Tragédie se odehrála na ubytovně na okraji obce Bradlec u Mladé Boleslavi v noci na pondělí. Muž vietnamské národnosti tam brutálně ubodal polského dělníka. Po vraždě zůstaly na zemi stopy krve. Muž byl na místě mrtvý. Jak jsme zjistili, zavražděn byl zcela bezproblémový člověk, který má manželku a dvě děti!

„Mohu potvrdit, že se tam stal násilný trestný čin,“ řekl jen Deníku policista Ladislav Beneš. Podle Pavla Truxy ze středočeské policejní správy tam byl zabit muž narozený v roce 1973.

Boleslavskému deníku se však podařilo zjistit, jak k celé hrůze došlo. Vše začalo v neděli večer, když si několik dělníků polské národnosti vyšlo ven za ubytovnu a začali si grilovat klobásy. Všude vládla nedělní pohoda a klid. „Najednou přišel jeden z Vietnamců a chtěl, abychom mu dali kus klobásy. Slušně jsme mu řekli, ať si koupí svou. On potom odešel,“ řekl Deníku jeden z pracovníků.

Neštěstí se odehrálo až později v noci, kdy se dělníci vrátili na ubytovnu. Osudným se jim stalo, že v zadní části objektu nesvítila světla. Tam už na ně číhal muž vietnamské národnosti s nožem. „Jednomu z dvojice dal nějakým předmětem ránu do hlavy a druhého zuřivě ubodal. Byl celý rozřezaný,“ popsal hrůzu jeden z obyvatel ubytovny.

Vietnamští dělníci se k tomu nevyjadřovali. „Neumím česky,“ říkali a před novináři odcházeli do svých pokojů.

„Dřív tu byl klid, bydleli tu jen chlapi z Polska. Teď je tady stále více Vietnamců a nedělá to dobře. Bitky jsou tady pořád, i když ne s tak hrozným koncem,“ řekl další muž.

Dělníky navíc překvapilo, jak se k celé události staví jejich okolí. „Přijeli jsme do práce ve Škodě Auto a řekli jsme šéfovi, že náš kamarád byl zavražděn. On se jen tvářil, že ho to nemusí zajímat, hlavní je, aby za něj makal někdo jiný,“ řekl dělník.

„Jsme jen jako stroje na lince. Nikoho nezajímá, jak žijeme, jak bydlíme,“ dodal kolega a díval se přitom na chodbu, kde zůstala kaluž krve a rukavice po lékaři, který tam ještě nedávno ohledával jejich mrtvého kamaráda.

Dělníci jsou odhodláni celý případ výrazně medializovat. Chtějí dát informace i do polských novin a na internet.