V Mělníku bude k vidění africká pohádka

Příběh afrického černošského chlapce, který hledá vodu a bubínek ožije v pátek od 16 hodin v Sadech u MKD. Na cestě potkává různorodá africká zvířata, která se snad nemohou povahově ani vzhledově navzájem víc lišit: Opici, Žirafu, Lva a Hada. V pestrém představení s textem Libora Šmatelky účinkují velké výrazně barevné textilní loutky, které dokáží děti snadno oslovit a zaujmout, pohádku oživují půvabné písničky. Před představením se uskuteční od 14.30 hodin workshop skupinového bubnování pro děti.

V letním kině pobaví Iva Pazderková & Adéla Elbel
Návštěvníci letního kina v Neratovicích se v pátek mohou těšit na dvě špičkové české komičky Ivu Pazderkovou a Adélu Elbel a jejich zbrusu novou improvizační talk show se sebevědomým názvem „Všechno nejlepší“, ve které se hlavně mluví a mluví. Mluvit budou ale nejen ony – každá zvlášť i spolu, ale také se zvídavými diváky. Iva a Adéla se opravdu nebojí vůbec ničeho, takže se je budou moci zeptat skutečně na všechno. Diváci se mohou jistě těšit na mimořádný večer plný improvizace, stand-upů a smíchu. Začátek je ve 20 hodin.

Mšenem bude znít swing a jazz

Jihlavská kapela Bee Band, která se zaměřuje především na 20. a 30. léta, kdy světem hudby hýbaly rytmy jazzu a swingu, odehraje v pátek 28. srpna od 19 hodin koncert na náměstí Míru ve Mšene. Vystoupili již na všerůzných místech jako např. v klubu, v blázinci, v kostele a dokonce ve stodole. Mezi interprety, jejichž písně mají zařazeny v repertoáru, patří například Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Billie Holiday, ale také Zuzana Navarová nebo Karel Plíhal, kteří oživili hity 30. let na české scéně pomocí textů Josefa Kainara.

Netopýři noc účastníky zavede k rybníku Harasov
U příležitosti Mezinárodní noci pro netopýry pořádá Správa Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko Máchův kraj tradiční a oblíbenou akci s názvem Netopýří noc. Zájemci se v pátek 28. srpna od 19 hodin vydají do terénní stanice správy. Zde bude přednášet Vladimír Hanzal o netopýrech žijících v České republice. Po ní se účastníci procházkou přesunou k rybníku Harasov, kde se uskuteční odchyt netopýrů. Konec akce organizátoři odhadují na 22. hodinu. Počet účastníků je omezen, proto by se zájemci měli registrovat na pavlina.samalova@nature.cz. 

Oceňovaní BraAgas zahrají v Horních Beřkovicích

V multifunkčním centru zahraje v pátek 28. srpna od 13:15 hodin hudební skupina BraAgas. Převážně dámská kapela se soustředí na interpretaci lidové hudby z rozličných částí Evropy. Na posluchače tedy čekají skladby Sefarditů, Balkánu, Skandinávie nebo také skladby v mateřském jazyce, na které se uskupení zaměřuje v posledních dvou letech jeho fungování. BraAgas doposud vydali šest alb, přičemž dvě z nich získala cenu Anděl v kategorii World Music. Skupina se může pochlubit také účastí na významných světových festivalech jako RWMF na Borneu, EBU Folk Festival, Sur Jahan v Indii a dalších.

Beach Park Mlékojedy zakončí prázdniny technem
Beach Park Mlékojedy zakončí v pátek 28. srpna od 18 hodin prázdninovou sezónu koncertem českých techno DJs. Akce nese název Rave On The Beach a vstupné na ni činí 150 korun. Vystoupí Ladida, Orbith, Killer a Lucas, přičemž Ladida byla jednou z prvních dívek v republice, které se věnovaly techno djingu. Během své kariéry si zahrála na stejných pódiích jako respektované osobnosti elektronické hudby, mezi něž patří například Carl Cox, Jeff Mills, Westbam nebo Marusha. Ladida také vystupovala na akcích po celé Evropě. 

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Na zámek v noci? Hradozámecká noc nabídne netradiční prohlídku

Zámek Mělník v sobotu nabídne jedinečnou možnost navštívit sídlo českých královen v nočních hodinách s odborným výkladem. Netradiční prohlídka s vůní historie začne od 19 a potrvá do 24 hodin. Návštěvníkům umožní noční kostýmovanou prohlídku zámku a degustaci zámeckých vín. V jednotlivých zámeckých komnatách se pak setkají s významnými postavami z české historie, poslechnou si dobovou hudbu a ochutnají i nápoj králů ze zámecké produkce Chateau Mělník.

Letní kino zve na film Spider-Man: Daleko od domova
Americký akční film z roku 2019 Spider-Man: Daleko od domova je natočený na motivy komiksů z vydavatelství Marvel Comics o superhrdinovi Spider-Manovi. V titulní roli se představil Tom Holland, který tuto postavu ztvárnil i v předchozích filmech. Hrdina se vydá se svými kamarády na prázdniny do Evropy a chce na pár týdnů nechat superhrdinství. Na starý kontinent však útočí obří elementálové a tak se Peter Parker musí zase stát Spider-Manem. Film bude k vidění v sobotu od 21 hodin v letník kině v Tišicích.

Sdílejte své dobroty na sousedských snídaních

Café Živel v Mělníku připravuje na sobotu od 10 hodin další skvělé sousedské snídaně. Upekli jste na sobotu něco dobrého? Koupili jste si koláč na mělnických trzích? Sdílejte své dobroty, setkejte se s přáteli nebo poznejte nové mělnické „sousedy“ kolem společného stolu. Vy přinesete občerstvení, café vám k němu nabídne dobrou kávu, domácí limonády, ledové čaje nebo například orientální mléčný čaj Yogi masala.

Koncert Velkého dechového orchestru
Velký dechový orchestr MKD Mělník si za dva roky od svého obnovení u příležitosti 100. výročí vzniku republiky dokázal získat srdce nejen mělnických posluchačů. Velkolepý zvuk zlatě a stříbrně zářících nástrojů mohutného hudebního tělesa ještě zvyšuje slavnostní ráz působivých skladeb těch nejlepších českých skladatelů a dokazuje, že důstojnost a tradice mohou jít ruku v ruce s radostí a nadšením. Tento koncert se odehraje v neděli od 16 hodin v sadech u MKD v rámci Relaxačního art parku.

Vyražte na Mšenskou padesátku

V pořadí 43. ročník Mšenské padesátky se bude konat v neděli 30. srpna. Každoročně, vždy na konci srpna, se ve Mšeně scházejí příznivci dálkových pochodů. Koná se tu již tradiční turistická akce – Mšenská padesátka. U zrodu myšlenky stál před více než čtvrt stoletím František Vitouš, tehdejší vedoucí Kulturního a společenského střediska ve Mšeně. Pořadatelé se snaží v určitých intervalech vybírat nové trasy z bohaté nabídky, kterou jim poskytuje členité okolí. Startuje se v 6:30 na koupališti.