Noční rychlík na trati vedoucí z Prahy do Děčína v úterý vykolejil po nárazu do prázdného vozu Audi, zaklíněného mezi kolejemi a pražci u přejezdu. Zkázu na kolejích mezi stanicemi Vraňany a Cítov zavinili tři podvodníci! K neštěstí přispěla i zbytečná chyba policistů nebo zaměstnanců Českých drah.
Po střetu vylétla lokomotiva asi dvě stě metrů za přejezdem z kolejí na pole. Vykolejily i tři ze šesti vagonů, ve kterých bylo asi 120 lidí. Nocí se neslo sténání a pláč. „Jednoho z cestujících s těžkým zraněním břicha trasportoval vrtulník do pražské nemocnice Bulovka,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Další cestující vyvázli zázračně jen s odřeninami a pohmožděninami. Asi 20 až 30 minut před spuštěním závor, které mělo zajistit bezpečný průjezd nočního rychlíku, předstírali tři muži nehodu vozu Audi na přejezdu. Jejich záměrem přitom bylo vytáhnout z pojišťovny peníze. Do auta, zaklíněného u přejezdu mezi kolejemi a pražci, pak narazil vlak plný lidí. „Jsou podezřelí ze spáchání trestných činů pojistného podvodu a obecného ohrožení,“ řekl včera o pachatelích středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa.
Ve chvíli, kdy došlo ke střetu, byli na místě policisté přivolaní podvodníky k předstírané nehodě auta. Mohli neštěstí zabránit? Už ve 21.16 měli volat na vraňanskou stanici Českých drah, aby byl na trati zastaven provoz. Přesto po sedmnácti minutách došlo na kolejích ke srážce. „Policisté s výpravčím ve Vraňanech skutečně mluvili. Došlo ale ze zatím neznámých příčin k záměně lokality, a tak byl zastaven provoz na trati u Straškova,“ řekl o nešťastné chybě mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.
Na místě nehody až do rána pokračovalo vyšetřování. Až před šestou hodinou mohli hasiči začít na zavřené trati odstraňovat následky havárie.
V té chvíli byla ještě lokomotiva na poli, vedle přeražených betonových sloupů se strhanými trolejemi. Mezi dvěma vagony, které zůstaly napříč kolejí, a třemi stojícími vozy byl ještě zaklíněný další, naklánějící se vagon.
Trať až do večera zůstávala zavřená. Vlaky se odkláněly na jiné trati nebo místo nich jezdily autobusy.
Podle Zdeňka Neusara z Drážní inspekce zřejmě škody na vykolejeném vlaku přesáhnou čtyřicet milionů korun, další škody na trati a zabezpečovacím zařízení se blíží ke čtyřem milionům korun.

Cesta rychlíku 784 z Prahy do Děčína 19. března 2007

20.55 – vyjel z Masarykova nádraží
21.29 – projel stanicí Vraňany
21.33 – narazil na nedalekém přejezdu do auta

Mělnický deník, 21.3.2007