Cyklotrek - 28. pokračování oblíbené cykloturistické akce
KDY: 5. října od 9 do 17 hodin
KDE: Mšeno, Kokořínsko
ZA KOLIK: předem 120 Kč (dítě na ZŠ 60 Kč), na místě 240 Kč (dítě na ZŠ 120 Kč)

Na své si přijdou rekreační cyklisté i závodníci. Cíl i start je na koupališti, jinak se jezdí po přírodě Kokořínska. Jedná se o soutěž malých týmů (2 - 6 členů) ve dvou kategoriích: Chrti a Romantici. Chrakteristika týmů: Chrti závodí, Romantici se kochají… (a nebo jedou na elektrokole). V průběhu se sbírají body na celkem třiceti stanovištích s různým bodovým ohodnocením. Chrti opět "dřou", Romantici… si raději třeba vylezou na rozhlednu. V cíli bude přichystáno malé občerstvení a vyhlášení vítězů v (pouze) závodní (tedy chrtí) kategorii.

Pozorování a koružkování ptactva
KDY: 5. října od 8 hodin
KDE: Mělník a okolí, sraz u Regionálního muzea
ZA KOLIK: zdarma
Tradiční ornitologická vycházka do okolí města s ukázkou odchytu a kroužkování ptáků se blíží. Akce se uskuteční, budou-li tomu povětrnostní podmínky nakloněny. Sraz účastníků je naplánován na sobotní osmou hodinu ranní před budovou Regionálního muzea Mělník na náměstí Míru. Předpokládaný konec ornitologické procházky do přírody je stanoven na jedenáctou hodinu. Výpravu ptáčkařů povedou pánové Libor Praus a Petr Lumpe. Akci pořádá Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR - Regionální pracoviště Správa CHKO Kokořínsko Máchův kraj - a Českou společností ornitologickou.

Luboš Pospíšil - muzikant tělem i duší, který hrával s Blue Effectem nebo Davidem Kollerem
KDY: 4. října od 20 hodin
KDE: Neratovice, Jazzový klub Společenského domu
ZA KOLIK: 150 Kč, v předprodeji 130 Kč


Písničkář básníků Šruta a Hraběte vystoupí se svojí kapelou 5P, která funguje již od začátku osmdesátých let. Mezi členy skupiny dříve patřívali třeba Bohumil Zatloukal z Jasné páky, Michal Pavlík z Čechomoru nebo David Koller. V podobné sestavě vyprodával Luboš Pospíšil mezi lety 1982 a 1988 sály po ceké republice. S aktuálním albem z roku 2014 se kapele velmi daří. Současnou sestavu tvoří Luboš Pospíšil (kytara, zpěv), Mirek Linhart (elektrická kytara, zpěv), Ondřej Fencl (klávesy, kytary, foukací harmonika, zpěv), Pája Táboříková (bicí, zpěv), Martin Štec (baskytara, zpěv).

Happening: Zkracování kalhot při příležitosti výročí narozenin prvního prezidenta ČR
KDY: 6. října od 14.30 do 17 hodin
KDE: Mělník - knihkupectví, antikvariát a kavárna Želví doupě
ZA KOLIK: 30 Kč vstupenka, 50 Kč voucher na kávu nebo knihy
Každému, kdo si přinese kalhoty, budou "šmrncovně" zkráceny na zvolenou délku. V mezidobí si návštěvník může dát kávu nebo si projít antikvariát. Akce se koná se k výročí narozenin dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla jako netradiční vzpomínka na něj. Ke každým zkráceným kalhotám se bude dávat kniha dle výběru pracovníků podniku zdarma. Kdo by si nepamatoval nebo nežil: krátké kalhoty připomínají jedno z prezidentových veřejných vystoupení.

Old Boars Band ve Staré mydlárně
KDY: 5. října od 21 hodin
KDE: Mělník, podnik Stará mydlárna (nám. Karla IV.)
ZA KOLIK: zdarma
Další skvělý hudební večírek, který je tentokrát zaměřen na jižanský rock. Ve Staré Mydlárně se namíchá parádní koktejl klasického jižanského rocku a blues-rocku. Hrát bude kapela Old Boars Band, který funguje od roku 2010. V současnosti hraje v ustálené sestavě Štefan Schlosser zvaný Štófi Evžen, Mirek Nekuda alias Žožár Tangua, Petr Volf aka Volfík, Jiří Bláha, jinak také Blažena, Zuzana Fantová zvaná Zuzu a Martin Justa, který slyší na jméno Justin. Dříve v sestavě nechyběl ani Tomáš Homuta, který se ale nyní věnuje hlavně vlastním projektům.