Mezi účastníky soutěže nechyběla ani sedmička reprezentantů Klubu plavců mělnických. Ti dokázali navázat na úspěšná vystoupení před dvěma týdny v Děčíně a Písku. Zvyšující se výkonnostní úroveň mělnických plavců dokázaly i zaplavané výkony v Mostě. Toto tvrzení podpořili závodníci Klubu plavců mělnických ve třiatřiceti individuálních disciplínách, ve kterých se postavili na startovní blok.

Ve velmi silné konkurenci svedli se závodníky dalších 24 plaveckých klubů ČR vyrovnané souboje a rozhodně nezklamali. Podařilo se jim zlepšit celkem 20 nejlepších osobních výkonů, přičemž čtyři z nich zároveň znamenaly zaplavání historicky nejlepších výkonů plavcem z Mělníka a jeden přesně na setinu vyrovnaný.

Junioru Adamu Zloskému se závody vydařily dlouho nevídaným způsobem. Zahájil hned první sobotní disciplínou na 100m volným způsobem a dvousetinovým zlepšením historického maxima časem 55,85 sek. soutěž, kterou prošel pěti osobními rekordy a vyrovnáním dalšího v hlavním závodu soutěže na 100m polohově.

Ve zmíněné první stovce obsadil velmi pěkné páté místo. Na poloviční trati kraulem dokázal ze svého maxima ukrojit osm setin sekundy. Podařilo se mu jako prvnímu mělnickému plavci pokořit na 50m volným způsobem hranici 26 sekund na 25,97 sek., za což se dostal na jedinou příčku pod stupně vítězů. I když se zlepšení přechozích časů zdají zanedbatelná, jsou v těchto výkonnostních úrovních, kterých v současnosti dosahuje, významná.

Na dalších padesátkových sprintech se blýsknul hlavně v motýlku, když se dle předpokladu trenéra posunul časem o 1,29 sek. lepším a obsadil šesté místo. Znakovou padesátku dohmátl opět v rekordním čase o 29 setin sekundy a v pro něho velice netradiční prsařském sprintu se zlepšil o více jak půl sekundy.

Dalším plavcem, kterému se absolvování závodu proměnilo v zisk čtyř nejlepších osobních výkonů, byla Karolína Zloská. U ní je potěšitelné, že se po několikaměsíčním hledání opět dokázala dostat na úroveň, kterou si vzhledem k jejímu tréninkovému úsilí zaslouží. Poprvé v životě se jí podařilo na kraulové stovce pokořit hranici 1:10 a dokázala své maximum stáhnout až na 1:08,90. Znakový sprint a půlsekundové zlepšení, stejně jako devítisetinový osobáček na motýlkové trati a velmi výrazné o více než 2,5 sekundy na nejkratší prsařské distanci jsou příslibem do polohovky.

Významný výkonnostní posun je viditelný i z výkonů starší žačky Ellen Štruplové. Kromě kraulové padesátky, kde ji unikl nejlepší výkon o pár setinek, se v ostatních výrazně lepšila. Nejhodnotnější zlepšení znamenala na polohové stovce a to hned o plné 3 sekundy. Výrazně se také přiblížila hranici jedné minuty deseti na stovce kraulem. Zanedbatelný není ani její výkon na znakové trati, kde má určitě ještě značné rezervy.

Nejmladší členka mělnické výpravy, Nikol Urnerová se počtem tří svých nejlepších osobních výkonů zdatně zařadila mezi plavce, kterým se závod skutečně vydařil. Mezi desetiletými se na znakové a prsařské padesátce i kraulové stovce a poloviční trati pohybovala kolem poloviny startovního pole.

Nejbližší soutěž, které čeká ji i jejího tréninkového parťáka, stejně starého Jana Vůčku, bude kvalifikační závod na nejvyšší prosincovou soutěž, na Pohár ČR desetiletých za čtrnáct dní v Litoměřicích. J. Vůčkovi se úvod soutěže první disciplínou na 100m volným způsobem moc nevydařil, přesto si i on sáhl na dva osobáčky a jen pravděpodobně díky nadměrné motivaci uspět na své nejoblíběnější trati, kraulovém sprintu, přišel o bramborovou pozici mezi vrstevníky, když byl pro předčasný start diskvalifikován. Ani to ho však nijak nevykolejilo a hned v následující disciplíně stáhnul na prsou čas o další 1,3 sekundy.

Dva zbývající plavci Veronika Dušková i Daniel Urner dosáhli shodně na jedno osobní zlepšení. Ostatní disciplíny zvládli s časy jen o pár desetinek horšími. Veronice sedla zejména stovka polohově, kde se téměř o dvě sekundy vylepšila. Danovou nejlepší disciplínou absolvovanou v Mostě byla také s dvousekundovým posunem stovka polohový závodem.