VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA WALTEROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mělnická Jizerská "50"

Mělník - V sobotu, 16.6.2018 se na náměstí Míru v Mělníku uskutečnila další, již jubilejní dvacátá pátá recesistická akce "Mělnická Jizerská 50".  

Extrémní závod prověřil schopnosti záchranářů z celého Česka

Mělnicko – Běh do stráně se stodvacetikilovým mužem na nosítkách, půl kilometrový pochod s kládou na rameni nebo vytažení dodávky na laně do kopce. To vše zakusili čeští záchranáři na více, jak pětihodinovém testu odolnosti na Kokořínsku.

Nečekaným problémem při rekonstrukci mostu se stali holubi

Mělník – Díky teplým a dlouhým suchým dnům se dělnicí na starém mostě přes Labe v Mělníku dostali dokonce do předstihu v harmonogramu prací. Vše nasvědčuje tomu, že by se mohl most pojmenovaný po veslaři Josefu Strakovi otevřít už dříve než na konci října letošního roku. Objevily se však nečekané komplikace s hnízdícími holuby.

Mělnický přívoz funguje. Za první den přepravil přes 600 lidí

Mělník – Dlouho očekávaný přívoz přes Labe z Mělníka do Brozánek byl konečně otevřen. Hned první den provozu musel převozník přepravit více, jak šest stovek zájemců. Trasu mezi oběma břehy zdolal dokonce jedenaosmdesátkrát za jediný den. Teď ale nastaly nečekané komplikace a nástupní molo na mělnické straně se bude muset přestěhovat.

Mělník zavádí systém vratných kelímků, chce tím snížit odpad

Mělník /ANKETA/ – Unikátní projekt, který zajistí méně odpadu po konání všech kulturních akcí v centru města, vymyslelo vedení mělnické radnice. Zavádí totiž systém vratných plastových kelímků. Ty jednorázové jsou totiž bezesporu největším objemem odpadu při všech konaných akcích po celém Česku.

Skoro dva miliony z městské pokladny jdou na zeleň v parku Na Polabí

Mělník – Mělnická radnice začala před pár dny s revitalizací historického parku Na Polabí. Sto dvacet let starý park prochází rekonstrukcí po mnoha letech, do které město investuje skoro dva miliony korun. Do celé akce se vložil i okrašlovací spolek P.U.N.K., který v rámci svých workshopů obnovuje herní prvky na dětském hřišti vlastníma rukama.

Volební kolotoč se znovu rozjíždí i v Neratovicích

Neratovice – Komunální volby se kvapem blíží. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku.

Školní ředitelé v Mělníku zůstávají ve svých křeslech, jen dva se změní

Mělník – Konkurzy na posty ředitelů téměř všech mělnických škol má radnice už za sebou. Většina současných ředitelů své posty obhájila. Jen dvě školní zařízení dostanou od září nové vedení. Novou ředitelku bude mít například základní škola v Mlazicích, kde bude od nového roku ve vedení sedět Petra Hrušková a školní jídelna, kde ředitelka odchází do důchodu a na její místo přijde Kateřina Dietlová.

Neposílala děti do školy, teď jí hrozí vězení

Kralupy – Dohromady 419 vyučovacích hodin zameškaly dvě děti za letošní školní rok, když je jejich matka neposílala do školy.

OBRAZEM: Mělnický Vrkoč napsal dvacátý ročník

Mělník - Dvacátý ročník Folklorního festivalu Mělnický Vrkoč odstartoval koncertem pro školy v Mělnickém kulturním centru už v pátek v podvečer. Pokračoval celou sobotu na mělnickém náměstí Míru.

OBRAZEM: Silná bouřka zalila Mělnicko

Mělnicko - Silná odpolední bouřka se přehnala regionem. Například v Kralupech nad Vltavou zaplavila rychlá průtrž mračen několik ulic. Hasiči již zasahovali na několika místech ve městě, kde došlo k zatopení, jak silnic, tak sklepů. Opět byla neprůjezdná silnice V Růžovém údolí, Poděbradova u kolejí a zatopen byl i viadukt v ulici Mostní. I návštěvníci Dnů Kralup museli zdolat velkou vodu v zatáčce ulic Předmostí a nábřeží J. Rysa.

OBRAZEM: Svatoantonínský jarmark lákal do dob minulého století

Mělník - Svatoantonínský jarmark na mělnickém náměstí Míru přilákal v sobotu nejen místní, ale dokonce i turisty ze zahraničí. Nakupovat bylo možné nejen pochoutky z dob našich babiček a prababiček, jako například špeňáťák, koláč s rebarborou, ale například i kytice levandule nebo keramiku. Nechybělo samozřejmě víno, které má na Mělnicku své jasné postavení. 

Marek Hylebrant: Vtáhnout děti do děje je nejlepší způsob, jak je zaujmout

Mělník /FOTOGALERIE/ - Předškoláci, ale i děti školou povinné, zkrátka ti, kteří dorazili do malého sálu mělnického muzea, prožili příjemně strávený čas se záchranářem Markem Hylebrantem. Ten pravidelně dokazuje, že výuka první pomoci pro děti, ale ani pro dospělé, nemusí být nudná.

Moderní kostel v Libiši rozbouřil vášnivé debaty

Libiš – Moderní Kostel nejsvětější Trojice a Kardinála Berana s pastoračním střediskem, který chce vybudovat církev v historické části Libiše, názorově rozdělil nejen místní, ale i nejbližší okolí.

Kralupští zastupitelé jdou znovu do volebního kolotoče

Kralupy – Komunální volby se kvapem blíží. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku. Kralupští zastupitelé zatím neschválili počet zastupitelů pro příští volební období. Teprve se tím budou zabývat. Zatím jich bylo jedenadvacet. V současné době má v zastupitelstvu zástupce sedm politických hnutí.

V květnu se v mělnické porodnici narodilo 124 dětí

Mělník – V minulém roce přišlo na svět v mělnické porodnici 1167 miminek, více bylo holčiček, celkem 587 a kluků jen o sedm méně.

OBRAZEM: Mistr Petr Limprecht učí nemocné bojové umění

Mělník - Každé úterý dopoledne už dva měsíce se Petr Limprecht a Radka Havelková z mělnické městské policie věnují duševně nemocným klientům z mělnické pobočky organizace Fokus. Učí je bojové umění nejen pro to, aby se případně mohli ubránit, ale především pro to, aby cítili radost z pohybu.

Martin Hejl: Čtvrtina zaměstnanců je u nás déle než deset let

Všetaty /ROZHOVOR/ – Společnost THIMM Packaging ve Všetatech se probojovala jako jedna z pěti firem celého Středočeského kraje do finále soutěže Zaměstnavatel roku. Letos opakovaně potvrdila vítězství v soutěži Zaměstnavatel roku Středočeského kraje v kategorii do 500 zaměstnanců. Deník proto položil několik otázek jednateli společnosti Martinu Hejlovi.

Lupiče našli spícího ve vykradené chatě

Mšensko – Policisté dopadli sériového vykradače rekreačních chat na Mšensku. Lupič unikal spravedlnosti pět měsíců. Od ledna do poloviny května letošního roku se přitom bez větších potíží dostal do devíti místních chat.

Řidička srazila cyklistu, odnesl to jen pohmožděninami

Mělník – Jedenatřicetiletá řidička osobního vozu Hyundai srazila cyklistu v mělnické ulici Dobrovského.

Lidé na Mělnicku nejvíce utratí za potraviny a bydlení

Mělnicko – Za co všechno jsme ochotni svůj plat utratit? A liší se v tom jednotlivé části republiky?

Nová destinační agentura bude lákat turisty do mělnického regionu

Mělník – Mělník vstupuje do nově vznikající regionální destinační agentury pod názvem Severozápad. Spolu s Kladnem a Mladou Boleslaví budou lákat turisty na Polabskou stezku nebo Máchův kraj.

U vlakového nádraží vznikne nové parkoviště

Mělník – Dojezdy autem do hlavního města jsou stále větším problémem. Město chce Mělničany naučit jezdit vlakem.

Na malé zakázky se firmy nehlásí, berou ty drahé

Mělnicko – Peníze na opravy silnic a chodníků obce mají, chybí ale firmy, které by tu práci vykonaly. Stavební společnosti si ale mohou vybírat, zakázek je na trhu dost. Proto dávají přednost raději větším soukromým zakázkám. Spolehlivé firmy tak obcím unikají a na výběr je jen z těch méně kvalitních.

Zájemci o brigády mají z čeho vybírat, nabídek je dost

Mělnicko - Do lavice už v září neusednou, škola je pro ně minulostí, ale poslední prázdniny si ještě většina z nich pořádně užije. Čerství absolventi s nástupem do zaměstnání nespěchají. Status studenta, to znamená úhrada zdravotního a sociálního pojištění, mají studenti středních odborných učilišť a středních škol do 31. srpna. U studentů vysokých škol platí, že pojištění je placeno do konce následujícího měsíce po vykonání státní zkoušky.

Centrum Mělníka se mění na závodní okruh

Mělník – Z města zmizely všechny betonové ostrůvky a všechny značky, zábradlí a železné prvky jsou obaleny pytli naplněnými molitanovou drtí nebo pet lahvemi. Mělničané se ptají, co se bude dít? Odpověď je jednoduchá. Po více než padesáti letech se do města vrací tradiční závod Mělnický okruh a rallysprint, který pořádá Czech Racing Team.

Rodiče protestují proti odvolání ředitelky kojetické školy

Kojetice – Rodiče žáků základní a mateřské školy v Kojeticích řeší odvolání současné ředitelky Pavlíny Komeštíkové.

Taekwondisté Petra Limprechta přivezli z turnaje pohár za první místo

Mělník /FOTOGALERIE/ – Nejlepším Taekwondo týmem během uplynulého víkendu bylo mělnické Taekwondo Hansoo. Na pražském Hirundo Cupu obsadili celkové 1. místo z 12 zúčastněných týmů, a to jen s 18 závodníky.

I po roce protikuřácký zákon stále dělí společnost

Mělnicko – Už jeden rok kuřáci postávají před hospodami s cigaretou v ruce za jakéhokoliv počasí a vzduch uvnitř lokálů se pročistil. Na konci května to bude přesně dvanáct měsíců, co si není už možné nejen v hospodách, restauracích a kavárnách zapálit.

Auto sjelo ze srázu, jeden člověk zemřel

Vehlovice – V pondělí odpoledne došlo k dopravní nehodě osobního automobilu na silnici číslo devět z Mělníka do Liběchova přímo ve Vehlovicích. Zatím z neznámých důvodů auto sjelo ze silnice a zřítilo se dolů ze srázu.

Přívoz v Mělníku začne jezdit již tento víkend

Mělník – Přívoz v Mělníku bude! Město plánuje jeho oficiální spuštění na tuto sobotu. Ovšem hned v neděli bude zase uzavřen kvůli obnovenému závodu motocyklů, který povede přímo městem.

Besedy jako motivace ke studiu technických oborů

Dolní Beřkovice - Energetika je oborem budoucnosti a o té se rozhoduje již nyní ve školách, které by měly mladé odborníky připravit. Motivaci ke studiu technických oborů nabídla studentům ZŠ v Dolních Beřkovicích interaktivní přednáška „Energie – budoucnost lidstva“. Za studenty přijel Ing. Petr Vácha z Ústavu Jaderného Výzkumu v Řeži u Prahy.

Ochrana zeleně není městům lhostejná. Mnohé jde ale ještě vylepšit

Mělnicko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Tři největší města okresu, Mělník, Kralupy a Neratovice, se o svou zeleň snaží pečovat a neváhají vynaložit milionové částky. Nejvíce do zeleně investují v Kralupech, přes 11 milionů.

Mělničtí zastupitelé jdou znovu do volebního kolotoče

Mělník – Komunální volby se kvapem blíží. Ve středu bylo rozhodnuto. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku. Mělničtí zastupitelé na svém posledním zasedání v pondělí schválili stejný počet zastupitelů jako v současném volebním období. Bude jich tedy stále jedenadvacet. V současném období má v zastupitelstvu zástupce sedm politických hnutí.

OBRAZEM: Opilé děti a krvácející zranění nabídl žákům Den bezpečí a pořádku

Mělník - Desítky škol z celého kraje a dokonce i ze severních Čech navštívily devátý ročník Dnu bezpečí a pořádku v mělnickém přístavu. Všechny složky záchranného systému z celého Středočeského kraje návštěvníky seznámily s prací a technikou hasičů, policistů, strážníků i záchranky.

Motorkář po střetu s vlakem zemřel

Kralupy – Tragická nehoda poznamenala železniční přejezd mezi Kralupy a Velvary. Motorkář zahynul pod koly projíždějícího motoráčku v pondělí ve večerních hodinách.

Mělnické koupaliště už zahájilo letní sezonu

Mělnicko – Teplé počasí posledních týdnů láká lidi k vodě. Pokud ale nezamíří k pískovnám nebo rybníkům, musí ještě počkat. V regionu zatím zahájilo sezonu pouze jediné koupaliště, v mělnické Řipské ulici.

Firmy si na nemocné zaměstnance mohou najmout detektivní agenturu

Mělnicko – Jen ve Středočeském kraji loni zkontrolovala Česká správa sociálního zabezpečení přes 15 tisíc zaměstnanců na neschopence, postihů bylo uděleno celkem 226, což je skoro o polovinu méně než v roce předchozím. Kontroloři většinou sledují zaměstnance až ve třetím týdnu jejich nemoci, kdy nemocenskou proplácí sociální správa. První dva týdny jsou v režii zaměstnavatele.

Sklepení U Straků se otevřelo návštěvníkům na jeden den

Mělník - Mělnický osvětový a okrašlovací spolek spolu s městem Mělník otevřelo na jeden den sklepení U Straků. Vstup byl z baru Stará Mydlárna mezi domy na mělnickém náměstí Karla IV. Už dvě hodiny po otevření prošlo rozlehlými sklepními prostory pod celým blokem a ulicí Palackého pět stovek návštěvníků.

Nezletilá dívka odešla s přítelem, hledá ji policie

Neratovice – Policisté pátrají po patnáctileté Karle Voctářové z Neratovic, která odešla z domu během víkendu a ještě se nevrátila domů. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové její zmizení nahlásila její matka a uvedla, že by dcera mohla odejít se svým devětadvacetiletým přítelem. „S sebou si na cestu sbalila oblečení asi na dva týdny,“ vysvětlila Markéta Johnová.

Mělničtí sportovci dostanou od radnice čtyři a půl milionu korun

Mělnicko – Mělničtí sportovci získají v letošním a následujícím roce od města celkovou dotaci zhruba čtyř a půl milionu korun. Podle mělnického starosty Ctirada Mikeše chce vedení radnice podpořit nejen vlastní sporty ve městě, ale především vložit peníze do vlastního majetku jednotlivých oddílů.

Nejlepší muzeum loňského roku je v Mělníku!

Praha/Mělník - Regionální muzeum Mělník získalo titul Muzeum roku 2017 v soutěži portálu www.do-muzea.cz. Ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze si přivezly muzejnice první místo pro muzeum a 3. místo pro skalní obydlí ve Lhotce. 

Stavbu hráze letos hasiči zkoušet nebudou

Mělník – Protipovodňové cvičení v Mělníku s názvem Hráz 2018 se odkládá. Podle slov starosty Ctirada Mikeše letos záchranáři nebudou trénovat stavbu ochrany města před velkou vodou.

Mělnické muzeum je nominováno na cenu roku

Mělník – Regionální muzeum v Mělníku netrpělivě očekává dnešní vyhlašování soutěžní ankety o muzeum roku.

FOTO: V provozu je deset nových CNG autobusů

Mělnicko - Na linky Pražské integrované dopravy uvedla společnost deset nových celonízkopodlažních autobusů IVECO URBANWAY s pohonem na CNG.

Lidé volají po Puršově mostu, město ovšem pojmenování zatím neplánuje

Mělník – Na nezávislém mělnickém facebooku se nedávno rozhořela debata o tom, jaké jméno by měl mít nový most přes Labe, který ve městě stojí už od roku 1993. Původně se měl křtít po renovaci na most Václava Havla už před dvěma lety, ale z toho nakonec sešlo. Mělničané teď v nezávislé anketě souhlasí, aby se most jmenoval po místním učiteli, kronikáři a historikovi Františku Puršovi. Ten zemřel v prosinci roku 2015.

OBRAZEM: Kynologové předvedli své umění ve škole

Lužec nad Vltavou - Policejní psovodi předváděli umění služebních psů na Základní škole v Lužci nad Vltavou. Děti viděly, jak psi dokážou najít pachatele, vyhledat ztracenou osobu nebo se dokonce do podezřelého zakousnout a nepustit. Někteří odvážlivci si nechali nasadit speciální rukáv a pes se jim zakousl do předloktí. Jedním z odvážných byla i učitelka druhého stupně Iveta Králová Fonioková, která se psem odvážně bojovala. 

Řidiče v Mělníku hlídá nový radar

Mělnicko – Na Pražské ulici směrem od Prahy při vjezdu do města Mělničané dlouhodobě žádali o zavedení nějakého měření rychlosti. Mělnická radnice jim konečně vyhověla. Podle místostarosty Milana Schweigstilla ale policie obecně nechce povolovat radary na začátku obcí. „Na jejich doporučení tam umístíme upozorňovací panel, na kterém se bude zobrazovat registrační značka vozidla, které překročilo povolenou rychlost,“ vysvětlil místostarosta.

Odnést si domů placentu? Z mělnické porodnice můžete

Mělník - Vydávání placent v porodnicích patří mezi jedno z kontroverzních témat, které hýbe ne snad českým porodnictvím, ale především se o něj v posledních letech zajímají samy rodičky. Nejedná se o novou problematiku, zato pravidelně vracející se a pokaždé doprovázenou o řadu nových názorů. Přestože hlavně z právního a legislativního hlediska není výklad zákona v této otázce jednoznačný, zaleží tedy na postoji jednotlivých porodnic. Nově tuto možnost nabízí i mělnická porodnice, kdy za dodržení určitých přesně stanovených podmínek si rodičky mohou odnést placentu domů.

OBRAZEM: Dětem v parku nabízel bonbóny podezřelý muž

Mělník - Mělnické děti si vyzkoušely práci záchranářů. Nejdřív v mělnickém Domě dětí a mládeže vyslechly přednášku strážníka Martina Motáka, který jim vysvětloval, jakým způsobem mají volat na tísňovou linku v případě, že je to potřeba. Potom jim policisté předvedli, jak vypadá zásah s neprůstřelným štítem, který si mohly děti samy potěžkat. U zdravotníků se naučili, jak ošetřit drobná poranění a poskytnout první pomoc. Nakonec je čekala zastávka u hasičů, kde jim u cisterny předvedli veškerou výzbroj zásahového vozu. 

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT