Žáci se nechali inspirovat kruhem a vytvořili jedinečná díla
KDY:
Do 9. května
KDE: muzeum-melnik.cz
ZA KOLIK: Zdarma


Regionální muzeum Mělník na svých webových stránkách prezentuje výstavu tvorby žáků Základní školy Mělník Pšovka s názvem Pocta kruhu. Žákovské práce vzdávají hold dokonalému tvaru kruhu, který symbolizuje koloběh života, věčnost a opakování, sounáležitost i bezpečí. Jednotlivá díla jsou rozděleny do skupin Cyklus času a života, Klid a sounáležitost mandaly, Inspirace moderním uměním, Kruh jako soubor částí nebo Kruh a jeho využití doprava na kolech.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Jste i vy Mělnický Všeználek?
KDY: Od 24. dubna do 9. května
KDE: DDM Mělník
ZA KOLIK: Zdarma

Mělnický Všeználek aneb Jak znáte svoje město je nová venkovní hra pro všechny, kdo rádi plní úkoly a zamýšlejí se nad zvídavými otázkami. U domu dětí jsou připraveny mapka a herní karty pro tři úrovně řešitelů, pomocí nichž budou účastníci hry řešit úkoly spojené s Mělníkem a zároveň se příjemně projdou. Následně stačí kartu odevzdat v DDM, zjistit správné odpovědi a získat odznak Mělnického Všeználka. Potřeby pro hru bude možné vyzvednout denně mezi 10. a 18. hodinou včetně víkendů.

Ilustrační foto
Zaplavali byste si i vy v divoké a divukrásné řece Paraná?

Procvičte si nohy i mozkové závity
KDY: 
Kdykoliv
KDE: velkadobrodruzstvi.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Milovníci dobrodružných výprav se mohou těšit na novou cestu. Vydat se mohou do Mělníka a okolní krajiny na výlet s tajenkou, který nese název Za pokladem, slavnou studnou a k soutoku Labe a Vltavy. Na webových stránkách projektu Velká dobrodružství v záložce Výlety s tajenkou najdou zájemci podrobný popis výletu, užitečné informace, které každá rodina s dětmi potřebuje vědět (možnost občerstvení, umístění toalet nebo vstupné a otevírací doby památek na trase), úvodní dopis dětem, jednotlivé otázky a úkoly s grafikou doplňovačky a dětskou mapu. Start a cíl výletu je u turistického informačního centra, kde po předání vyplněné tajenky mohou řešitelé dostat malou odměnu. Výdejní okénko centra je zatím otevřeno ve všední dny mezi 12. a 16. hodinou.

Připojte se k plesu tanečních mistrů
KDY: 
24. dubna od 20:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 245-690 Kč

Ples tanečních mistrů online je příležitostí, jak si zatančit pod vedením profesionálních učitelů tance z celé České republiky. Kromě výukových bloků, kdy lektoři naučí účastníky tančit waltz, valčík a jive na parketu o velikosti obýváku zúčastněných tanečníků, bude možné zhlédnout také taneční vystoupení profesionálních párů. Více informací na GoOut.net.

Hry venku aneb Chodníkové hry
Jedenáct her, kterými zabavíte děti. Stačí, když vezmete barevné křídy

Užijte si komedii, drama i dokument i módní ikoně
KDY:
23., 24. a 25. dubna od 20:30
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Moje kino Live si na tento víkend připravilo komedii Až vyjde měsíc, drama Šarlatán a dokumentární snímek Westwood: Punk, Icon, Activist o ikoně módního průmyslu Vivienne Westwood. Pátek bude odlehčí romantická komedie Až vyjde měsíc, která vypráví příběh Sama a Suzy, kteří se do sebe zamilují a rozhodnou se spolu utéct do divočiny. Problém je v tom, že jim je dvanáct. Film bude promítán v angličtině s českými titulky. Sobotní večer bude patřit cenami ověnčenému českému dramatu Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli, které je inspirováno skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. A nakonec v neděli večer bude připravena lahůdka pro milovníky módy v podobě dokumentu Westwood: Punk, Icon, Activist o životě a tvorbě Vivienne Westwood. Snímek bude v anglickém znění s českými titulky.

Skrze obrazovky potěší koncert Robina Mooda a Evy Burešové
KDY: 
21. dubna od 20:00
KDE: Scena2020.cz
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Do mladoboleslavského Domu kultury se svým koncertem zavítají Robin Mood a Eva Burešová. Robin Mood je projekt libereckého skladatele, producenta a kytaristy Jakuba Lenze, který má za sebou několik úspěšných singlů, jako například, Gravitace, Mizím a Na Měsíc, který se dostal v hitparádě českých rádií až na 3. místo nejhranějších českých písní. Hudebník již spolupracoval se známými interprety, jako jsou Marek Ztracený, Helena Vondráčková, Paulie Garand, Eddie Stoilow a další. Eva Burešová je známá česká herečka, zpěvačka a dabérka, kterou mohou diváci aktuálně vídat jako Týnu v seriálu Slunečná nebo porotkyni pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Den Země v mělnické střední škole technické v roce 2009.
Dnes je Den Země. Zapojíte se i vy do výzvy Českého svazu ochránců přírody?

Zabavte děti pohádkou o kašpárkovi
KDY: 24. dubna od 18:00
KDE: DivadlovDlouhe.cz
ZA KOLIK: 90-270 Kč

Dvoudílnou pohádku „Kašpárek domek staví“ v rámci festivalu „Dítě v Dlouhé“ mohou diváci zhlédnout v sobotu 24. dubna od 18 hodin. Co vše se může stát, když se Kašpárek rozhodne usadit a Čertovi se Smrťolou to moc nevoní? Padne kosa na kámen? Hraje se s písničkami v bohaté výpravě. Kašpárek se hodlá usadit a na paloučku si postavit domeček. Čert se mu to snaží zhatit ale ani s pomocí kolegyně Smrťoly se mu to nepovede. V pokračování pohádky Kašpárek očekává narození prvního potomka a návrat své ženy Kalupinky z porodnice s potomkem. Ale staří známí Čert se Smrťolou se mu chtějí pomstít.

Setkejme se v tanci
KDY: 
25. dubna od 18:00
KDE: divadloponec.cz
ZA KOLIK: Zdarma (možnost finančně podpořit)

Dalším ze série čtyř událostí v rámci projektu „Bláznivé tance o přestávce“ je krátký inspirační film, diskuse a interaktivní, pohybová část s hostujícím umělcem, který mohou zájemci zhlédnout v neděli 25. dubna od 18 hodin. Tentokrát autorky projektu Zden Brungot Svíteková a Barbora Látalová uvítají tanečnici a choreografku Cécile Da Costa a její Roselyne. Roselyne toho má hodně co říct. Fantomové využívají zákoutí. Markétu zajímá, co nového ji přinese překážka a Viktor zas z obyčejných předmětů staví neuvěřitelné kousky. Projekt Bláznivé tance o přestávce přinášel taneční umění do chodeb školy, v současné době přivádí tanec do online výuky a v neděli také k divákům domů. Čtyři setkání, čtyři umělci, čtyři krátké filmy.

Klid a sounáležitost mandaly
Kolečko nebo kruh. Výstava žáků ze ZŠ Pšovka oslavuje dokonalý tvar

Krásnou faunu a flóru Tanzanie ukáže online přednáška
KDY: 
25. dubna od 20:00
KDE: www.smsticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Chtěli byste vidět nekonečné pláně Serengeti, jezero Ndutu nebo kráter NgoroNgoro? Můžete se na tato kouzelná místa Tanzánie podívat alespoň v rámci další cestovatelské online přednášky. Cestovatel David Švejnoha bude mluvit také o kouzelné fauně této rovníkové země. Vstupenky na přednášku z cyklu Kolem světa online lze zakoupit za 99 korun na www.smsticket.cz.

Nová knihovna v Mělníku
Mělnická knihovna zve k cestě na Žlutý ostrov