Portál sdružuje virtuální expozice českých i světových muzejí
Je vám líto, že nemůžete navštívit zajímavé muzejní sbírky osobně? Vyzkoušejte to aspoň on-line. V záložce informační zdroje pod titulkem digitalizace sbírek na emuzeum.cz je k dispozici několik desítek odkazů na digitalizované expozice a virtuální prohlídky českých i světových muzejí. Z místních institucí je možné nahlédnout do Národního technického muzea, Národní galerie, Židovského muzea v Praze, GASKu nebo Muzea hlavního města Prahy, ze zahraničních jsou to například slavné Met nebo-li Metropolitní muzeum umění v New Yorku, Dům Anny Frankové, aténské Muzeum Akropole či Galileovo muzeum ve Florencii.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky 

Polabské muzeum Poděbrady bylo cílem Toulavé kamery
Kdo nestihl navštívit letošní výstavu o králi Jiřím z Kunštátu a Poděbrad v Polabském muzeu a Památníku krále Jiřího na poděbradském zámku do uzavření muzea, má aktuálně možnost s televizní reportáží Toulavé kamery. Ta stihla natočit reportáž ještě před uzavřením a zájemci tak najdou na Facebooku muzea videoprohlídku obou výstav i s výkladem ředitele Polabského muzea Jana Vindušky a historika Pavla Fojtíka. Výstava má trvat do 15. listopadu.

Na festivalu jídla si letos pochutnáte jen virtuálně
Festival dokumentárních filmů o jídle „Food Film Fest 2020“ letos proběhne on-line 31. října. Akce přibližuje aktuální témata z gastronomie a trendy ve stravování prostřednictvím filmu a všech lidských smyslů. To co divák vidí, to zároveň cítí a ochutnává. Degustaci budou komentovat hosté a program doplní filmové příspěvky. Interaktivní program bude přenášen živě přímo od destilačních kotlů, kde diváky provede herec a režisér Zdeněk Suchý. Z tepla domova bude možné pokládat dotazy a užít si s hosty degustaci jedinečného menu. Vstupné je 490 korun.

Z lektorů jsou teď 'Youtubeři'
Přestože je Dům dětí a mládeže Benešov pro veřejnost uzavřen a děti přišly o možnost navštěvovat zájmové kroužky, tamní lektoři nelení a snaží se děti zabavit a něčemu je přiučit i na dálku – přes nový kanál na YouTube. Z vedoucích zájmových kroužků se stali tak trochu „youtubeři“ a děti se tak mohou těšit na nejrůznější videa, která budou postupně na novém kanále zveřejňovat. První video je již on-line. Jedná se o videonávod na výrobu vlastní originální záložky. Postup je jednoduchý a finální výrobek opravdu stojí za to. Jelikož nemohou teď probíhat zájmové kroužky přímo, na konci školního roku vyhodnotí pracovníci situaci, kolik kroužků proběhlo a případně na žádost vrátí poměrnou část úplaty. O peníze určitě rodiče dětí navštěvujících DDM nepřijdou.