Čtyři ranní nehody mají na svědomí řidiči, kteří podcenili namrzlou vozovku.

Dvě z nich se přitom staly jen asi tři kilometry od sebe. Mladá řidička zazmatkovala při jízdě směrem od Horních Počapel do Mělníka. Kousek před obcí Vlíněves se lekla chodce, který šel při pravém kraji vozovky. „Řidička přibrzdila a na namrzlé komunikaci dostala smyk,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Vzhledem k tomu, že silnice v místech připomínala spíš ledovou plochu, skončila pětadvacetiletá řidička autem v poli převrácená na bok. Naštěstí jí nestál v cestě strom ani jiná překážka. Řidička se nijak nezranila, škoda na autě se ale pohybuje kolem padesáti tisíc korun.

Nečekaně silně namrzlá vozovka překvapila i řidičku na starém mostě u Mělníka. Ten celý přejela ve směru k Brozánkám, bohužel však dostala smyk v následné pravotočivé zatáčce.

„Vjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem,“ uvedla Mikulenčáková. Ani jedno z vozidel naštěstí nejelo vysokou rychlostí, při nehodě tak došlo pouze k jednomu lehkému zranění.

Policisté doporučují v zimních měsících řidičům větší opatrnost, zvláště pak při výskytu náledí na vozovce. V zimě je rizikových faktorů na silnicích celá řada, časté bývají i mlhy. „Řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti na přechodech i mimo ně,“ podotkla mluvčí Mikulenčáková.