„Odměňujeme nejvšestrannější atlety, takže když někdo například zvítězil ve sprintu, ale nedařilo se mu při hodu a skoku, nemusel dosáhnout na nejvyšší stupně. Zvlášť jsme vyhlašovali různé věkové kategorie, kde se nejlepší tři dočkali vždy diplomu, medaile a poháru,“ vysvětlil Bohuslav Bubník z pořádající Tělocvičné jednoty Sokol Mělník.

Z Memoriálu Augustina RebceZ Memoriálu Augustina RebceZdroj: Michaela Kratochvílová

Klání atletů se na umělé dráze pod Tyršovým domem spustilo úderem 16 hodin. Mladší žákyně a žáky čekal sprint na 50 metrů, hod kilovým medicinbalem a skok do dálky z místa. Všichni ostatní pak před sebou měli sprint na 100 metrů, hod pětikilovou kettlebell činkou a klasický skok daleký s rozběhem.

Jméno nese atletický turnaj po mělnickém rodákovi Augustinu Rebcovi, jenž byl náčelníkem a cvičitelem v tamním Sokole. Po jeho násilném rozpuštění se s jeho dalšími členy napojil na odbojovou skupinu Jindra, jež spolupracovala s parašutisty připravujícími atentát na Reinharda Heydricha. Po uskutečnění atentátu byl Augustin Rebec v červenci spolu s dalšími zatčen, odsouzen k trestu smrti a popraven 24. října 1942 v koncentračním táboře Mauthausen.

Z Memoriálu Augustina RebceZ Memoriálu Augustina RebceZdroj: Michaela Kratochvílová

„Každoročně si takto jeho památku připomeneme. Tentokrát se akce nadmíru vydařila, odpadla byrokracie, jež nás zatěžovala poslední dva roky v souvislosti s covidem, přálo nám počasí, kdy se atleti při čekání na výsledky mohli krásně do večera hřát ve slunečních paprscích. Za nás maximální spokojenost,“ uvedl Bohuslav Bubník.

Autor: Michaela Kratochvílová

Děkujeme za příspěvek!