Zajímavé bude zastoupení plemen, barevných či kresebných rázů a v neposlední řadě i druhů. U králíků vedle tradičních užitkových plemen budou k vidění třeba, plemena krátkosrstá, z malých plemen krásní stříbrňáci. Vždy velké pozornosti se těší zakrslá plemena s živou hmotností kolem 1kg.

Zajímavá bude i početná kolekce holubů, u kterých návštěvníci obdivují barevnost, pernaté ozdoby či jiné exteriérové zvláštnosti jako volatost a nebo hlasové projevy. Pestrobarevnou podívanou bude početná expozice ptactva a zejména středně velkých papoušků.

Další expozicí budou i terarijní zvířata a morčata. Výstavu vhodně doplní poučná panelová výzdoba . Chybět nebude v přilehlé klubovně ani občerstvení. I na této výstavě se uskuteční prodej části vystavených čistokrevných zvířat pro další chov.

Výstava přiblíží návštěvníkům chovatelství jako vhodného koníčka pro volný čas, který poskytuje radost, krásu i užitek. Také ukáže co všechno se může chovat i v městské aglomeraci. Přijďte se podívat, a výstavu navštivte i s dětmi, pro které to bude a poučný zážitek. K návštěvě zvou srdečně chovatelé.