příštího roku bude tuto službu pro pacienty z Mělníka a dalších měst nebo vesnic ze širokého okolí zajišťovat v bývalé dětské nemocnici v Pražské ulici patnáct stomatologů a deset zdravotních sester. Pohotovost bude otevřena o víkendových a svátečních dnech od osmi hodin do poledne a po třicetiminutové přestávce dále až do 16.30 hodin.

Otec pobodal syna na Štědrý den

Neratovice – Přímo na Štědrý den otec pobodal svého syna v jednom z panelových domů v Neratovicích. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové došlo v neděli v podvečer k útoku nožem a došlo k pobodání jednoho muže. Na místo vyjeli mělničtí kriminalisté ale i ti z krajského ředitelství.

Betlému nechyběli oslík a volek

Chodeč - V Chodči k adventnímu času patří zpodobnění živého Betléma místními nadšenci a jejich rodinami. Josefa, Marii a Ježíška provázeli nejen tři králové, bělostní andílci, pastýři, darovníci a Betlémská hvězda. Velmi atraktivní byla především přítomnost živých zvířat, oslíka, volka, kůzlat a drůbeže pro radost dětí i dospělých. Setkání nechyběl zpěv koled, příběh o narození Ježíška a podávání svátečních dobrot včetně tradiční polévky štědračky.

Trhy v elektrárně pomohly dílnám

Horní Počaply – Přes sedm tisíc korun získaly dvě chráněné dílny na vánočních trzích, které hostila ve svém areálu v Horních Počaplech Elektrárna Mělník. Nakupovali tam místní zaměstnanci.

V autech před markety zůstávají i peněženky

Mělník – Mělničtí řidiči nejsou před vánočními svátky opatrní na své věci. Před nákupními centry běžně nechávají zaparkované vozy, ve kterých se na sedadlech povalují peněženky, kabelky, klíče nebo dokonce notebooky. Jistý lup vede zloděje k tomu, aby si vybrali právě jejich auta.

Švejk házel buly na kralupském stadionu

Kralupy nad Vltavou - Tentokrát ne na Bělehrad, ale na ledovou plochu kralupského zimního stadionu zamířil, opatřen berlemi, dobrý voják Josef Švejk. 

Na Mělnicku se letos jezdí bezpečněji než v loňském roce

Mělnicko - V celé pětině okresních měst ČR nedošlo v první polovině roku 2017 ani k jediné dopravní nehodě s vážným či smrtelným zraněním. Na vrchol žebříčku nejbezpečnějších měst z hlediska nehodovosti se totiž letos dostalo hned dvanáct okresních měst.

Mělnické zpěvačky bodovaly na soutěži

Mělník - Studentky z mělnické základní umělecké školy ze třídy učitelky Lenky Knechtlové získaly ocenění na letošním čtrnáctém ročníku pěvecké soutěže v Olomouci. Této soutěže se účastnila dvě děvčata - Vendula Sládečková a Michaela Nováková.

Integrovanou dopravou jezdí už i na Byšicku, Kokořínsku a Všetatsku

Mělnicko – Díky integraci dopravy na Mělnicku cestující ušetří na jízdném. Do úplného spojení dopravců chybí jen kokořínský SOK. Ten se zapojí příští rok.

Projekt Divadlo nám pomáhá potěšil pacienty hornobeřkovické nemocnice

Horní Beřkovice - Projekt Divadlo nám pomáhá 2017 navázal na loňskou úspěšnou akci. Nabídl pět divadelních představení amatérských i profesionálních divadel, jako například Fanny agentura, Divadlo Artur, Agentura Harlekýn, DS Karel Čapek Děčín či Kulturní portál.cz. Tato představení zhlédlo 350 diváků z řad veřejnosti a na čtyři stovky pacientů.

OBRAZEM: Česko zpívá koledy v Lužci na Vltavou

Lužec nad Vltavou - Ve středu přesně v 18 hodin se začalo na téměř 600 místech v celé České republice se zpíváním pěti nejznámějších vánočních koled. Zpívalo se i na Mělnicku, například před základní školou v Lužci nad Vltavou u rozsvíceného vánočního stromečku. Tam se sešlo na pět desítek nadšených zpěváků. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>