Plameny šlehající nekolik metrů vysoko uvěznily včera na balkoně hořícího bytu v Újezdci čtyřicetiletou ženu! Naštěstí ji ještě před příjezdem hasičů zachránili sousedé, kteří k zábradlí balkonu v prvním patře domu bez váhání přistavili žebřík. Žena, které se hned věnovali záchranáři, se sice pořádně nadýchala zplodin z hořícího bytu, popáleniny ale neutrpěla.

Dvoupodlažní byt v řadovém domě v Újezdci nedaleko Chlumína začal hořet ze zatím neznámých příčin včera v časném odpoledni. Hasiči cestou na místo už z dálky viděli sloup hustého černého dýmu a volali posily. V té chvíli už platil druhý stupeň požárního poplachu. „Když jsme k bytu přijeli, šlehaly už několikametrové plameny z přízemí i prvního patra,“ popsal situaci v Újezdci velitel neratovických profesionálních hasičů Zbyněk Štajnc. Na likvidaci požáru se podle něho podílelo šest jednotek hasičů, čtyři profesionální a dvě dobrovolné. „Na záchranu bytu už nebyla vůbec žádná naděje, zabránili jsme ale rozšíření požáru na sousední byt,“ poznamenal Štajnc.

Obě podlaží bytu jsou zcela zničená. Hasiči předběžně odhadli škody na několik set tisíc korun. Kde stráví postižená rodina vánoční svátky, do nichž zbývá už jen pár dnů, včera ještě nebylo jasné.