Navštívit moře můžete i v Mělníce
KDY: 
9.–10. července
KDE: Náplavka, Mělník
ZA KOLIK: 70–250 Kč

Velkolepý festival divadla, hudby a jídla pro celou rodinu Moře u Mělníka se blíží. Mělnická náplavka ožije divadelními představeními jako jsou Šťastný princ souboru Loď Tajemství, Gangsterka Long Vehicle Circus, kejkle Vojty Vrtka, kouzla kouzelníka Éňo Ňůňo nebo Pohádka o Zlaté rybce Mimo.s. O hudební doprovod se postarají Baťa a Kalábůf něžný beat nebo Zatrestband a Orchestroj. Náplavka se zaplní food trucky, které nabídnou ochutnávky tradičních i netradičních pokrmů a návštěvou festival poctí také Chilli ze soutěže MasterChef. Součástí akce bude také Čtení uchem na Žlutém ostrově a celodenní doprovodný program na náplavce.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Králíci předvedou dovednosti hned v několika kategoriích
KDY: 
10. července, 8:00
KDE: Hřiště, Horní Beřkovice
ZA KOLIK: -

Hřiště za základní školou v Horních Beřkovicích se na sobotu promění v závodiště pro soutěž v králičím hopu. Do Podřipského skoku se mohou závodníci hlásit do kategorií rovinná dráha, parkour, skok daleký a skok vysoký.

Základní škola v Chlumíně se loučila s páťáky
Rozloučení s pátou třídou

Do Mělníka přijíždí Loď Tajemství
KDY:
Do 12. července
KDE: Náplavka, Mělník
ZA KOLIK: -

Loď Tajemství připlouvá v rámci své Plavby na sever do Mělníka, aby nejen jako součást festivalu Moře u Mělníka nabídla divadelní představení, posezení v lodní kavárně na palubě i prohlídky lodi. Dnes a zítra nabídne Loď Tajemství v 11, 15, a 18 hodin představení Šťastný princ a v neděli a pondělí bude loď možné navštívit v rámci otevřené paluby.

Nasajte atmosféru na chrámovém koncertě
KDY: 
11: července, 17:00
KDE: Chrám sv. Petra a Pavla
ZA KOLIK: -

Římsko katolická farnost – probošství Mělník a město Mělník vás zvou na XXII. ročník cyklu mělnických chrámových koncertů v chrámu sv. Petra a Pavla. Program: J. S. Bach. B. Marcello, C. Debussy. Účinkují: Andrea Rysová – flétna, Zdeněk Rys – hoboj a František Šťastný – varhany.

Ilustrační foto
Jaké jsou práce snů dneška? Správce opuštěného ostrova nebo mazlič koťat

Zhlédněte promítání nového filmu Rytmus: Tempos z pohodlí domova
KDY: 
11. července, 21:00
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 110 Kč

Prohry, výhry, fakta. Hudební dokument Rytmus: Tempos je příběhem Patrika Rytmuse Vrbovského a jeho 30leté dráhy rappera. Film není dalším rodinným medailonkem, ale mapuje dlouhou a neopakovatelnou hudební kariéru od naprosté nuly až na vrchol. Svůj příběh vypráví Rytmus prostřednictvím jedinečných a nikdy nezveřejněných záběrů a za přispění řady dalších muzikantů, kteří během dlouhé doby zkřížili jeho cestu nějakým způsobem ovlivnili jeho tvorbu. Vedle historie jednoho hudebního žánru u nás je Rytmus: Tempos osobní film. Rytmus v něm odhaluje zákulisí, nečekané nástrahy a zklamání, které v kariéře zažil. Přiznává situace, které ho změnily a posílily do dalšího boje se životem. Důležité momenty Rytmusovy kariéry jsou pojaty jako hrané rekonstrukce, v nichž hlavní postavu zastupují v různých dobách hned dva dvojníci.

Výlet do lůna Českého Švýcarska
Tip na výlet: Nejmohutnější kaňon Evropy se nachází v Českém Švýcarsku