Noc kostelů nabízí možnost nezávazného setkání s křesťanstvím. Je to noc plná lehkosti a nenucenosti a zároveň citlivosti a hloubky. Podoba programu je plně v kompetenci jednotlivých křesťanských společenství.

Římskokatolická farnost Kralupy nad Vltavou letos připravila program v pěti svých kostelích. Kromě farního kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava v Kralupech nad Vltavou budou mít návštěvníci možnost navštívit opět kostel sv. Petra a Pavla ve Chvatěrubech a kostel Narození Panny Marie ve Vepřku. Pro kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Veltrusích a kostel sv. Ondřeje v Nelahozevsi bude Noc kostelů 2020 premiérou, neboť se do akce zapojují poprvé. V Nelahozevsi bude možné také během večera nahlédnout na místní hřbitov, kde je nově restaurovaný kříž a kámen spojený s místním kostelem.

Kostely spojí poutní cesta

Pro návštěvu všech pěti kostelů otevřených v kralupské farnosti lze využít naplánovanou poutní cestu. Pokud se rozhodnete pro poutní cestu po kralupské římskokatolické farnosti, pak budete mít jedinečnou šanci zažít slavnostní atmosféru všech kostelů. Při tomto okruhu uslyšíte znít ve všech kostelích varhany, neboť poutní cesta je naplánována tak, abyste vždy doputovali do kostela před začátkem varhanního koncertu a následně jste měli dostatek času si ho v klidu a pohodě užít, včetně možnosti tiché modlitby. Poutní cesta začíná v 15.30 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Chvatěrubech a končí ve 23.30 hodin ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava v Kralupech nad Vltavou.

Více informací o programu a poutní cestě po kralupské farnosti najdete na webu www.farnostkralupy.cz. Těšíme se na setkání s vámi nejen v rámci Noci kostelů.

Videopozvánka

Petr Bělica

Parčík u školy zaplnila dvacítka stánků.
OBRAZEM: Ohlédnutí za sobotním trhem ve Veltrusech
Běžecký závod, ilustrační foto.
Běh na podporu olympijských myšlenek se uskuteční v září