„Myslela jsem si, že toho vím o české přírodě hodně, tady jsem se ale dozvěděla spoustu nových poznatků“ okomentovala prohlídku návštěvnice Lucie. I když je prostor komorní, vznikla zde prezentace nabitá informacemi i zábavnými interaktivními prvky nejen pro děti.

Autorkou scénáře je muzejní přírodovědkyně Marcela Holubová. „Skoro dva roky jsem sbírala pobytová znamení živočichů, kteří s námi sdílejí životní prostor a které jsme třeba nikdy neviděli. Konečně přišla chvíle přírodniny vystavit a jak už je zvykem v mělnickém muzeu, přiblížit poznatky z nich získané také zábavnou formou dětem."

Ty mohou přímo v sále stopovat lesní zvířátka při řešení přírodovědného kvízu. Osvitem speciální baterkou si zkontrolují odpovědi, které objeví zapsané UV fixou na podlaze. Ti zvídavější za pomoci mikroskopu vyřeší detektivní případ, koho měla sova k večeři.

Pro nejmenší je připraven herní koutek se zvuky zvířat, pexesem, přiřazováním stop i kolo s životním cyklem žáby…Chcete se také stát zvířecím detektivem? Víme jak na to! Pobytová znamení živočichů žijících v našem bezprostředním okolí se dají snadno odhalit. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe…

Přijďte k nám na výstavu! Uvidíte různé požerky, hálky, hnízda a napovíme, čí by asi mohly být. A pak už je to jen na Vás…

Regionální muzeum Mělník