Tělo mrtvé ženy našli včera ráno v lesním porostu nedaleko silnice na mělnickém Chloumku náhodní kolemjdoucí. Byl to pro ně pořádný šok, protože mrtvola v lese ležela už delší dobu a na jaře letošního roku se střídají deštivé dny s parnými.

Svědkové zprávu o hrůzném nálezu oznámili na linku 158 policistům. Ti museli na místě okamžitě poznat, že je jakákoli snaha o záchranu ženy marná, neboť záchranáři mířili k lesu na Chloumku až o o dvě hodiny později. „Lékař mohl po ohledání těla pouze konstatovat smrt,“ řekla po zásahu mluvčí středočeských záchranářů Nina Šeblová a poznamenala, že mrtvá žena zřejmě ležela v lese už delší dobu.

„Šlo o sedmadvacetiletou ženu z Mělnicka,“ řekla včera k případu mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová. Další podrobnosti zatím policisté tají. Je jen otázkou času, kdy městem poletí fáma o vraždě. Přesto policisté o příčině smrti mladé ženy, k níž by mohla vést například ještě sebevražda nebo nehoda, mlčí. „Příčinu smrti odhalí až nařízená soudní pitva,“ vysvětlila Felgrová.

Policisté rovněž zatím odmítají zveřejnit informaci, zda mrtvá žena patřila mezi pohřešované osoby, nebo ne. Podle záznamů na webu ministerstva vnitra policie v současné době pátrá po sedmi dospělých lidech z mělnického okresu, které jejich blízcí pohřešují už delší dobu. Žádné ze tří ztracených žen ale není sedmadvacet let. Ani to však nemusí znamenat, že mrtvá žena z Chloumku mezi pohřešovanými ženami není. Mohlo by jít totiž o cizinku, která v okrese neměla trvalý pobyt.