Neratovická Farní charita přišla o auto. Fiat Punto, se kterým se právě vracela pečovatelka z návštěvy klienta v Libiši, se v neděli srazil na křižovatce s Fiatem Tipo.

Tipo mířící od Spolany do Byškovic nedalo Puntu jedoucímu z Mělnické ulice přednost. „Naše auto doslova sestřelil ze silnice a odhodil na plot. Vůbec nezastavil, okamžitě ujel, aniž ho zajímal osud posádky druhého auta!“ řekla o otřesné zkušenosti čtyřiadvacetileté pečovatelky ředitelka Farní charity Miloslava Machovcová. Po nárazu do plotu Punto ještě pokračovalo v letu a narazilo do zadní části dalšího vozu Volkswagen Bora.

Tehdy byl ještě vůz viníka neznámý. Dnes už policisté vědí, že šlo o šedý Fiat Punto, a zjišťují, kdo ho třináctého po poledni řídil. Nehoda naštěstí neskončila žádným zraněním. „Škody jsou za tři sta tisíc korun,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.


„Naše pečovatelka sice vyvázla bez zranění, ale odnesla si psychické následky,“ poznamenala ředitelka Farní charity. Mladá žena utrpěla vážné trauma - má strach sednout si znovu za volant a zatím si nedokáže ani představit, že by osudným úsekem měla projet. „Punto je na odpis, už nám to potvrdil i zástupce pojišťovny. Bez vozu ale být nemůžeme, tak jsme si zatím museli pomoci soukromým autem,“ řekla Machovcová.

Charitní pečovatelky, které několikrát denně navštěvují své klienty ve městě a blízkém okolí, mají podezření, že k nehodě nevedla jen nešťastná náhoda: „Říká se, že se mladí scházejí u Spolany a odtud úmyslně vysokou rychlostí projíždějí tuto křižovatku bez dání přednosti v jízdě - prý provozují takzvanou ruskou ruletu.“