Skoro až kuriózní krádeže věcí z automobilů se staly v polovině týdne v Mělníku. Zloději při nich nejenže nemuseli překonávat žádné překážky, ale měli naservírované cennosti přímo pod nosem.

Na středu pravděpodobně nezapomene řidička, která zastavila autem před svým domem. Přestože šla do domu, nechala na sedadle ležet kabelku s doklady, peněženkou a platebními kartami. Auto navíc nechala odemčené.

„Když se za dvě minuty vrátila, kabelka i s obsahem byla pryč,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová. Přišla tak o věci za více než deset tisíc korun.

V ten samý den došlo ke krádeži u jednoho z mělnických marketů. Mladá žena s dítětem se vracela z nákupu k autu. „Odemkla vozidlo, a odložila si kabelku na přední sedadlo vozu,“ přiblížila případ mluvčí. Aby žena v autě vyvětrala, stáhla přední okna a šla ukládat nákup do kufru. Při věnování se nákladu věcí do kufru a ještě o dítě, nedávala pozor, co se děje v přední části vozu. Zloději tak stačil mžik, aby ukradl kabelku s věcmi v celkové hodnotě větší, než 12 500 korun.

Podobně neopatrný byl i muž z Kralup, který si na kapotu auta položil brašnu s veškerými osobními věcmi a šel se opodál bavit se známým. Během krátkého hovoru o vše přišel. I přes velké množství podobných případů lidé stále nedbají ani základních doporučení policie a v autě nechávají cennosti, navíc klidně na viditelných místech, tak že zloděje snadno nalákají. „Lidé by v autě také neměli nechávat rezervní klíče ani doklady,“ upozornila mluvčí Felgrová.

Řidiči také často zapomínají na svá autorádia, přestože většina z nich má odnímatelný panel, nebo se dají z vozu vyndat celá. To dokazuje nedávný případ, kdy muži z Mělníka přes noc zmizelo autorádio za šest tisíc korun ze zamčeného vozu před domem. Zloděj mu na autě při vloupání navíc způsobil škodu za další čtyři tisíce.