VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA WALTEROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Mělníku už se nebude svážet bioodpad

Mělník – Svoz bioodpadu od rodinných domů v Mělníku končí. Ale jen pro letošní rok.

Mládežnickému fotbalu na Mělnicku má pomoci Grassroots trenér

Mělnicko – Po celé republice se nedostává vesnickým fotbalovým klubům dětí, se kterými by mohly hrát mládežnické soutěže. Talentovaní fotbalisté raději dojíždějí do větších měst, kde mají lepší šance na svůj rozvoj. Na Mělnicku ale velký úbytek nepociťují. Zdejší okresní fotbalový svaz podporuje mládež finančně, jak jen to jde.

Za požár mohou podle hasičů lidé, kteří v domě byli nelegálně

Mělník – Požár, který zachvátil bývalé hospodářské stavení ve středu odpoledne, napáchal škody za dvě stě tisíc korun. Díky zásahu sedmnácti jednotek hasičů byl ale uchráněn majetek za sedm set tisíc korun. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka jako příčinu požáru uvedl vyšetřovatel cizí zavinění osobami, které se v objektu pohybovaly nelegálně, bez vědomí majitele.

Na mělnických silnicích už letos zemřelo pět lidí

Mělnicko – Od začátku letošního roku až do středečního poledne bylo na silnicích na Mělnicku usmrceno pět osob, sedmadvacet odneslo autonehodu těžkým zraněním a šestatřicet lidí se zranilo jen lehce. Nejvyšší počet smrtelných dopravních nehod za posledních deset měsíců hlásí policisté ve Středočeském kraji. Tady zahynulo celkem 76 lidí.

Plameny spolykaly dva rodinné domy, byl vyhlášen třetí stupeň nebezpečí

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V ulici Ve Žlábkách v Mělníku ve středu zasahovali hasiči u rozsáhlého požáru rodinného domu, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

OBRAZEM: Studenti gymnázia prožili branný den

Mělník – Studenti na mělnickém gymnáziu Jana Palacha prožili projektové vyučování s názvem Branný den. Vyučování se tak ujali například hasiči, policisté nebo záchranáři. Úkolem bylo, aby se studenti seznámili sice s běžnými věcmi, na které ale během vyučování není čas.

Policie hledá ženu, která se mohla stát obětí násilí

Střední Čechy – Policie pátrá po Kateřině Peškové ze Zlaté z Prahy – východ. Pohřešovaná byla naposledy viděna dne 23. září v 11.24 hodin, kdy odjela z místa svého současného pracoviště Centrum péče – Doubrava, spolu se svým bývalým přítelem.

V Kralupech vysadí stromy přátelství

Kralupy – Už v pátek odpoledne budou v Kralupech na sídlišti Na Cukrovaru slavnostně vysazeny stromy přátelství, přičemž každý tento strom se stane symbolem spolupráce mezi městem Kralupy a jejich partnerskými městy nejen ze zahraničí. Jeden strom tedy připadne Hennigsdorfu, druhý bude pro Banyuls sur Mer, třetí pro Komárno, další pro Šabac, Hrádek nad Nisou a Środa Wielkopolska.

Mělnické Hansoo přivezlo z Moravy čtrnáct medailí

Mělník /FOTOGALERIE/ – Mělničtí taekwondisté z klubu Hansoo Mělník pod vedením Petra Limprechta o víkendu znovu sbírali medaile. Tentokrát se taekwondisté z celé republiky v poomsae nebo-li sestavách utkali v Hradci nad Moravicí na tradičním Moravia Poomsae cupu.

Řidička nadýchala přes tři promile, druhý opilec narazil do značky

Mělník – Řidička v Mělníku sice nezpůsobila žádnou dopravní nehodu, ale policisté ji načapali se třemi promile alkoholu v dechu. Asi hodinu na to se druhý opilec pokusil přetlačit autem dopravní značku na chodníku.

Zastávka na vlakovém nádraží by měla sloužit od prosince

Mělník - Mělničany čekají zásadní změny v hromadné dopravě. Posílena bude autobusová doprava, na vlakovém nádraží bude nová autobusová zastávka a do Prahy pojede další ranní přímý vlak. Podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla na začátku prosince, v době, kdy se celostátně mění jízdní řády, by mělo dojít na Mělníku k rozdělení linky 474 na dvě.

Podzim se blíží, je čas zazimovat chalupu

Mělnicko - Pokračující podzimní počasí zanedlouho přiměje téměř všechny chataře a chalupáře, aby své objekty připravili na zimu.

Skoro sedmdesát rodin na Mělnicku získalo finanční podporu

Mělnicko - Finanční podporu pro rodiny s vážně nemocnými dětmi nadace Dobrý anděl získalo už patnáct rodin přímo z Mělníka a dalších čtyřiapadesát z Mělnicka. Podle Markéty Křížové z nadace Dobrý anděl díky každoměsíčním příspěvkům dárců tak mohou rodiny všechny těžkosti zvládat lépe alespoň po finanční stránce.

V Neratovicích se koalice blíží, v Mělníku se stále bojuje

Mělnicko – Dobytí hradu zvaného koalice je v Mělníku zatím v nedohlednu. V Neratovicích už ovšem politici stojí před branami. Jisté je, že do jednoho společenství nepůjdou obě strany s nejvyšším počtem mandátů.

Všetatský starosta ve funkci končí

Všetaty – Všetatský starosta Miroslav Baloun je jedním z nejdéle úřadujících starostů na Mělnicku. Ve své funkci setrval více než šestadvacet let. Letos ale končí. Ve volbách s Českou pravicí tentokrát nevyhrál. Už před volbami ovšem prohlašoval, že dál už starostou být nechce. Vždyť už je rok ve starobním důchodu a teď teprve si ho konečně užije.

Hrubá stavba nové budovy mělnické dialýzy je hotová

Mělník – Začátkem příštího roku se pro mělnické pacienty s chronickým selháním ledvin otevře nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které nahradí to stávající. Nová dialýza vzniká nedaleko stávajícího střediska v prostorách Nemocnice Mělník a aktuálně je hotová hrubá stavba, střecha a probíhají práce na vnitřních prostorách a parkovacích plochách.

Přejezd na Kokořínské je ode dneška uzavřen

Mělník – Od dnešního dne bude doprava v Mělníku ještě o trochu složitější. Od rána je totiž zcela uzavřen železniční přejezd v Kokořínské ulici pro veškerou dopravu i pro chodce.

Ve Velkém Borku je zřejmě rozhodnuto, ve Mšeně se stále jedná

Mělnicko – O nových starostech bude všude definitivně rozhodnuto až na ustavujících zastupitelstvech, která proběhnou na přelomu října a listopadu. Například ale ve Velkém Borku se zdá, že je o novém starostovi jasno. Zvítězilo tu hnutí SNK KOMUNIKACE-OTEVŘENOST_SPOL a nejvíce hlasů v křížkování tu získala lídryně Helena Vavřinová. Z devíti mandátů její hnutí obsadí pět židlí.

Řidiči v mlze často považují stojící vozidla za jedoucí

Mělnicko - Léto už je definitivně pryč, nastává pravé podzimní počasí plné mlh a deště. Je velmi nutné, aby si řidiči uvědomili změnu počasí i s ohledem na styl jízdy.

V Kralupech se koalice rýsuje a překvapení to zrovna nebude

Kralupy – Zatímco v Mělníku zuří zákopová válka a v Neratovicích zřejmě budou o vytvoření koalice rozhodovat volební uskupení s menším počtem mandátů, v Kralupech nad Vltavou už se koalice rýsuje. A žádná velká novinka to pro obyvatele města zrovna nebude.

V Neratovicích našli první miminko v babyboxu. Jmenuje se Daniela

Neratovicích – Ve středu v časných ranních hodinách bylo do babyboxu v neratovické nemocnici uloženo vůbec první miminko. Byla to holčička a dostala jméno Daniela po pracovnici společnosti SCHOTT CR z Lanškrouna, Daniele Markové.

O koalici zřejmě rozhodnou strany s nejmenší podporou voličů

Neratovice – Koaliční jednání, schůzky a návrhy se pochopitelně už naplno rozjely i v Neratovicích. Je více než pravděpodobné, že koalici a opozici budou skládat dohromady dvě nejsilnější strany, a to NeraHnutí, které získalo v městském zastupitelstvu dokonce osm mandátů a na druhé straně bude stát uskupení Neratovice jinak v čele se současnou starostkou Lenkou Mrzílkovou. Ti mají k dispozici křesel jen pět.

Mělničtí policisté darovali krev

Mělník – Další skupina mělnických policistů darovala krev v transfúzní stanici zdejší nemocnice.

Do Beřkovic míří přední čeští youtubeři

Horní Beřkovice – V psychiatrické nemocnici v Horních Beřkovicích pokračuje další ročník multikulturního festivalu Beřkovický podzim 2018.

V Mělníku to vypadá na zákopovou válku. Koalice je v nedohlednu

Mělník – V Mělníku to po volbách zatím vypadá na patovou situaci. Dohoda je v nedohlednu. Stávající koalice drží při sobě a nechce se rozdělovat, většinu se jí ale nedaří získat, dohromady dají jen devět mandátů. Chybí jim dva.

V Kralupech se natáčelo špionážní drama

Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ - Ve výpravní hale a nádražní restauraci kralupské železniční stanice se natáčely záběry pro špionážní drama s názvem "Bez vědomí" zasazené do Čech na konci osmdesátých let dvacátého století. V anglicky mluvících zemích bude toto filmové dílo uváděno pod názvem Oblivious.

Kostelec ani Mšeno koalici vůbec jasnou nemají

Mělnicko – Na koaliční jednání se chystají i čtyři politická hnutí v Kostelci nad Labem a stejný počet potom i ve Mšeně.

Koaliční jednání v Mělníku probíhají všemi politickými směry

Mělník – Sestavit schopnou a funkční vládu v Mělníku bude pro vítězné politické strany zřejmě pořádný oříšek. Tři nejsilnější uskupení, Mé Město, ODS s podporou Strany Soukromníků a Ano 2011, získala shodně po čtyřech mandátech v novém zastupitelstvu.

Na Mělnicku volilo více než 46 procent lidí

Mělnicko – Volební účast na Mělnicku se pohybovala nejníže v celém Středočeském kraji, svůj lístek vhodilo jen 46,31 procent. Méně lidí k urnám přišlo už jen na Kladensku. Naopak nejvíce lidí volilo na Praze – východ, tam účast překročila 54 procent.

Kralupané chtějí znovu Holečka za starostu

Kralupy – V Kralupech volby dopadly podle očekávání. Největší přízeň voličů získali Starostové a nezávislí v čele se současným místostarostou Markem Czechmannem. S podporou téměř 29 procenty budou mít v příštím zastupitelstvu šest křesel.

V Neratovicích hrozí patová situace. Kdo nakonec vytvoří koalici?

Neratovice – Ze všech tří velkých měst na Mělnicku bylo v Neratovicích rozhodnuto jako první. Lidé tu znali své zastupitele krátce po sedmé hodině večer.

Perličky z voleb na Mělnicku: Za plentou bylo plno a madam netušila, kam má jít

Cítov /FOTOGALERIE/ - I když jsou volit už poněkolikáté, nemusí se jim to vždy podařit bez komplikací. Dáma v Cítově se nenahlásila volební komisi a rovnou se svými hlasovacími lístky přinesenými z domova, zamířila za plentu. Jenže tam bylo v té chvíli plno a další voliči čekali frontu, aby mohli zakřížkovat své kandidáty. Zmatená dáma nejprve netušila, kam má tedy jít.

Prevence mělnické kyberšikany zaujala i v Drážďanech

Mělník - Regionální muzeum Mělník prezentovalo svou dlouhodobou spolupráci s Programem prevence kriminality města na 27. mezinárodní konferenci v bavorských, český, hornorakouský a saských muzejních odborníků konané v Drážďanech. Jitka Králová edukátorka muzea a Tomáš Svoboda, vedoucí policejního mělnického obvodního oddělení, vystoupili s loňským úspěšným programem pro školy.

Mělník opravil mosty a komunikace za 145 milionů

Mělník – Generální oprava starého mostu přes Labe, který je pojmenován po veslaři Josefu Strakovi, se blíží do finále. Do konce tohoto měsíce by měl být oficiálně otevřen i pro automobilovou dopravu.

OBRAZEM: Komunální volby na Mělnicku začaly

Mělnicko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Mělnický deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

Náklaďák narazil do autobusu a dál pokračoval v jízdě

Hostín u Vojkovic - Mělničtí policisté hledají svědky dopravní nehody s autobusem, proto se obrátili na veřejnost. K dopravní nehodě došlo minulý týden ve čtvrtek mezi devátou a jedenáctou hodinou v Hostíně u Vojkovic. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové jel řidič autobusu od Hostína na Chlumín, když se proti němu vyřítil nákladní automobil.

Šmejdi se vrátili do Kralup

Kralupy - Šmejdi se opět po delším čase vrátili do Kralup. Tentokrát se vydávají za zaměstnance společnosti Centrální výběrová řízení a nabízejí lidem levnější energie.

Strážníky čeká nová služebna na Slovanech

Mělník - Už od příštího měsíce začne fungovat nová služebna městské policie na mělnických Slovanech. Potvrdil to starosta Mělníka Ctirad Mikeš. „Oblast na Slovanech je z hlediska bezpečnosti komplikovanější. Například v Italské jsou ubytovny a často dochází k rušení nočního klidu,“ vysvětluje Mikeš s tím, že takto budou mít strážníci situaci lépe pod kontrolou.

Kandidáti berou voliče útokem, město je jeden velký poutač

Mělník – Letošní volební kampaně jednotlivých stran a hnutí, která v Mělníku bojují o voličovu přízeň, se točí především kolem napadání a shazování protivníků. Někteří z lídrů devíti stran, které chtějí získat křesla v městském zastupitelstvu, se shodují, že ještě nikdy se tu nenesly kampaně v tak negativním duchu. Centrum města je jeden velký volební poutač, který oslovuje místní na každém kroku. Jedni slibují kino v kulturním domě, jiní tvrdí, že plní své sliby a mluví pravdu a další na to kontrují tím, že chtějí hlavně lepší Mělník.

Homutův statek na Kokořínsku získal cenu Stavba roku

Kokořínsko – Homutův statek v Sedlci u Mšena na Kokořínsku získal cenu za nejlepší rekonstrukci památkového objektu v anketě Stavba roku Středočeského kraje 2018.

Největším úkolem pro nové vedení radnice v Neratovicích bude parkování

Neratovice - V Neratovicích už naplno probíhají úderné kampaně všech osmi politických uskupení, která sestavila kandidátku s jedenadvaceti jmény. Lídři se překřikují v politických heslech a slibují občanům za jejich vhozený hlas do urny například lepší autobusové spojení do Prahy, přívoz mezi Lobkovice a Mlékojedy nebo také zvýšení bezpečnosti na komunikacích v Byškovicích, Lobkovicích a Korycanech.

Žen v politice přibývá, kandidátky vedou v Neratovicích a ve Veltrusech

Mělnicko - Politika je z velké části mužskou záležitostí. V nadcházejících komunálních volbách je na kandidátních listinách v celé republice jen třetina žen. Na prvních pozicích je jen čtvrtina něžného pohlaví. Jedním takovým lídrem je i současná starostka Neratovic Lenka Mrzílková.

Do psychiatrické nemocnice se vrací kulturní festival

Horní Beřkovice - Multižánrový kulturní a vzdělávací festival Beřkovický podzim 2018, který pořádá Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice v rámci celorepublikového týdne duševního zdraví, se opět po roce vrací. Už v úterý 2. října od 19.30 hodin čeká na všechny návštěvníky divadelní představení s Leošem Nohou a Kateřinou Kornovou Na ostro.

Začíná Den architektury, který pomůže poznat města, ve kterých žijeme

Mělník – Znovuobjevování nejstarší části města Pšovky s městským architektem nabídne Mělník v rámci festivalu Den architektury, který nabízí více než 300 akcí po celé republice i na Slovensku.

Největším úkolem pro další volební období je dokončit obchvat města

Kralupy nad Vltavou – Když se řekne Kralupy nad Vltavou, většina lidí si představí bývalý Kaučuk, chemickou továrnu a město plné nevzhledných paneláků postavených původně právě za účelem ubytovat dělníky z chemičky. Kralupy už ovšem dnes mají nejmodernější městský úřad v celém okrese. V centru města stojí například Technopark, který je vědecko - výzkumným pracovištěm se zaměřením na oblast stavební chemie a další příbuzné obory VŠCHT v Praze.

Hasiči na Mělnicku kvůli vichřici během jediné noci vyjeli třináctkrát

Mělnicko – Silný vítr zasáhl v noci z neděle na pondělí i některé části Mělnicka. Hasiči museli vyjíždět ke třinácti událostem spojeným s větrem.

Zubní pohotovost využily už tři tisícovky pacientů

Mělník – Za osm měsíců provozu stomatologické pohotovosti v Mělníku využilo jejích služeb už 2895 pacientů. To je počet lidí, kteří přišli s bolavým zubem jen do srpna letošního roku. Jen z Mělníka to podle koordinátora projektu Michaela Cílka bylo asi 793 občanů.

Všichni kandidáti slibují větší počet parkovacích míst

Mšeno – Když se řekne Mšeno, většině lidem se vybaví tamější plochá drahá, která je ovšem v kritickém stavu a nutně potřebuje milionovou rekonstrukci. Ale z nejširšího okolí se sem sjíždějí lidé hlavně do zdejších městských lázní, které svou atmosférou připomínají časy první republiky. Je to beze sporu jedno z nejpůsobivějších koupališť v celém Česku.

Mělník výrazně posílí MHD, autobus pojede až na Brabčov

Mělník – Mělnické autobusové linky městské hromadné dopravy od prosince konečně obslouží i Brabčov a vlakové nádraží. Rozhodlo o tom vedení radnice.

Oprava mostu jde do finále, vinaři se po něm proběhnou jako první

Mělník – Rekonstrukce starého mostu přes Labe se blíží do finále. Zbývají už jen poslední opravy a vyřešit problém s hnízděním holubů v železné konstrukci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT