Milostivé květnové turné pohádky O Balynce, dobrém štěněti je prvním ze čtyř, které odehraje Divadlo Dětí v květnu a červnu. Po Kralupech čeká soubor přesun do Čelákovic, dále do Českého Brodu, Hořovic a Holýšova. Období před prázdninami je vždy vděčné pro pedagogy i pro diváky, kterým environmentálně zaměřené představení příjemnou formou doplní nezbytné návyky a informace moderního Evropana.

close Divadlo Dětí a představení o psím detektivovi v Kralupech nad Vltavou. info Zdroj: se svolením Kristýny Sklenářové zoom_in Divadlo Dětí a představení o psím detektivovi v Kralupech nad Vltavou. V roce 2024 se bude konat více než 150 divadelně animačních aktivit po celé České republice. Budou to představení ekopohádek O Balynce, dobrém štěněti, O vodníku Pačískovi, O prasátku Arturovi a další, které mají ve svém druhém plánu podněty a informace o správném způsobu třídění odpadu. Pohádky budou odehrány v divadlech, kulturních zařízeních, ale také na hradech a zámcích a u příležitosti různých open air kulturních a sportovních aktivit, na kterých se dá očekávat účast velkého množství dětí.

Divadelní představení jsou připravována v sofistikovaném oblouku příprava – realizace – evaluace - praxe, díky němuž se dostanou informace o správném třídění skrze děti také do českých domácností. Česká republika patří mezi evropskou špičku ve třídění odpadu, přesto ještě přibližně 30 procent populace může svůj postoj ke třídění výrazně zlepšit.