VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ MACEK

Jiří Macek

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Miminka potěší háčkované chobotnice

Neratovice - Kroužek ručních prací Klubíčko při klubu důchodců z Neratovic věnoval výsledek své několikaměsíční aktivity neonatologickému oddělení Nemocnice Neratovice, která je provozována společností Vamed Mediterra.

Volby ve Klích do třetice: dámy mají v zastupitelstvu převahu

Kly - Sobotní mimořádné komunální volby ve Klích přilákaly k volebním urnám přes polovinu voličů. Zastupitele své vesnice přišlo volit 599 z 1122 místních dospělých.

Ve Mšeně budou diskutovat o tom, jak to bylo mezi Čechy a Němci

Mšeno - Přednáška Češi a Němci na Kokořínsku se uskuteční tento pátek od 18 hodin v sále radnice ve Mšeně u Mělníka.

Bacha, blíží se cidre od Bacha

Lobeč /FOTOGALERIE/ – Tenhle příběh je o tom, jak si dva kamarádi plní své sny. Možná vznikl kdesi v mládí, ale vykrystalizoval v dospělosti. Teď se svými sny žijí naplno. Dalo by se říci nonstop. Možná se vidí jako úspěšní podnikatelé. Možná jen chtějí vytvořit něco, s čím udělají radost v okolí. Zatím je ale místo tučného konta zdobí především montérky, lopata, vrtačka a další stavební propriety. Vize úspěchu i vize montérek je ale baví.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Po opadnutí vody to vypadalo, jako by v domě explodovala bomba

Zálezlice /FOTOGALERIE/ – Takových obcí jsou mraky. Život v nich pulsuje každodenním životem. Až by se na první pohled dalo říci, že je to idylka. Jako tady. Zálezlice na Mělnicku. Po celé obci je slyšet hlasité vřeštění ptáků, kterých tu ve stromech musí být snad tisíce.

Dva kamarádi si plní sny

Mělnicko - Nevyužitý areál podniku ZZN poblíž zámku v Lobči na Mělnicku dostává nový impuls. Dvojice kamarádů zde rekonstruuje část zchátralých a ladem ležících budov.

Hejtmanka se škvařila v kavárně

Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělnické náměstí vylidněné, stánky zavřené a podium sloužící pro Mělnické kulturní léto prázdné, jen technik líně hledal stín. A v kavárně v atriu Regionálního muzea byla doslova sauna. V ní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová debatovala s občany. Mělník byl v jejím „turné“ čtvrtým městem v pořadí. Před tím přijela do Kolína, Rakovníka a Slaného. 

NÁZOR: Naštěstí se nikomu nic nestalo. Naštěstí

Napil se. To se může a dělá to skoro každý. Pak sedl za volant a vyrazil. Taky to dělá mnoho lidí. Ale tohle se nemůže. Když ruka zákona nevystaví stopku, mnohým to projde. Bohužel. Takových jsou mraky. Problém nastává ve chvíli, když se něco stane. Fouknutí do balonku a odhalení alkoholu v těle ve chvíli kontroly je nemilé, ale může zastavit blížící se problém.

I delfíni mohou běhat, alespoň ti z Radouče. Na cestu jim zazpívá Richard Krajčo

Mladá Boleslav - Potkaly se už dávno, kdesi kdysi. Patrně to bylo někde na školní chodbě gymnázia, kde studovaly. A od té doby se vídaly stále častěji. Došlo to tak daleko, že spolu vedou Klub Delfín, kde se převážně věnují plavání kojenců a malých dětí, přátelí se ony i jejich rodiny.

Harley-Davidson ovládnou Výstaviště. Na Václavské náměstí jich přijede 1500

Praha – Umíte si představit 1500 motocyklů v jednu chvíli na Václavském náměstí? Tak nějak to bude vypadat o víkendu v sobotu před polednem. V Praze se od pátku do neděle koná třetí ročník srazu motorkářů Prague Harley Days.

Žena na motorce je prý děsně sexy

Praha – Ročně se v Česku prodá kolem čtyř stovek motocyklů nesoucích označení Harley-Davidson. Tradice těchto motocyklů má v naší zemi velkou tradici.

Uvědomuji si, že jsem spokojená. Vlastně ne, já jsem šťastná!

Praha - Psal se rok 2013 a do finále soutěže Česko Slovenská Superstar se dostala Sabina Křováková. Její mluvené slovo s vysokým pisklavým hlasem porotu 
v porovnání s hutným zpěvem šokovalo. Sabina Křováková se ve finále soutěže utkala se Štefanem Pčelárem.

Mladá Boleslav hostí mezinárodní výstavu psů

Mladá Boleslav – Sobota a neděle (13. a 14. srpen) budou v Mladé Boleslavi ve znamení mezinárodní psí výstavy. Do areálu Krásná louka na břehu řeky Jizery se sjedou milovníci psů z celé Evropy. Soutěžit zde bude přes tři tisíce psů z 18 zemí.

Kameňák prosvištěl Mělníkem

Region – Předpremiéra filmu Vánoční Kameňák, který se na natáčel i v Mělníku, přilákala do mladoboleslavského multikina CineStar v nákupním Bondy centru několik desítek lidí. Ti byli svědky pátého pokračování oblíbených crazy komedií z Kameňákova.

Pojďme hledat ty, kteří mají srdce na správném místě

Mělnicko - Středočeské regionální Deníky, do kterých spadá i Mělnický deník, spolu s Pražským deníkem hledají lidi, kteří rozdávají dobrou náladu, pozitivní energii a nabízejí pomocnou ruku. Zkrátka ty, kteří mají srdce na správném místě.

V muzeu v Lobči narazíte nejen na Eduarda Štorcha, ale i na mamuta

Lobeč /FOTOGALERIE/ – Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči na Mělnicku se těší oblibě návštěvníků a jeho nabídka se pomalu rozrůstá. Za první myšlenkou na vznik muzea stál tehdejší starosta Luděk Dohnalík. Ten svoji myšlenku na muzeum dotáhl do konce a muzeum bylo otevřeno 21. srpna 2010. Nyní Dohnalík pracuje jako ředitel muzea a velký fanda historie, a jak sám říká: „Dělám to rád a zadarmo."

Jak jsem si kupoval své první opravdové džíny za sto dvacet bonů

Region - Právě dneska jsem se stal majitelem svých prvních džín. Opravdových džín. Žádných pseudodžín. Už se nemusím stydět. To budou kluci na intru čučet…

Lobeč, vesnici zaslíbenou historii, ovládá Eduard Štorch. Je tu zase!

Lobeč - Letošní novinkou 
v expozici Muzea Eduarda Štorcha 
v Lobči bude jeho busta. Dále je tam ke zhlédnutí kopie kosterních pozůstatků Lucy.

Chřest všude, kam se jen podíváš. To jsou slavnosti v Hostíně u Vojkovic

Hostín u Vojkovic /FOTOGALERIE/ - Obec je nakažena. Výrazně a zásadně! Ta nemoc se jmenuje chřestová. A je to dost vážné. Chřest. Právě tahle zelenina nakazila zmíněnou obec na Mělnicku. Tak moc, že ji oslavujeme. Pořádáme pro ni slavnosti.

Tip liga Mělnického deníku je opět zde! Hrajeme o televizi

Mělník – Populární tipovací soutěž čtenářů Deníků Tip liga odstartuje o víkendu 24. – 25. března 2012. A tentokrát se vracíme ke kořenům soutěže. 

Podpořte v hudební anketě muzikanty z Mělnicka

Mělnicko- Posloucháme je v rádiu, slyšíme o nich na každém rohu, občas je potkáme, občas jim tleskáme. A nyní máme možnost je ještě podpořit.

Mělnický Otík už je tady! Hudební anketa startuje

Mělnicko - Pojďte s námi rozhodnout o tom, kdo má na Mělnicku mezi hudebníky největší popularitu. Nominujte své favority.

Vyberte nejoblíbenější muzikanty středních Čech

Střední Čechy - Okresní anketa Muzikant roku 2009 je minulostí. Ovšem pozor! Nyní má tahle úspěšná anketa pokračování. Hledáme nejoblíbenější interprety v celém Středočeském kraji.

Vyberte nejoblíbenější zpěvačku středních Čech

Střední Čechy - Krajská anketa Muzikant roku 2009 má tři kategorie. V jedné z nich máte možnost vybrat nejoblíbenější ZPĚVAČKU středních Čech.

Vyberte nejoblíbenějšího zpěváka středních Čech

Střední Čechy - Krajská anketa Muzikant roku 2009 má tři kategorie. V jedné z nich máte možnost vybrat nejoblíbenějšího ZPĚVÁKA středních Čech.

Vyberte nejoblíbenější kapelu středních Čech

Střední Čechy - Krajská anketa Muzikant roku 2009 má tři kategorie. V jedné z nich máte možnost vybrat nejoblíbenější KAPELU středních Čech.

Lobeč: Zase máme hospodu!

Lobeč - Lobečtí se radují. Tedy alespoň ti, kteří chodí rádi do hospody. V pátek 17. července v 17 hodin byla opět otevřena místní hospoda.

Mamuta Lobečtí stále ukrývají

Lobeč - Kdy se v Lobči objeví dvoumetrový mamut? Zatím je to záhada? proč ještě nebylo otevřeno muzeum?

Lobeč: Kdy se konečně objeví mamut v obecním muzeu?

Lobeč - Mamutí muzeum? Ne, muzeum Eduarda Štorcha. Ale kdy se otevře?

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT