Za pobodáním dvacetiletého muže, ke kterému došlo v pondělí odpoledne v Kralupech nad Vltavou, stály zřejmě peníze a drogy.

Dva útočníci, kteří muže v jeho bytě napadli nožem, jsou nyní už v policejní cele předběžného zadržení. Jejich oběť zůstává na chirurgii pražské nemocnice na Bulovce, kam ho s bodnými ranami v zádech a na ruce převezli kralupští záchranáři.

Podle mělnické policejní mluvčí Štěpánky Mikulenčákové byly příčinou roztržky, která skončila krvavým útokem, majetkové nesrovnalosti. "Pravděpodobně souvislely s omamnými psychotropními látkami," uvedla pro Deník policejní mluvčí.

Pachatelé pak pobodanému muži ukradli auto, do kterého si ještě naložili jeho elektroniku a osobní věci. Měli ale smůlu, už půl hodiny po činu je i s celým lupem zadrželi policisté. Po pachatelích šlo devět pátracích týmů. "Šest hlídek uniformovaných policistů a tři kriminální policie," doplnila Mikulenčáková.
Policisté se ještě dnes obrátí na státního zástupce s podnětem ke vzetí obou útočníků do vazby. Už zítra bude jejich případ projednávat Okresní soud v Mělníku.