VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA WALTEROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V centru Kralup už si pijani z lahve nepřihnou

Kralupy – Kralupští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili čtyři nové lokality ve městě, kde se nesmí konzumovat alkohol a žebrat. Podobnou vyhlášku mělo město už od roku 2012, od května už se ovšem venku lidé nenapijí v Kaplířově ulici, v centru města, v části Masarykovy ulice a nároží ulic Chelčického a Jana Palacha.

Auta nechte doma, do Mělníka se dostanete možná jen na kole

Mělník – Mělníku hrozí totální dopravní kolaps v následujících měsících. Vedení radnice bojuje o odložení některých plánovaných oprav. Pokud neuspějí, příjezd do města bude téměř nemožný. Podle informací ředitelství silnic a dálnic by se všechny hlavní příjezdové cesty do města měly rekonstruovat ve stejném období. Někde bude doprava svedena do jediného pruhu v obou směrech a provoz budou řídit semafory, jinde budou ulice zavřené úplně.

Nový krytý bazén v Mělníku bude stát přes 100 milionů

Mělník – Krytý bazén, který patří k jednomu z nejstarších v okolí, potřebuje v dohledné době generální rekonstrukci. Město si nechalo zpracovat studii, kde je generální oprava vyčíslena na zhruba 100 milionů korun. Zahrnuje vybudování nejen moderních technologií, ale také zábavních prvků.

Vrah čtyři roky po činu stále uniká spravedlnosti

Mělnicko – Policisté stále hledají přátele a známé čtyři roky zavražděného muže. Pachatel totiž stále uniká spravedlnosti. Tělo zabitého jedenačtyřicetiletého Poláka Marcina Jaroslawa Baly se našlo přesně 15. dubna roku 2014.

Mělnická nemocnice včera otevřela uzavřená oddělení

Mělník – Mělnická nemocnice včera ráno po více než dvou týdnech znovu otevřela všech sedm uzavřených oddělení, mezi kterými byla chirurgie, interna a ortopedie. Podle mluvčí mělnické nemocnice Lindy Šefčíkové všechna oddělení od včerejšího rána znovu přijímají pacienty. „Během období, kdy byla uzavřena, na těchto odděleních žádní pacienti nebyli,“ potvrdila Šefčíková.

FOTO/VIDEO: Pokud začne hořet v paneláku, skončí to katastrofou

Mělník - Přeplněná sídliště zaparkovanými automobily, příliš úzké ulice a vysoké panelové domy. To vše dohromady může zapříčinit v Mělníku obrovskou katastrofu. Jakmile totiž propukne požár, na kterémkoli sídlišti ve městě, v panelovém domě, hasiči nemají možnost dostat se na místo včas. V některých případech se k výškovým budovám totiž nedostanou vůbec.

Počet sociálních pohřbů se zvyšuje, město už nemá kam urny ukládat

Mělnicko – Město Mělník už nemá kam ukládat urny ze sociálních pohřbů. Hrobové místo na hřbitově v Pražské ulici je plné. Zastupitelé proto na svém posledním zasedání rozhodli, že odkoupí za 30 tisíc korun nové hrobové místo na jiném mělnickém hřbitově Na Ráji.

Spolana investuje 200 milionů do nové teplárny

Neratovice – Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, investuje 200 milionů korun do nové teplárny. Její vedení podepsalo s ČEZem a ostravskou společností Envir & Power smlouvu na výstavbu nové teplárny sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Výstavba bude zahájena ve druhém čtvrtletí tohoto roku a dokončení stavby je plánováno na rok 2019. Celková investice dosáhne 200 milionů korun.

Lékaři s vedením nemocnice zatím nenašli řešení. Oddělení jsou stále uzavřena

Mělník – Výsledek posledního jednání z konce minulého týdne mezi vedením mělnické nemocnice a zástupci lékařského odborového klubu je nadále beze změny situace. Všech sedm oddělení, které od prvního dubna nemocnice uzavřela, bude zprovozněno podle mluvčí nemocnice Lindy Ševčíkové až 16. dubna letošního roku. „Vedení nemocnice je otevřeno dalším jednáním v tomto týdnu,“ řekla mluvčí.

Spisovatelka Hana Hindráková přináší další silný příběh

Kralupy – Spisovatelka Hana Hindráková se svými besedami o africkém kontinentu a autorském čtení navštěvuje místa po celém Česku. Před několika dny besedovala o Keni i v Kralupech nad Vltavou.

Mladý vlk z Kokořínska uhynul pod koly auta

Mělnicko – Mladý vlk byl sražen projíždějícím automobilem minulý týden na dálnici D10 u Brodců nad Jizerou na Mladoboleslavsku.

Mělnické dialyzační středisko získá novou budovu

Mělník - Začátkem příštího roku se pro mělnické pacienty s chronickým selháním ledvin otevře nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které nahradí to stávající. Důvodem je především potřeba rozšíření kapacit střediska a nevyhovující technický stav budovy.

Doprava v Kralupech zkolabovala, na mostě se jezdí kyvadlově

Kralupy – V úterý začala rekonstrukce kralupského mostu T. G. Masaryka přes Vltavu. Už od časných ranních hodin kolabovala doprava přes město. Tvořily se až několikakilometrové kolony na obou březích. Doba zpoždění byla doopravdy velká. Už před polednem sahaly kolony do Veltrus, Chvatěrub a stálo se i v Přemyslově ulici.

Mělnická nemocnice zavírá sedm oddělení

Mělník – Mělnická nemocnice zavírá od neděle 1. dubna sedm nemocničních oddělení. Jsou mezi nimi interna, chirurgie a ortopedie. Podle sdělení vedení nemocnice jde pouze o dočasné přerušení provozu do 16. dubna. Už ve středu ovšem nemocnice přestala přijímat nové pacienty.

Mělník zavádí svoz bioodpadu, lidé dostanou popelnici zdarma

Mělník /INFOGRAFIKA/ – O popelnici na bioodpad budou moci lidé žádat už od poloviny dubna. První hnědou nádobu budou mít zdarma, pokud budou mít zájem o další, budou si ji muset zaplatit. Dosud měli lidé pouze možnost odvézt bioodpad do sběrného dvora. Mělník plánuje zakoupit zhruba dvě tisícovky speciálních nádob.

Starostové sedmnácti obcí žádají od kraje řešení dopravy

Mělnicko – Představitelé obcí dotčených připravovanou výstavbou spalovny odpadu ZEVO Mělník založili sdružení. Žádají vyřešení dopravy a změny v právní legislativě.

Zdeněk Izer: Nejlepší zdroj inspirace je nedostatek času

Líbeznice /ROZHOVOR/ - Nový zábavný pořad Zdeňka Izera s názvem Na plný coole má premiéru 10. a 11. dubna 2018. Stalo se již tradicí, že populární bavič slavnostní premiéru svojí nové show, v které se diváci setkají s jeho jedinečným a nezaměnitelným humorem, odehraje v Divadle kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie nejrůznějších televizních pořadů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Při této příležitosti jsme pro vás Zdeňka Izera vyzpovídali.

Elektrický zkrat způsobil požár rodinného domu

Všetaty – Oheň v rodinném domě v pondělí brzy ráno zaměstnal hasiče. Plameny zachvátily jednu z obytných místností v prvním patře domu v Husově ulici nedaleko náměstí ve Všetatech. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka byl příčinou požáru s největší pravděpodobností elektrický zkrat.

Hlavní obava: Neskončil tam známý?

Kralupy nad Vltavou /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Čtvrteční dopolední tragický výbuch u silničního terminálu, na distribučním místě kralupské rafinerie, byl pochopitelně hlavním tématem všech diskusí. Výbuch, který otřásl areálem a nejbližším okolím, vystrašil všechny, kteří ho slyšeli. Následně si lidé začali telefonovat a zjišťovat, zda někdo ze šesti mrtvých není z jejich příbuzenstva, nebo známý.

Chataři se vrací do svých sídel. Budou překvapeni?

Mělnicko – Na konci března se každoročně spousta chatařů vrací do svých letních sídel. Na některé z nich ale může čekat i nemilé překvapení. Pokud je totiž jejich chata v klidné části některé z vesniček, a během zimních měsíců ji skoro nikdo nenavštíví, je možné, že si ji vyhlédnou zloději.

Holčička se narodila v sanitce

Mělník – Nastávající maminka nestihla dojet do nemocnice a porodila zdravou holčičku přímo v sanitce. Po vydařeném výjezdu se šťastným koncem ukápla slza dojetí i záchranářům. 

Šest paneláků ve městě letos získá nástupní plochy pro hasiče

Mělník – Hasiči a záchranáři mají problém na mělnických sídlištích dostat se k budovám, aby mohli dělat svou práci. Ve všech ulicích auta parkují po obou stranách komunikace a u vysokých budov nejsou nástupní plochy pro složky integrovaného záchranného systému. Mělnická radnice proto přistoupila k řešení, že vybuduje nástupní plochy u panelových domů vyšších než pět podlaží.

Mělník bude hostit burzu pracovních příležitostí

Mělník – Naději na nové zaměstnání dostanou lidé, kteří zítra navštíví burzu práce v mělnickém Masarykově kulturním domě.

Studenti budou stávkovat za dodržování ústavy

Mělník - Výstražné studentské stávky na obranu ústavních hodnot v České republiky se dnes zúčastní stovky lidí z vysokých a středních škol po celé zemi. V poledne vyjdou na půl hodiny ze školních budov. Chtějí dát najevo, že jim není lhostejný osud země a že jim vadí přístup vrcholných politiků k ústavě. V některých městech se konají také shromáždění, happeningy či diskuse. Protest podpořila i některá divadla.

Policisté hledají poštovního banditu, letos loupil už dvakrát

Mělnicko – Dvě vykradení poštovních poboček v Nelahozevsi a v Mělníku má na svědomí zřejmě jeden jediný muž. Policie žádá veřejnost o pomoc.

Místo lávky přes Labe zřídí Mělník na jaře přívoz

Mělník – Strakův most je s opravami téměř v polovině. Pěší ani řidiči se na most ještě pár měsíců nepodívají.

Na Mělnicku opět zavlají tibetské vlajky

Mělnicko /INFOGRAFIKA/ - Většina měst na Mělnicku se připojila ke kampani, která v Evropě od poloviny devadesátých let poukazuje na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Na mělnické radnici vlaje tibetská vlajka už podevatenácté.

Dva řidiči bourali v jeden den. Oba byli opilí

Mělnicko – Tři provinilé řidiče nachytali policisté během jediného dne na Kralupsku. Dva z nich bourali v opilosti a teď jim hrozí až tři roky vězení. Poslední šoféroval přes zákaz řízení. 

Do neratovického kina míří film s Žilkovou a Polívkou v hlavních rolích

Neratovice – Neratovické kino ve společenském domě uvede ve středu 7.3. od 19 hodin nový český film Alenka v zemi zázraků. V hlavních úlohách pod taktovkou autorů a režisérů Otakára M. Schmidta a Jany Kristiny Studničkové se představí Veronika Žilková, Boleslav Polívka nebo Jiří Dvořák.

Opravy mostu Kralupany děsí, čekají dopravní kolaps

Mělnicko – Od začátku dubna bude kralupský most uzavřen na jedné straně vozovky. Už tak dost složitá dopravní situace se ve špičce ještě zkomplikuje. Auta tudy budou projíždět kyvadlově a řídit je budou semafory na obou stranách uzavírky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT