Neuvěřitelný případ drzého řidiče, který se pohybuje v Kralupech nad Vltavou a blízkém okolí, řeší mělničtí policisté. Pětačtyřicetiletý muž z Kralup nejenže jezdí, aniž by měl řidičský průkaz, ale ještě často pod vlivem alkoholu. Policisté ho jen od května letošního roku do nynějška chytili devětkrát, z toho čtyřikrát s alkoholem v krvi.

Poprvé se hříšník dostal do rukou policistů 12. května. Tehdy ho kontrolovali v kralupské Podřipské ulici, kde hlídka zjistila, že nemá řidičský průkaz a ještě před jízdou popíjel. „Orientační dechovou zkouškou bylo zjištěno 1,29 promile alkoholu,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková. Další měsíc, dvacátého června, srazil ten samý muž cyklistu na křižovatce ulic Přemyslova a V Růžovém Údolí, když nezvládl řízení a dostal smyk. „Přední částí svého vozu narazil do cyklisty jedoucím v opačném směru. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla zjištěna,“ upřesnila mluvčí. Odhadnutí rychlosti bylo pro řidiče asi obtížné, protože měl v sobě 1,78 promile alkoholu. Cyklista skončil s těžkými poraněními v nemocnici.

Dalších pět náhodných kontrol řidiče v červnu a srpnu jen dokázalo, že si ze zákonů těžkou hlavu nedělá. Policisté ho za volantem chytili v Nelahozevsi, Veltrusích a Kralupech, z toho jednou s 1,88 promile alkoholu, v dalším případě s 2,01 promile alkoholu.

Celý případ už jen dokreslují poslední dva případy z 26. září a pátku 9. listopadu. V obou dvou případech muže policisté chytili v Kralupech, řidičské oprávnění muž samozřejmě stále nemá. Muže chytila policie vždy ve večerních a nočních hodinách, nejčastěji sedí za volantem automobilu Renault. V šesti z devíti případů byl chycen mezi pátkem a nedělí.

Policie vše řeší ve zkráceném přípravném řízení. Muži nyní hrozí trest až jeden rok odnětí svobody nebo peněžitá pokuta. Vzhledem k výčtu jeho prohřešků však lze předpokládat vysoký trest. O tom ale rozhodne až soud.

 

 

Kdy a kde policisté muže chytili a kdy před jízdou pil?

12. května (sobota): ulice Podřipská v Kralupech: při kontrole zjištěno 1,29 promile alkoholu
20. června (středa): nehoda na křižovatce ulic Přemyslova a V Růžovém Údolí. Muž nezvládl řízení, dostal smyk a srazil cyklistu, kterého těžce zranil. Při dechové zkoušce policisté zjistili 1,78 promile
22. června (pátek): policejní kontrola v obci Nelahozeves – Podhořany
29 června (pátek): kontrola v obci Veltrusy
10. srpna (pátek): policejní kontrola v Kralupech nad Vltavou
11. srpna (sobota): kontrolován v Kralupech, policistům do přístroje nadýchal 1,88 promile
27. srpna (pondělí): ulice 28. října, Kralupy nad Vltavou: při kontrole zjištěno 2,01 promile alkoholu v dechu
26. září (středa): kontrola u Finančního úřadu v Kralupech
9. listopadu (pátek): zatím poslední kontrola, při které byl muž za volantem chycen: ulice Mostní, Kralupy

Ve všech případech byl muž chycen v nočních a večerních hodinách, nejčastěji ve voze značky Renault. Zdroj: PČR