Při slavnostním zahájení se na pódiu prezentovali zástupci téměř všech kontinentů včetně Afriky, Asie nebo Latinské Ameriky. Mezi delegacemi se rozhodně neztratili ani zástupci České republiky, a to konkrétně v kategorii dívek družstvo Dvořákova gymnázia z Kralup nad Vltavou a v kategorii chlapců tým složený ze studentů Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy z Frýdku-Místku.

| Video: Youtube

Během turnaje se družstvo složené výhradně ze studentek Dvořákova gymnázia utkalo s týmy z Francie, Chinese Taipei (Taiwan), Chile, Lucemburska a Belgie. Spolu s přátelským zápasem proti Kazachstánu jsme v Bělehradě sehráli celkem šest zápasů s vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek a skončili na 21. místě. Po sportovní stránce se výsledek sice nezdá úplně nejlepší, ale vezme-li v potaz, že za většinu států nastupovaly regulérní reprezentační výběry nebo volejbalové akademie, tak náš čistě školní tým ostudu opravdu neudělal.

Češi tančili na pódiu polku

Celá akce měla nejen sportovní, ale i kulturní a společenský rozměr. Tento fakt dokumentují doprovodné akce, kterých se všichni sportovci zúčastnili. Kromě různých seminářů a workshopů na témata jako například doping ve sportu nebo bezpečný sport byl hlavní událostí Večer národů (neboli Nations night), na kterém všechny výpravy prezentovaly kulturu, zajímavosti nebo i typické výrobky svých zemí. V rámci kulturních vystoupení nacvičila naše děvčata spolu s chlapci z Frýdku-Místku českou polku, která měla velký úspěch.

Na závěr bychom rádi poděkovali. Nejdříve všem sponzorům, kteří nám finančně pomohli, abychom se této akce mohli zúčastnit. Jedná se hlavně o MŠMT ČR, Středočeský kraj, město Kralupy nad Vltavou, firmy Montako, Škoda Auto Kralupy, Heckl, MERO, pány Pokorného, Kramera a Řenče.

V neposlední řadě náš velký dík patří všem oddílům a trenérům, kteří se podílejí na sportovní přípravě našich hráček – TJ Volejbal Kralupy, TJ Sokol Roztoky, PVK Olymp Praha. Účast na takto prestižní akci je hlavně oceněním jejich práce. A na konec bych rád poděkoval všem rodičům a hráčkám samotným za skvělou reprezentaci naší školy, našeho města i celé České republiky.