Padesátiletý muž, jehož tělo našla v neděli v lese za mělnickým Chloumkem během procházky se psem místní žena, spáchal sebevraždu. Odhalila to soudní pitva. Během posledních sedmi týdnů je to už druhá sebevražda v lese na kraji města.

„Bezprostřední příčinou smrti muže bylo udušení z oběšení,“ řekl včera pro Mělnický deník policejní mluvčí Karel Sulek. Podle závěrů soudní pitvy nebyly na těle zemřelého žádné známky násilí, které by svědčily o možné vraždě.

Se stejnými závěry skončil i předchozí případ, ke kterému v lese na Chloumku došlo na sklonku letošního května, kdy tam zemřela sedmadvacetiletá žena. Její tělo tehdy viselo na provaze na stromě. Záchranáři se domnívali, že tam mohla být delší dobu, po pitvě se ale ukázalo, že šlo jen o hodiny. Motiv jejího zoufalého činu je neznámý.

Shodné je to i s pohnutkami muže, který v lese ve stejné lokalitě zemřel na začátku prázdnin. Podle Sulka policisté v současné době mapují poslední dny jeho života. Lesy na Chloumku jsou v poslední době smutným místem. Podle statistik je přitom právě léto spolu s podzimem dobou, kdy počty sebevražd v českých zemích výrazně klesají.

Nejvíce lidí si vezme život v dubnu a nejméně v prosinci. Nejsilnějším sebevražedným dnem je pondělí a nejslabším sobota.