VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidiče čekají změny na dálnici D11

Střední Čechy – Po paměti nemohou jezdit řidiči po hradecké dálnici kdekoli (stejně jako i po jiných komunikacích), nicméně mezi 25. a 26. kilometrem dálnice D11 to platí dvojnásob. Vyplývá to z upozornění Ředitelství silnic a dálnic ČR, varujícího před změnou vedení dopravy. Jedná se o opatření související s opravou dálničních nadjezdů (silnice číslo II/330), kterou provádí Středočeský kraj.

Účet za vynášení autosoučástek vystaví soud

Střední Čechy – Automobilové náhradní díly se z areálu firmy, kde je zaměstnán, snažil v posledních třech týdnech vynášet 55letý cizinec. A nejenom o to usiloval – také skutečně uspěl. Opakovaně.

Středočeskou Vesnicí roku je letos Cítov na Mělnicku

Střední Čechy – V celostátním kole soutěže Vesnice roku bude střední Čechy zastupovat obec Cítov z Mělnicka. Ukázalo se to ve čtvrtek v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, kde byly za účasti radního pro regionální rozvoj a sport Martina Draxlera (ANO) vyhlášeny výsledky krajského kola.

Bahno řádilo na Mělnicku, pak dvakrát na Kutnohorsku

Střední Čechy – S dopady deštivého počasí se od soboty museli vypořádat řidiči na Mělnicku – a od nedělního odpoledne to platilo také na Kutnohorsku. Přívaly vody přinesly na vozovky vrstvy bláta.

Proti zvýšení kapacity likvidace dokumentů nemají radní námitky

Střední Čechy – Souhlas bez námitek. Tak se středočeští radní v rámci takzvaného procesu EIA (posuzování vlivu na životní prostředí) postavili k záměru společnosti Reisswolf rozšířit své aktivity v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Tato firma je známá službami v oblasti archivace a skartace, přičemž nabízí jak likvidaci dokumentů, tak dat v elektronické podobě.

Lucie Bílá pozvala domů policisty. Rozesmátí byli všichni kolem

Střední Čechy - Oslavu svého svátku za účasti řady policejních uniforem i čtyřnohých strážců zákona během poslední květnové neděle zažily a užívaly si děti z Otvovic na pomezí Kladenska, Mělnicka a Prahy-východ.

Projekt tramvají do Zdib už čeká na peníze

Střední Čechy – Prodloužení tramvajové trati z pražských Kobylis do středočeských Zdib už není jen snem či jakousi vzdálenu vizí. Jedná se již o připravovaný záměr, který čeká na schválení dotace z evropských peněz v rámci IROP; Integrovaného regionálního operačního programu. Tím, že středočeští radní rozhodli o jeho zařazení do takzvaného zásobníku projektů připravených pro evropské financování, se tyhle plány o něco přiblížily skutečnosti. S vlastní výstavbou (kdy součástí zamýšlené akce je i kompletní rekonstrukce silnice II/608 v úseku od Kobylis až do Zdib a vybudování parkoviště P+R) se předběžně počítá v letech 2022–2024.

ODS v Líbeznici pilovala programové cíle

Střední Čechy – Místem se zřejmě největší koncentrací výtek na adresu hnutí ANO včetně jeho lídra Andreje Babiše, SPD a komunistů i výhrad vůči krokům prezidenta Miloše Zemana se v sobotu stala Líbeznice na Praze-východ. Do obce, kde jako starosta působí místopředseda strany Martin Kupka, se sjeli představitelé ODS k jednání v rámci programové konference. Mimochodem – v posledních sněmovních volbách líbeznické obyvatele nejvíc oslovili právě občanští demokraté: ti se 431 hlasy získali podporu vyčíslenou 34,89 procenta; následovalo hnutí ANO s necelými 21 procenty.

Kolegy celníci lákají na sto tisíc

Střední Čechy – Sázka na jistotu. Těmito slovy v pátek Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj pochválila přednosti práce u celníků. A připomněla, že Celní správa ČR se přidává k ozbrojeným sborům, jež se mezi nabízenými výhodami snaží zaujmout vyčíslením výše náborového příspěvku. „Až sto tisíc korun,“ láká Matějková, přičemž z rukávu sype i další výhody: šest týdnů dovolené, práce jen 37,5 hodiny týdně, výsluhy…

Rány ve zmodernizované rafinérii už utichly

Střední Čechy – Na provoz v plném rozsahu opět najela rafinérie Unipetrolu v Kralupech nad Vltavou. Firma ukončila šestitýdenní plánovanou zarážku, jak říká celkové odstávce všech provozů spojené s rozsáhlými údržbovými pracemi a modernizací.

Jezdec bez helmy měl upito i zákazy řízení

Střední Čechy – Jízdou na čtyřkolce bez přilby na sebe upoutal v neděli hodinu po půlnoci pozornost mladý muž, kterého policejní hlídka ze služebny ve městě Odolena Voda potkala v Kojeticích. Na benzince ho policisté zastavili ke kontrole, o jejímž výsledku ve středu informovala Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Jízdní řády autobusů se změnily. Kvůli nárůstu cestujících i novým obchodům

Střední Čechy – Pohodlnějšího cestování se nově dočkali lidé jezdící mezi Mělníkem, Neratovicemi a Prahou. Počty pasažérů vytrvale narůstají, a tak je zapotřebí i většího počtu autobusových spojů. V pracovních dnech proto byla v ranní i odpolední špičce trvale posílena zastávková linka Pražské integrované dopravy číslo 369.

Motorkář nepřežil střet s vlakem na přejezdu

Střední Čechy – Tragický následek měla nehoda, k níž došlo v úterý vpodvečer na železničním přejezdu u Kralup nad Vltavou na Mělnicku. Na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací (ale bez závor) se v 18 hodin střetl s motocyklem osobní vlak mířící do Kralup z Velvar na Kladensku.

Při chytání ryb policisté ulovili i peníze na dobrou věc

Střední Čechy – Protentokrát nechytali lumpy, ale z vody lovili jednoho šupináče za druhým. Tak to vypadalo na břehu Labe u Sedlčánek v blízkosti Čelákovic na Praze-východ, kam se z celého kraje sjeli policisté i civilní zaměstnanci policie. Ovšem jen ti, kteří mají ve svém volném čase k vodě blízko: rybáři. Územní odbor středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ uspořádal společně s místní rybářskou organizací první ročník Velké ceny v lovu ryb na udici.

Přestup – nebo zpoždění. Práce na trati přinesou cestujícím komplikace

Středí Čechy – Bez přestupování se během pondělka a úterka neobejdou některé dopolední jízdy vlakem v úseku Mělník–Všetaty. Právě tam jsou kvůli pracím na trati číslo 072 (Lysá nad Labem–Ústí nad Labem) plánovány výluky, a to vždy v časech mezi desátou a třináctou hodinou.

Kdo vybílil seniorovi účet? Podle policie jeho vnuk

Střední Čechy – Podle přesvědčení, že peníze potřebuje jistě mnohem víc než jeho dědeček, si zřejmě počínal 29letý muž, který se na bankovním účtu seniora z malé obce na pomezí Prahy-východ a Mělnicka rozhodl hospodařit po svém. Kriminalisté z Brandýsa nad Labem, kteří se případem zabývají, spočítali, že během necelého roku vnuk (jemuž v tom prý někdy asistovala i přítelkyně) tajně vybral z konta téměř sto tisíc korun. V pondělí to uvedla Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Kontroly celníků na pumpách neodhalily problém

Střední Čechy – Příznivou zprávu mají středočeští celníci pro motoristy – přinejmenším pro ty, kteří tankují na Kolínsku, Kutnohorsku a Benešovsku. Paliva, která čerpají, by měla být v pořádku. Nasvědčují tomu rozbory vzorků odebraných na veřejných i neveřejných čerpacích stanicích ve zmiňovaných regionech, které pracovníci celní správy podrobili analýze v mobilní laboratoři. Ta prověřila jak složení nabízených paliv, tak jejich kvalitu.

Řidiče, který popil, zastihli policisté na benzince

Střední Čechy – Projíždí po silnici poblíž obce Předboj – a nebezpečně kličkuje. Tak znělo oznámení, jež v pátek třináctého přijali policisté ve městě Odolena Voda na Praze-východ.

Při rozdělování krajských dotací se nedostane hlavně na sportovní projekty

Střední Čechy – Návrh, jak rozdělit 120 milionů korun z krajských dotačních fondů, který 26. dubna předloží krajskému zastupitelstvu, schválili v pondělí středočeští radní. Zatímco z fondu na podporu dobrovolných hasičů by mělo být uspokojeno všech 93 žadatelů, v dalších oblastech se na všechny zájemce nedostane. Platí to pro humanitární fond i fondy kultury a sportu. Právě fond sportu, volného času a primární prevence tradičně zaznamenal největší převis zájmu: z 593 hodnocených žádostí může být uspokojeno jen 189 uchazečů.

Sejměte obviněným pouta, vyzval Rath u soudu

Střední Čechy – Barbarství a přežitek komunistického režimu. Výběr ještě dalších podobně příkrých hodnocení nabídl v pondělí někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath Obvodnímu soudu pro Prahu 2, kde se ohrazoval proti tomu, jak s ním v létě roku 2013 zacházeli příslušníci vězeňské služby.

Zkušenosti, jak bojovat se zločinem, nabízí kraj i světu

Střední Čechy – Nejenom se zajímat o zkušenosti týkající se oblasti bezpečnosti a prevence kriminality, ale také se pochlubit vlastními aktivitami mohli zástupci středočeského hejtmanství i krajského vedení policie, s nimiž se na sklonku týdne cestou na návštěvu ministerstva vnitra setkali členové The International Reflection Group. Jde o neformální sdružení vzniklé z iniciativy švédských a slovinských odborníků (zakládajícím členem je například někdejší šéf švédské policie Bengt Svenson), které se snaží přispět k mezinárodní výměně zkušeností v oblasti prevence kriminality.

Vlaky se kvůli bouřce zastavily na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Kolínsku

Střední Čechy – První bouřka sezony v pátek odpoledne závažně narušila provoz na železnici v části středních Čech.

Odpůrci spalovny si vyšlápnou do okolí mělnické elektrárny

Střední Čechy – Protesty proti budování spalovny odpadu pro celý kraj, s jejíž výstavou v areálu Elektrárny Mělník u Horních Počapel a využíváním především jako teplárenského zdroje počítá společnost ČEZ, chystají na sobotní odpoledne aktivisté, kteří tento projekt odmítají. Na podporu petice Stop spalovně Mělník pořádají v sobotu cyklojízdu s petičními archy.

Za měsíc chtějí hygienici vyrazit na kontroly koupacích vod

Střední Čechy – Kontroly kvality vody v lokalitách, které k venkovnímu koupání využívá větší množství lidí, by měly odstartovat za měsíc. Středočeští hygienici plánují, že na většině míst budou kvalitu vody sledovat od poloviny května do konce srpna.

Policie uzavřela druhou větev kauzy spojované s Rathem

Střední Čechy – Našlápnuto opět k soudu má takzvaná druhá větev údajné korupční kauzy manipulací se zakázkami Středočeského kraje, která je ponejvíce spojována se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha.

Policie hledá seniora, který se nevrátil z procházky

Střední Čechy – S žádostí o pomoc se ve středu obrátili na veřejnost policisté z územního odboru pro Prahu-venkov: Východ, kteří od úterního večera pátrají po 72letém seniorovi z Měšic. Z tamějšího zdravotnického zařízení odešel Ladislav D. na podvečerní procházku, avšak zpět se nevrátil, informovala policistka Eva Hašlová. „Senior užívá pravidelně léky na vysoký tlak; bez těchto léků by neměl být v přímém ohrožení života,“ konstatovala.

Omezení provozu mělnické nemocnice: oddělení zůstávají uzavřena

Střední Čechy – Žádnou změnu pro fungování mělnické nemocnice, která zásadně a téměř nečekaně omezila provoz, nepřinesla v pátek odpoledne schůzka vedení Mělnické zdravotní s odboráři. Deníku to sdělila mluvčí nemocnice Linda Šefčíková. „Výsledek jednání je nadále beze změny situace,“ konstatovala.

Do dohadování kolem plánů na vybudování spalovny odpadů má vstoupit komise

Střední Čechy – Obce z okolí ji odmítají, protože se obávají nejenom znečistění, ale především enormní dopravní zátěže, z pohledu kraje se naopak jeví jako potřebná. Tak jsou aktuálně rozdány karty ve hře kolem plánů společnosti ČEZ na vybudování spalovny v komplexu Elektrárny Mělník, která by fungovala jako ZEVO: zařízení pro energetické využití odpadu.

Mělnická dialýza upozorňuje pacienty: krize v nemocnici se jí netýká

Mělník – Některé pacienty čekají výrazné změny, ale pro jiné se nemění vůbec nic. V souvislosti s aktuálním uzavřením klíčových oddělení v mělnické nemocnici (která na dva týdny přerušila provoz interny, chirurgie a ortopedie včetně jednotek intenzivní péče a operačních sálů), na to Deník upozornil David Vondruška ze společnosti FlashHealth. Zdůraznil, že například dialyzačního střediska v mělnické nemocnici se krizová situace netýká.

Havárie kamionu v místě s omezením uzavřela dálnici D11

Střední Čechy - Vážné dopravní komplikace na příjezdu do metropole po opravované dálnici D11 přinesla v noci na sobotu havárie kamionu na úrovni obce Šestajovice na Praze-východ.

Při soutěži beránků nepřišlo nazmar ani sousto

Střední Čechy – Bohatou nabídku související s Velikonocemi připravila na víkend většina středočeských muzeí, galerií i památkových objektů. Příchod svátků předznamenala řada akcí už před týdnem, trhy s tradičním zbožím včetně pomlázek nebo řehtaček či představování lidových tradic na Popeleční středu. Hlavně je však program bohatý právě nyní – o prodlouženém víkendu.

AKTUALIZOVÁNO

Debata o nové spalovně se točí hlavně kolem dopravy

Horní Počaply – Hned dvakrát se s důraznými protesty proti záměru vybudovat spalovnu, kterou jako ZEVO neboli zařízení pro energetické využití odpadu chystá společnost ČEZ v Elektrárně Mělník v Horních Počaplech, setkal ve středu premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Peníze? Ano, budou, slíbili starostům premiér i ministři

Mělník – Problémy s dopravou, nedostatečná kapacita mateřských škol a rozmanité souvislosti (nicméně opět zejména ty dopravní) spojené se záměrem společnosti ČEZ vybudovat nedaleko Mělníka spalovnu komunálního odpadu, která by fungovala jako ZEVO – zařízení pro energetické využití odpadu vyrábějící teplo a elektřinu. To byla ve středu stěžejní témata debaty středočeských starostů se členy vlády v demisi, která do kraje vyrazila v rámci svého výjezdního zasedání. Na setkání v Zámecké restauraci v Mělníku se sjela téměř stovka představitelů radnic.

Sociální zařízení Rybka potřebuje trochu oživit

Neratovice – Zlepšení je potřebné. Slova o nutné změně zazněla ve středu v příspěvkové organizaci Rybka v Neratovicích, která funguje jako krajské zařízení sociálních služeb. Během výjezdního zasedání vlády ve Středočeském kraji tam v rámci separátního programu zavítala v doprovodu krajské radní pro oblast sociálních věcí Anety Heřmanové (ČSSD) ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová (ANO).

Jízda se zákazem končí až u soudu

Brandýs nad Labem – Chvíli to sice trvalo, pak ale musel 54letý řidič s pravdou ven: posadil se za volant, ačkoli dobře věděl, že nastoupit do auta smí jedině na místo spolujezdce. Tak se v pátek před polednem vyvinula silniční kontrola policistů z Brandýsa nad Labem, o níž v úterý informovala Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Terminál rafinerie, kde zemřelo šest lidí, už běží

Kralupy nad Vltavou – Obnovit provoz na silničním distribučním terminálu rafinerie v Kralupech nad Vltavou, který zůstával odstavený po čtvrtečním výbuchu prázdné nádrže se šesti oběťmi a dvěma zraněnými, se v úterý podařilo v plném rozsahu. Informoval o tom mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl.

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

Po smrtícím výbuchu rozjíždějí v Kralupech nová školení

Kralupy nad Vltavou – Hmotné škody nejsou nijak dramatické a obnovení provozu distribučního terminálu je možno očekávat v následujících dnech. Tak mluvčí společnosti Unipetrol Pavel Kaidl přiblížil v sobotu situaci na silničním distribučním pracovišti rafinerie v Kralupech nad Vltavou, kde se ve čtvrtek dopoledne odehrála tragédie: při výbuchu nepoužívané externí nádrže (kterou pracovníci externí firmy zřejmě měli začít připravovat k opětovnému využívání) zemřelo šest lidí a další dva utrpěli vážná zranění.

AKTUALIZOVÁNO

V Kralupech zabíjel výbuch par. Ale kde se vzaly?

Kralupy nad Vltavou – Ve čtvrtek do pozdních večerních hodin a v pátek od rána až do odpoledne pracovali vyšetřovatelé hasičů společně s kriminalisty na místě tragédie v Kralupech nad Vltavou. U silničního terminálu, na distribučním místě kralupské rafinerie, dvě hodiny před čtvrtečním polednem explodovala obří nádrž na pohonné hmoty, jíž mohutný výbuch rozerval korunu. Neštěstí nepřežilo šest pracovníků externí firmy (zajišťující práce, jež zřejmě měly souviset s přípravami na opětovné zprovoznění odstaveného zásobníku); další dva utrpěli vážná zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Výbuch nádrže v rafinérii nepřežilo šest lidí

Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ – Šest lidí ve čtvrtek zemřelo při mohutném výbuchu na distribučním pracovišti rafinérie v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku; další dva lidé utrpěli zranění, která Petra Effenbergerová z centrály středočeských záchranářů klasifikovala jako středně těžká.

Na příčinu výbuchu v kralupské chemičce je třeba počkat

Kralupy nad Vltavou – Vyšetřování příčin výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou, kde přišlo o život šest lidí, a další dva utrpěli těžká zranění, může trvat i měsíce.

Exploze v Kralupech: Oběti neměly šanci přežít

Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ – K místu smrtícího výbuchu v Kralupech byli zdravotničtí záchranáři přivoláni sedm minut po desáté hodině, kdy dispečink tísňové linky 155 přijal informaci o události, bilancovala Petra Effenbergerová z centrály středočeské záchranné služby.

V rámci ekologické výchovy má být vidět i příklad samotných škol

Střední Čechy – Téměř samé ženy zaplnily jednací sál středočeských zastupitelů, když se do Prahy na krajský úřad sjeli účastníci již desátého setkání školních koordinátorů ekologické výchovy.

Komu se mohla hodit rampa pro akrobatické skoky?

Libčice nad Vltavou – Ukrást se dá skutečně cokoli. Potvrzuje to aktuální případ z okolí Libčic nad Vltavou na Praze-západ.

Tlačenici na středočeských silnicích může zmírnit kapela Rolling Stones

Střední Čechy – Potlesk sklidila při setkání vedení kraje se starosty středočeských obcí a měst Barbora Tesařová z obce Lety. Jaroslavu Vavřinovi ze společnosti Klasik Moto, která chystá oslavy 115. výročí vzniku legendární motocyklové značky Harley-Davidson (jejichž centrem se od 5. do 8. července stane Výstaviště v pražských Holešovicích), položila otázku týkající se regionu na pomezí Prahy-západ a Berounska. Nebude se motocyklistům, které Vavřina označil za „fajnové zákazníky“, jimž organizátoři chtějí aktivně představovat přednosti středních Čech, špatně jezdit po silnících v okolí Karlštejna? Tamější komunikace jsou totiž dlouhodobě v mizerném stavu…

Nehoda kamionu zatarasila výjezd z Prahy

Zdiby – Kolaps dopravy na výjezdu z Prahy po dálnici D8 přinesla ve čtvrtek po půl šesté ráno havárie kamionu nedaleko Zdib na Praze-východ. Souprava se vzpříčila poté, co na dálničním kilometru 1,4, v zúžení za čerpací stanicí, narazila do svodidel. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění.

Spojení Mělnicka s Prahou zkomplikuje bourání mostu na dálnici

Zdiby – S omezením se o víkendu setkali řidiči na dálnici D8 nedaleko metropole, u obce Zdiby na Praze-východ. Ředitelství silnic a dálnic zde s nadcházejícím jarem obnovuje práce na rekonstrukci vozovky na příjezdu do hlavního města a na dálničním mostu, které začaly už loni v srpnu. Stavba za 269 milionů korun bez DPH má s přestávkami pokračovat až do listopadu příštího roku.

Co dělat za vichřice? Pomoc nemůže být všude hned, vysvětlili starostům hasiči

Mělník – Co se dalo dělat, když ve vichru masivně padaly stromy a spousta odběratelů zůstávala bez elektřiny – a co se udělat skutečně podařilo? To byla témata debaty s hasiči, k níž se ve středu sjeli na mělnickou radnici představitelé 38 obcí z Mělnicka, Neratovicka a Kralupska. Z celkového počtu jich dorazila zhruba polovina – a tak si alespoň ti zkušenější mohli vybavit i doby, kdy okresní úřady pořádaly sněmy starostů.

Boje o mělnickou spalovnu spějí k veřejnému projednávání

Mělník – Mělnická spalovna odpadů je sice aktuálně teprve ve fázi papírových plánů, už se ale kolem ní rozhořely spory a souboje argumentů v rámci příprav takzvaného procesu EIA – posuzování vlivu na životní prostřední.

Muži, který nenastoupil do vězení, zajistili odvoz policisté

Odolena Voda – Vypátrat 40letého muže, který se vyhýbal nástupu do vězení, se v pondělí večer podařilo policistům ze služebny ve městě Odolena Voda na Praze-východ.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT