Případ neodbytného opilce, který se snažil všemi možnými způsoby dostat do Azylového domu v Mělníku, řešili v sobotu večer mělničtí strážníci. „Ve 20 hodin nám oznámili z azylového domu, že jim na zahradu přelezl přes vrata podnapilý muž, který je celodenně ubytován v tomto zařízení,“ uvedl Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník.

Interní řád azylového domu však vstup v opilosti zakazuje, a tak strážníci museli zasáhnout. Opilého muže našli v místnosti pro odpočinek schovaného pod stolem a z místa ho ihned vykázali. Už ve 22.40 hodin se ale do azylového domu museli vrátit. „Muž své úsilí nevzdal a chtěl se do domu dostat přes mříže v přízemí z Českolipské ulice. Strážníci ho odtud znovu vykázali,“ řekl Zachoval.

O poslední manévr se muž pokusil v neděli ve 4.15 hodin ráno a do ženské části ubytovny se dostal oknem přes mříže. Na místě usnul a prospal i opětovný příjezd strážníků. Ti ho probudili a vyvedli ven z ubytovny. „Tam mu vysvětlili, že celá věc bude předána k dalšímu řešení sociálnímu odboru,“ podotkl Svatopluk Zachoval. Muži tak nyní hrozí i to, že do azylového domu už nevkročí ani za střízlivého stavu.