Zřejmě vraždící bestie má nasvědomí bezbrannou stařenku, která byla na konci letošního března nalezena mrtvá v bytě v Neratovicích na Mělnicku. Jak zjistil Mělnický deník, sedmasedmdesátiletou ženu tam uškrtil tehdy ještě neznámý pachatel!

Vrah ale doslova dupl do vosího hnízda, protože zkušené mělnické policii nemohl uniknout. „Případ začali intenzivně vyšetřovat mělničtí a středočeští kriminalisté. Kruh podezřelých se postupně zužoval,“ popsala mluvčí Středočeské policie Soňa Budská postup vyšetřování. Policisté byli úspěšní. Na základě stop nalezených na místě činu a dalšího šetření se ukázalo, že ženu zavraždil třiačtyřicetiletý muž.

Podle všeho je vrahem muž, kterého shodou okolností policie nedávno zatkla, protože je podezřelý ze znásilnění jiné ženy na Kladensku. Je tedy zjevné, že jde o mimořádně nebezpečného násilníka. Především starší ženy proto mohou děkovat, že ho policie tak rychle dopadla. To ale není všechno. Policisté zjistili, že muž byl v roce 1992 odsouzen na 13 a půl roku vězení za vraždu opět starší ženy, tentokrát v Severomoravském kraji. Jedná se snad o nebezpečnou vraždící bestii? To musí rozhodnout až soud. Do té doby je nutné ctít presumpci neviny.

Podle policie muži hrozí výjimečný trest nadoživotí, protože se dopustil opakovaných zločinů. Jestli zabil stařenku v Neratovicích také kvůli sexuálnímu uspokojení se zatím vyšetřuje. „Tato žena ale znásilněna nebyla. Z bytu zmizelo několik věcí. Více budeme vědět po vyhodnocení všech důkazů,“ řekla našemu Deníku Budská.

Lidé mají z práce policie radost. „Muselo to udělat nějaké zvíře a je dobře, že ho zatkli. Je otřesné, co té ženě udělal,“ shodovali se včera lidé na nerotivickém sídlišti. Neratovicím se vraždy nevyhýbají. Shodou náhod byla i vloni v březnu zavražděna ve městě stařenka. Tu ale zabil mladík s jasným cílem – loupit. Také jeho už policie zadržela.