Tragická dopravní nehoda se stala ve středu vpodvečer na silnici I/9 u Medonos. Vyhlášená motorkářská trasa si vyžádala další život milovníka jedné stopy na stroji Honda.

Dvaatřicetiletý motorkář jel od České Lípy směrem k Mělníku. Při průjezdu pravotočivé zatáčky před obcí Medonosy mu však náhle do cesty vběhla srna, které se už nestačil vyhnout. „Po nárazu spadl z motocyklu,“ uvedl mělnický policejní mluvčí Karel Sulek. „Muž na místě podlehl vážnému poranění hlavy, břicha a hrudníku. Zasahující posádce se nepodařilo obnovit jeho srdeční akci,“ řekla mluvčí Středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Na nebezpečnou situaci na silnici nestačil zareagovat další motocyklista, který jel druhý v řadě a nezvládl se obratně vyhnout se svou Kawasaki. „Dostal smyk, po kterém upadl na vozovku a způsobil si zranění,“ vysvětlil situaci Sulek.

Druhý motorkář měl však štěstí a z kolize vyvázl jen s pohmožděninami a odřeninami a odešel domů po svých. Hmotná škoda při nehodě byla předběžně vyčíslena na 180 tisíc korun. Na vyhlášené motorkářské trase mezi Liběchovem a Dubou nejsou kolize motorkářů nijak výjimečné.