Pomůžete najít všechna vajíčka?
KDY:
 Od 1. do 5. dubna
KDE: Mělník, info na RC Kašpárek Mělník
ZA KOLIK: Zdarma

Velikonoční zajíc Boris chtěl do Rodinného centra Kašpárek Mělník donést pár svých velikonočních vajíček. Cestou si ale nevšiml, že má díry v košíku a velikonoční vajíčka poztrácel. Pomůžete je všechna najít? Vajíčka se rozkutálela různě po centru Mělníka, dohromady se jich ztratilo pět. Na webových stránkách centra je celkem 5 hádanek, které v sobě skrývají místa, kde zajíc vajíčka poztrácel. Když účastníci najdou všechna papírová vajíčka mohou ze slov, která jsou u nich uvedena poskládat tajenku. Tu je potřeba zaslat do pondělí 5. dubna na e-mail rc.kasparek@email.cz. Úspěšní řešitelé si budou moci vyzvednout symbolickou odměnu.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Podělte se o originální recepty a vyhrajte malou odměnu
KDY:
 Do 15. dubna
KDE: ddmkralupy.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Dům dětí a mládeže Kralupy vyhlásil soutěž o nejlepší originální recept na krajový pokrm z Kralupska. Máte rodinný recept, o který se chcete podělit? Nyní za to můžete i něco vyhrát. Tři nejlepší recepty budou odměněny a členové zájmového útvaru Vaření, pečení si podle nich zkusí pokrmy uvařit. Zasílat recepty je možné do 15. dubna na e-mail fisar@ddmkralupy.cz.

Navštivte zdymadlo Hořín
KDY:
 Kdykoliv
KDE: Hořín
ZA KOLIK: Zdarma

Patříte mezi příznivce technických památek? Pak na vašem seznamu výletů nesmí chybět zdymadlo Hořín, které je součástí plaebního kanálu Mělník Vraňany. Bylo uvedeno do provozu v roce 1905 a překonávaný spád 8,5 metru z něj dělá nejvyšší plavební stupeň v úseku Praha Mělník. Dílo projektoval František Sander. Část původního technického vybavení zdymadla je vystavena vedle plavebních komor. V současnosti jsou ovládací mechanismy hydraulické a počítačově řízené.

Virtuálně Do Okoře bez oře (50. ročník)
KDY:
 Do 5. dubna
KDE: Kdekoliv
ZA KOLIK: Zdarma

Klub českých turistů Kralupy nad Vltavou a TOM 3511 Vltavský paprsek Vás zvou na turistický pochod "Do Okoře bez oře". Vzhledem k vládním "Covid" opatřením od 1. března do 5. dubna 2021 je možnost se připojit k akci Do Okoře bez oře procházkou v místě svého bydliště a okresu. Podpoříte tak jubilejní 50. ročník.
Okoř může být pak cílem Vašeho výletu po rozvolnění situace.

Další potřebné informace najdete ZDE.

Cesta za snem aneb Camino na kolečkách
KDY:
1. dubna od 19:00
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 99-300 Kč

Myslíte si, že na cestu za svým snem potřebujete plné zdraví, fůru peněz a spoustu dalšího? Přesvědčte se, že k tomu je zapotřebí hlavně touha, odhodlání a vytrvalost. Honza Dušek a Petr Hirsch vám představí jejich netradiční pouť na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Honza vás svým vyprávěním přesvědčí, že za mottem "Na vozíku život nekončí" nejsou jen prázdná slova, ale skutečné činy. A Honzovým dalším "kouskem" bude expedice do Černobylu. Podpořit ho můžete příspěvkem v Hithit kampani. Večerem provází Jan Dušek a Petr Hirsch.

Účastí na konferenci podpoříte neziskové organizace
KDY:
2. - 4. dubna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: Od 70 Kč

Velikonoční víkend přinese také konferenci na téma „Dítě – o něm, pro něj“ pořádanou organizačním týmem Psychologické české asociace studentů, která propojuje studenty psychologie po celé České republice. Součástí konference budou přednášky a workshopy z okruhů psychologie a školská zařízení, dítě a rodina, vývojová psychologie, dětská psychopatologie a další. Také doprovodný program složený z tanečního a pěveckého vystoupení. Konference je pořádaná nejen za účelem doplňujícího vzdělání, ale také za účelem podpory neziskových organizací, které měly kvůli situaci v tomto roce velké problémy.

Webinář: Jak tělo zrazuje mysl aneb o lži bez tajemství
KDY:
1. dubna od 18:00
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 200-260 Kč

Chcete mít bystré oko Sherlocka Holmese a svižné šedé buňky mozkové Hercula Poirota? Naučte se vidět detaily, které vás dovedou k pravdě! Ať už chcete lépe porozumět lidem, získat výhodu oproti svému partnerovi anebo uspět v pracovní oblasti, schopnost číst mikro výrazy a řeč těla vám dá výhodu. Přednáška lektora Ondřeje Staňka nám přiblíží metody, jak rozpoznávat signály skrytých emocí, jak analyzovat chování a jak rozpoznávat lži.

Film přiblíží cestu Kláry Kolouchová až na vrchol K2
KDY:
3. dubna od 20:30 
KDE:GoOut.net
ZA KOLIK: 100-1000 Kč

V rámci projektu Moje kino Live bude v sobotu 3. dubna promítnut film s názvem K2 vlastní cestou. Jedná se o snímek, který bude jistě zajímat všechny cestovatele, a především pak horolezce. Tento dokument totiž vypráví příběh Kláry Kolouchové, která jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Co pohání tuto jedinečnou ženu kupředu? Nejen to se ve filmu dozvíte. Vstupenky lze zakoupit na webu goout.net.

Explozi života na rovníku představí online Jan Korba
KDY:
2. dubna od 20:00 
KDE: Po zaplacení na smsticket vám přijde odkaz na sledování
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Cyklus cestovatelských přednášek s názvem Kolem světa online pokračuje
v pátek 2. dubna. Od 20 hodin bude o explozi života na rovníku Jan Korba. Ten diváky zavede až do Ekvádoru. „Malá jihoamerická země se řadí k 10 zemím s největší biologickou rozmanitostí na světě. Rozmanitost života v Ekvádoru je pro Evropany neuvěřitelná. Najdeme zde ohromné množství ekosystémů na ploše jen 3x vetší než Česká republika,“ láká Korba. Vstupenky lze zakoupit na portálu smsticket.cz, jejich cena začíná na 99 korunách.

Vydejte se na online prohlídku Lobkowiczkého paláce
KDY:
4. dubna od 18:00 
KDE: www.lobkowicz.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Krásu Lobkowiczkého paláce můžete obdivovat prostřednictvím internetu. Jedna taková online prohlídka se koná v neděli. „Provedeme Vás po nádherném paláci z 16. století, a představíme vždy hlavní perly nejrozsáhlejší soukromě vlastněné sbírky v České republice,“ uvedli organizátoři. Zúčastněné bude paláce provádět sám William Rudolf Lobkowicz společně s Ditou Baker, ředitelkou Správy Lobkowiczkých sbírek a edukačních programů. K prohlídce se zájemci mohou přihlásit na webu lobkowicz.cz. Koho by zajímala prohlídka v angličtině, stačí si počkat do 20 hodin.

Jak se krotí zlá žena na špičkách?
KDY:
3. dubna od 19:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 100-200 Kč

Zcela nové zpracování světoznámého díla Zkrocení zlé ženy v baletní formě má všechny znaky humoru Shakespearovy komedie a břitkostí vtipu tanečních partů si nikterak nezadá s verši velkého dramatika. Inscenace se v roce 2019 dočkala hned tří ocenění na prestižní soutěžní přehlídce soudobé taneční tvorby Balet 2019, pořádané Asociací tanečních umělců ČR, které se zúčastnilo jedenáct souborů z celé ČR s celkem 28 inscenacemi. 

Brejlando: Hamleti
KDY:
2. nebo 5. dubna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 49–2499 Kč

Původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková o životě herců natočená pro 360° kameru a zvuk přináší zážitek ve virtuální realitě v rámci projektu Brejlando.
Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Odpověď na tyto a mnohé další otázky se nabízí ze zcela nového úhlu pohledu díky kameře umístěné přímo na jevišti. Ta diváka posune doslova do středu dění a nabídne unikátní virtuální zážitek, a to i pro ty, kteří již představení viděli živě. Zapůjčení brýlí pro virtuální realitu je zahrnuto v ceně vstupenky. Véce informací ZDE.