O neúspěšnou loupež se pokusil pár, který ve středu dopoledne kradl v mělnickém marketu Plus v Mladoboleslavské ulici v Mělníku. Nedokonalý plán však zahatili zaměstnanci prodejny, kteří chytili devětadvacetiletého muže ve skladu a policisté poté, co dopadli partnerku – spolupachatelku, která odcházela s kradeným zbožím. Muž měl být ale podle plánu jen osoba k odvedení pozornosti.

„Pachatelé se před vstupem do prodejny domluvili, že muž pracovníky obchodu zabaví a žena mezi tím odnese nějaké zboží,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová. Po chvilce obcházení regálů se muž vydal do skladu, kde ho chytili zaměstnanci prodejny.

Pětatřicetiletá žena v tu dobu u pokladny koupila jednu balenou vodu a z marketu odešla. „Z obchodu si však ještě odnesla tvarohový koláč, masovou roládu a dva balíčky kávy,“ popsala zboží Felgrová.

Zaměstnanci Plusu si však všimnuli, že dvojice přišla spolu a po příjezdu hlídky policistům zlodějku popsali. Hlídka ji během několika málo minut dopadla. Žena skončila s blokovou pokutou 1000 korun. „Zboží v hodnotě bezmála tří set korun bylo vráceno zpět majiteli,“ řekla mluvčí. Muž, který ovšem neloupil zdaleka poprvé, je nyní podezřelý z trestného činu krádeže.