VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo chvilek slasti přišly rány nožem

PRAHA - Jaká je cena lidského života? Může mít hodnotu pouhých 550 korun, dvou set eur a mobilního telefonu. Aspoň pro Ukrajince Vasila Hrymalského, který se kvůli takovému lupu loni 28. listopadu sedmdesát minut po půlnoci vNeratovicích pokusil zabít člověka.

19.8.2007
SDÍLEJ:

ZA VRAHA označil Vasila Hrymalského středočeský krajský soud po vyhodnocení všech důkazů. „Jen jsem se bránil; měl jsem strach o život,“ hájí se mladý Ukrajinec.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

Ktakovému závěru dospěl krajský soud, který Hrymalského poslal na 12 roků do věznice sostrahou a uložil mu vyhoštění na dobu neurčitou. Okolnosti případu ale ještě zřejmě posoudí vrchní soud. Hrymalskij se totiž podle všeho odvolá. Za vraha se nepovažuje a tvrdí, že se jen bránil, když po něm muž, kterého vážně pobodal, vyžadoval homosexuální hrátky.

„Lituji, že mé jednání mělo takové následky – vté situaci jsem ovšem neviděl jiné řešení. Myslel jsem, že je to maniak, a bál jsem se o život,“ tvrdil Ukrajinec stím, že budoucí oběť si sním ve svém bytě pohrávala jako kočka s myší.

Soud však jeho obhajobě neuvěřil, byť připustil, že homosexuální motivace mohla vpřípadu sehrát roli. Pobodaný muž totiž často dojížděl ztehdejšího bydliště vNeratovicích na pražské hlavní nádraží, kde se pohyboval vblízkosti prostitutů, nabízejících pánům své služby.

„Ano, je na kluky,“ potvrdil u soudu jeden ztěchto hochů Daniel J. (19). Od seznámení koncem loňského října do osudného 28. listopadu byl prý vjeho bytě asi desetkrát. „Jezdil jsem tam, abych měl kde spát a vykoupat se – na nádraží žiju už dva roky. Občas mi dal i nějaké peníze,“ doplnil Daniel J. Vyhnul se však debatě o tom, zda se bylo třeba odvděčit se nějakou protislužbou. „Byl to kamarád; chtěl mi pomoct,“ prohlásil.

I23letého Hrymalského, který vté době pobýval vČesku týden, Radek V. (34) potkal na hlavním nádraží. Měl tam prý schůzku skamarádem, který ovšem nedorazil. Také Hrymalskij se podle vlastních slov ocitl na nádraží náhodou. Údajně šel na tamější policejní oddělení nahlásit, že byl okraden vtramvaji. Darovaná cigareta pomohla navázat hovor – a oba pánové se domluvili, že pojedou do Radkova bytu vNeratovicích. Cestou se ještě zastavili vletňanském Tesku, aby nakoupili večeři a něco kpití.

Až do té chvíle se oba muži shodnou. Zajedno jsou i vtom, že život ohrožující poranění hrudníku a břicha, jež si vynutila akutní operaci, způsobil Radku V. dvěma noži právě Hrymalskij. Zatímco ten se hájí, že se pouze bránil, když na něj poškozený muž vyrukoval sneočekávaným požadavkem, pobodaný události líčí jinak. Ukrajinec ho prý napadl a žádal „děngi“ (peníze).

Kvýpovědi pobodaného muže se soud po dlouhém zkoumání záznamů zmísta činu přiklonil, i když měla své mezery. „Stoprocentně nevím, jak se to odehrálo, pamatuji si jen útržky,“ připustil Radek V. „Vůbec jsem třeba nevěděl, že jsem měl kudlu vzádech; to mi řekli až když mě probudili vnemocnici,“ přiznal stím, že původně prý cítil jen jakési plácnutí. To však podle renomovaného soudního lékaře Přemysla Strejce není neobvyklé.

Stává se, že bodnou ránu vnímá poškozený jako úder – a až poté zjistí, že byl bodnut,“ potvrdil profesor Strejc. Krevní šmouhy i rozházené věci vbytě ovšem podle soudu jasně ukázaly, kdo zobou aktérů krvavé story má pravdu. „Stopy biologické i věcné podporují verzi poškozeného a vyvracejí verzi obžalovaného,“ zdůvodnil verdikt předseda senátu Stanislav Černecký.
Foto: Deník/Milan Holakovský

Co ovlivnilo rozhodnutí soudu

  • - krevní stříkance i šmouhy nalezené vbytě jsou vrozporu stím, jak konflikt popisuje obžalovaný; jejich rozmístění naopak logicky vysvětluje verze poškozeného, byť si nedokáže vzpomenout na všechny podrobnosti
  • - nalezená láhev sbiologickými stopami potvrzuje slova poškozeného o tom, že dostal flaškou do hlavy; útočníkova historka se o láhvi nezmiňuje
  • - Ukrajinec uvádí, že opakovaně volal o pomoc, avšak svědek ze sousedství ale slyšel jediný výkřik, a to v češtině
  • - krátce po činu vyprávěl poškozený policejní hlídce, co se vbytě odehrálo – stěží by si byl schopen vymýšlet ve stavu, kdy ani nevěděl, že mu trčí nůž ze zad
  • - pokud by byl obžalovaný skutečně napaden, jen těžko by ve stresu dokázal při útěku zbytu sebrat cizí mobil a peněženku, jejíž obsah neprodleně poté dokázal i prohlédnout
  • - na benzinové pumpě, kam Hrymalskij zbytu doběhl, vyprávěl zcela smyšlenou historku o tom, že byl vylákán na chatu a tam přepaden – odmítl však přivolání policie
  • - odnesený mobil poškozeného pachatel prodal, jeho doklady pak stále nosil u sebe vbatohu, a to i poté, co mu kontakt skrajany pomohl zajistit práci a ubytování
  • - ačkoli poškozený nedokáže přesně říci, jak došlo kjeho zranění, lze přijmout jeho verzi, že vprůběhu konfliktu obžalovaný požadoval vydání finančních prostředků – a následně se jich i zmocnil
  •  
19.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 30 910 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař na dermatologickou ambulanci. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30910 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Internisti 32 549 Kč

Lékaři v interních oborech Lékař na Interní oddělení. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32549 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie , -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 6 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -lékař do ústavních pohotovostních služeb, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Gynekolog 29 821 Kč

Lékaři v gynekologii a porodnictví Lékař gynekolog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 29821 kč, mzda max. 79848 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocní kuchaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: - znalost originální čínské kuchyně, čínský jazyk výhodou, Místo výkonu práce:Dr. E. Beneše 1159, 277 11 Neratovice , Kontakt: osobně po-st 15:00-16:00, telefonicky po-čt 15:00-17:00. Pracoviště: Hao yang ou s.r.o. neratovice, Dr. E. Beneše, č.p. 1159, 277 11 Neratovice. Informace: Wang Xiaosen, +420 776 698 666.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Mělnický deník

Votvírák 2018
102

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníku

Dopravní značení musí řidiči vnímat rozumně

Střední Čechy – Zdravý rozum musí za volantem vítězit vždy a za všech okolností – na druhou stranu by značky neměly řidiče navádět nesprávně. Jedno i druhé je obzvlášť aktuální v nynější době plné oprav na silnicích spojených s dopravními omezeními. To často upravují i značky ukazující, jak objíždět výkopy, vyfrézovaná místa a další pracoviště.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

Spalničky stále nenechávají lidi na pokoji

Střední Čechy – Jestliže sympatická nula za 23. kalendářní týden dávala naději, že se postup onemocnění nebezpečnými spalničkami ve středních Čechách zastavil, v uplynulém týdnu už bylo vše jinak: byl hlášen nový potvrzený případ.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT