Násilníka, který před týdnem napadl bezmocného starce v Libiši, lapili policisté v neděli v Plzni. Do večera byl ve vazbě.

Osmatřicetiletý lupič, který se 2. října pozdě večer snažil dostat do domu pětaosmdesátiletého muže, chtěl peníze za každou cenu. Když mu starý muž odmítl otevřít, bez váhání rozmlátil okno u kuchyně a vyrazil hlavní dveře. „Majitel domu pak dostal strach a a dal mu čtyři sta korun,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

To ale lupiči nestačilo a rychle pátral v kuchyni po dalších penězích. Našel ale pouze peněženku s částkou 550 korun a telefonní kartu za dalších sto korun. Lup, který jen lehce přesáhl tisíc korun, zloděje asi příliš netěšil, a tak do starého muže ještě strčil, až spadl na zem. Senior, který se pohybuje jen s pomocí francouzských holí, se pak sám nedokázal zvednout.

„Na podlaze tak ležel až do rána, kdy se doplazil ke dveřím a volal o pomoc,“ řekla o zoufalé noci starého muže Mikulenčáková. Volání přepadeného seniora naštěstí zaslechla majitelka firmy, která sousedí s jeho domem.

Zbabělec, který se pustil do muže o skoro padesát let staršího, mířil na západ. Po pěti dnech už schlíple seděl v policejním voze a následující noc strávil ve vazbě. Tam ho ještě v neděli poslala soudkyně mělnického okresního soudu.